Ta śmierć daje do myślenia Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 29 lipca 2015 16:12

Jan Kulczyk. Foto z Wikipedii

Gdy umiera przeciętny człowiek, większość ludzi nawet na to nie zwraca uwagi. Dziś umarł jednak człowiek, który od wielu lat zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków. Mógł kupić  sobie wszystko, czego tylko zapragnął. Stać go było na każde lekarstwo. Mógł się leczyć w najdroższych klinikach. A jednak przeżył  zaledwie 65 lat i – jak każdy inny umierający człowiek - stanął przed Bogiem.

Śmierć Jana Kulczyka zaszokowała dziś wielu ludzi. Jak to możliwe, żeby człowiek takiego formatu nawet nie przekroczył nowego progu wieku emerytalnego? Czy ktoś tu czegoś nie zaniedbał? Czy naprawdę nie można było utrzymać go przy życiu?  Czyż wielkie pieniądze nie potrafią zdziałać cudów? Najwidoczniej nie. Za pieniądze można kupić lekarstwo, ale nie kupi się zdrowia. Opinia publiczna życzyłaby sobie, aby tacy ludzie nigdy nie umierali. Jednakże postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd [Hbr 9,27].

Więcej… [Ta śmierć daje do myślenia]
 
Wynalazcy złego - sprzedaż organów abortowanych dzieci Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
sobota, 25 lipca 2015 11:51

Być może w natłoku złych wiadomości, które wylewają się zewsząd, każdy z nas uodpornił się na informacje o zabójstwach, gwałtach, katastrofach lotniczych, karambolach etc. Mnie też dotyka ta znieczulica, ale jednak z pewnymi wyjątkami. Opisany wