Po drugiej stronie lęku Drukuj Email
Autor: Fundacja Głos Ewangelii   
piątek, 23 listopada 2018 00:00

 
Spójrz proszę głębiej Drukuj Email
Autor: Kwiecień Anna   
środa, 21 listopada 2018 13:38

Pewnego piątkowego popołudnia w pośpiechu zrywałam jabłka z małej jabłonki. Pośpiech ani ponura i wietrzna aura nie przeszkadzały mi w rozmyślaniach. Wkładając kolejne owoce do koszów, zachwycałam się każdym z osobna. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że mijając w supermarkecie skrzynkę z takimi jabłkami, najprawdopodobniej w ogóle nie zwróciłabym na nie uwagi.

Lubię piękno. Lubię to, co jest ładne: rzeczy, wnętrza, widoki a nawet drobiazgi. Kupując owoce wybierałam zawsze te najpiękniejsze, a ich piękno sprawiało mi wielką radość i powodowało uśmiech na twarzy. Nawet racjonalne uwagi mojej mamy, że te najpiękniejsze są zazwyczaj najbardziej pędzone chemią, nie były w stanie mnie do nich zniechęcić. I nagle stojąc na drabinie przy małej jabłonce, przypomniawszy sobie to wszystko, spojrzałam na małe jabłko trzymane w ręce. Obiektywnie patrząc przedmiot mojego zachwytu nie był ładny. Zamiast lśniącej czerwonej skórki, zobaczyłam bladą, matową, nakrapianą maleńkimi plamkami. Co sprawiło, że potrafiłam się zachwycić takim jabłkiem?

Więcej… [Spójrz proszę głębiej]
 
Klejnoty Królestwa Bożego - nadzieja Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
poniedziałek, 19 listopada 2018 00:00

 
Kościół korporacyjny... Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
poniedziałek, 12 listopada 2018 09:38

Ciągłe obserwowanie zachodzących zmian nie stwarza takiego wrażenia, jakie możemy odnieść, gdy je zauważamy po dłuższym czasie. Ponieważ byłem dość mocno zaangażowany w kilka służb wspólnoty wyznaniowej, której jestem członkiem od ponad pół wieku, zmiany jakie zastaję po kilkunastoletniej nieobecności w kraju, są ogromne. Wiem, że większość tych przemian jest naturalnym wynikiem upływu czasu i przemian techniczno - cywilizacyjnych. Lecz nie wszystkie, a szczególnie jeśli chodzi o Kościół, który jest organizmem duchowym. Osobiście uważam, że niektóre nie powinny mieć miejsca.

Jak już wspomniałem, Kościół jest szczególnym organizmem, jest Ciałem Jezusa Chrystusa, dlatego zmiany w nim zachodzące, mają zgoła inny charakter, niż w tym świecie. Fundamentalną prawdą o Kościele jest to, że buduje go sam Chrystus, który ogłosił się Głową tego tworu. On powiedział: „na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go” (Mat. 16:18). A to oznacza, że „opoka”, na której buduje, z pewnością nie jest nią apostoł Piotr, nawet po przerobieniu go na papieża, lecz sam Chrystus. Jak wyjaśnia tę prawdę apostoł Paweł, że ta Opoka, towarzyszyła już Mojżeszowi podczas wędrówki przez pustynię do Ziemi Obiecanej, gdyż duchowy napój, który pili, wypływał z „duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus” (1 Kor. 10:4).

Więcej… [Kościół korporacyjny...]
 
Spotkanie osób stanu wolnego Drukuj Email
poniedziałek, 12 listopada 2018 00:00


 
Klejnoty Królestwa Bożego - wiara Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
niedziela, 11 listopada 2018 08:45

 
Cechy duchowego przywódcy - pobożny Drukuj Email
Autor: Gene A.Getz   
piątek, 09 listopada 2018 21:07

„Biskup bowiem, jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku; ale gościnny, zamiłowany w tym co dobre, roztropny, sprawiedliwy, pobożny...” (Tyt. 1,7-8). 

Słowo „pobożny” (hosios), podobnie jak sprawiedliwy odnosi się do świętości praktycznej. Być pobożnym, znaczy być wolnym od grzechu i obłudy.

Biblia Gdańska używa słowa „świętobliwy”. Innym słowem, które w Nowym Testamencie często tłumaczy się jako „święty”, jest słowo hagios. Odnosi się ono głównie do świętości udzielanej przez Boga, czyli, mówiąc językiem biblijnym do „odłączenia dla Boga”. W Starym Testamencie Bóg wypowiada się o narodzie izraelskim jako o „świętym narodzie”, to znaczy „narodzie wybranym”.

W rzeczywistości jednak naród ten nie zawsze był święty. Wiele brakowało mu do świętości, jednakże nie przestawał być „świętym narodem”, czyli „narodem wybranym”.

W Nowym Testamencie jest również powiedziane o Ciele Chrystusowym, jako „świętym ludzie”, a więc „trzodzie wybranej” przez Boga i odłączonej dla Niego (Ef. 2,21). Podobnie, jak naród izraelski pod wieloma względami nie dorastał do swego powołania, tak i chrześcijanie nie dorastają do swego powołania w Chrystusie. Z tego właśnie powodu Paweł musiał napominać wierzących, aby „postępowali jak przystoi na ich powołanie” (Ef. 4,1).

Używając zatem określenia „pobożny”, w liście do Tytusa (1,8), ap. Paweł mówi o świętości ukształtowanej w człowieku i uzewnętrzniającej się w jego zachowaniu. Nie chodzi więc tutaj o jakąś zacofaną bigoterię, lecz o świętość we właściwym sensie. Istnienie tej cechy w człowieku świadczy o tym, że konsekwentnie wzrasta on duchowo, z każdym dniem staje się bardziej podobny do Jezusa Chrystusa. Właśnie o tym Nowy Testament wypowiada się w wielu miejscach.

Więcej… [Cechy duchowego przywódcy - pobożny]
 
Pięknyś ty, kraju mój Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
środa, 07 listopada 2018 20:39

 
Wyrzucona kazalnica Drukuj Email
Autor: Hukisz Henryk   
wtorek, 06 listopada 2018 20:18
W ubiegłą niedzielę usługiwałem na nabożeństwie, które odbywało się w wynajętej sali konferencyjnej w hotelu w centrum Poznania. Zanim jednak zacząłem zwiastować, poprosiłem o ustawienie w centralnym miejscu mównicy, aby mieć choćby namiastkę kazalnicy.
Zauważyłem bowiem, szczególnie w ostatnich latach, że we współczesnych miejscach zgromadzania się ludzi wierzących w Boga, zaczyna brakować kazalnic. Wiem, że nie mebel jest istotny dla zdrowej nauki, lecz dobry nauczyciel Słowa Bożego. Lecz niestety, wraz z usuwaniem kazalnic, zanika troska o nauczanie, a co za tym idzie, coraz mniej uwagi przywiązuje się do podawania zgromadzonym zdrowej nauki biblijnej. Nabożeństwa zamienia się na coś w rodzaju koncertów muzycznych, na różnym poziomie artystycznym. Kolejna obserwacja, jaka poczyniłem, to montowanie we frontowej części sali zgromadzeń rusztowań z zamontowanymi reflektorami i całą aparaturą sceniczną. Podczas śpiewu, można dostać oczopląsu od migających kolorowych lampek ledowych i wirujących po głowach błysków świetlnych.
Więcej… [Wyrzucona kazalnica]
 
Klejnoty Królestwa Bożego - miłość Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:13

 
Cechy duchowego przywódcy - nie nowo nawrócony Drukuj Email
Autor: Gene A.Getz   
sobota, 03 listopada 2018 12:43

„Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie.” (1 Tym. 3,6

Jednym z najtragiczniejszych błędów popełnionych w ostatnich latach przez przewodników duchowych jest protegowanie ludzi nowo nawróconych na czołowe stanowiska w Kościołach ewangelicznych i pomaganie im w robieniu szybkiej „kariery”. Szczególnie często czyni się to w przypadku ludzi sławnych, jak nowo nawróconych filmowców muzyków, sportowców, itp. Pewien wyjątek w tym przypadku stanowią chyba narkomani, prostytutki i inni ludzie zaliczani do kategorii „wielkich grzeszników ”.

Wielu przewodników duchowych postępuje tak niewątpliwie w szczerej intencji, lecz niektórym niestety, zależy prawdopodobnie na tym, aby za pomocą chwytliwej reklamy przyciągnąć na nabożeństwa ludzi i pokazać „ewentualnym ofiarodawcom”, co Bóg czyni przez ich organizację.

Wielu nowo nawróconych ludzi jakoś przetrwało - dzięki Bogu - tę pokusę, lecz niektórych, niestety, doprowadziło to do katastrofy duchowej. Dlaczego tak się stało? Apostoł Paweł jasno wypowiada się na ten temat w 1 Liście do Tymoteusza (3,7).

Więcej… [Cechy duchowego przywódcy - nie nowo nawrócony]
 
Dlaczego cierpimy? Drukuj Email
Autor: Gerhard Brachmann   
poniedziałek, 29 października 2018 01:00

Są pytania, przed którymi zostajemy postawieni w życiu i wobec których jesteśmy całkowicie bezradni. Należy do nich pytanie o sens cierpienia, którego doznają zarówno chrześcijanie jak i niechrześcijanie. Musiałem się znowu zetknąć z tym faktem gdy przed paroma miesiącami zmarła matka dziewięciorga dzieci, którą Bóg zabrał nagle do siebie w wieku 45 lat po krótkiej chorobie. Najmłodsze dziecko, które pozostawiła, miało dopiero cztery lata. Dlaczego Bóg zabrał - jak sądzimy o wiele za wcześnie – żonę i matkę tej rodziny? Czy nie była potrzebna dla swego męża i swych dzieci? Czy Bóg nie mógł zapobiec tej nagłej śmierci? Przypomniałem sobie słowa obydwóch sióstr w Betanii, które płacząc po śmierci swego brata Łazarza stwierdziły przy spotkaniu z Panem Jezusem:

"Panie! Gdybyś tu był nie byłby umarł brat mój" (Jan 11,21.32).

Gdzie jest Bóg, gdzie jest nasz Pan, Jezus Chrystus podczas całego tego niewypowiedzianego naszego cierpienia w tym świecie. Dlaczego milczy gdy cierpienie spotyka jego dzieci i zbawionych?

Więcej… [Dlaczego cierpimy?]
 
Oddaj Bogu co Boskie Drukuj Email
Autor: Kwiecień Krzysztof   
niedziela, 28 października 2018 19:20

Zapraszamy do wysłuchania opublikowanego na naszym serwerze ftp, w folderze   Krzysztof Kwiecień wartościowego kazania wygłoszonego przez br. Krzysztofa Kwietnia, pastora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Kłodzku, podczas nabożeństwa niedzielnego w Kościele Zielonoświątkowym w  Nowej  Soli przy ul.Wyspiańskiego 13  w dniu 28.10.2018 r.

Kazanie nosi d nosi tytuł  "Oddaj Bogu co Boskie". 

Można go również  odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Będziesz miłował - cz.3 Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
piątek, 26 października 2018 20:13

 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 132 z 225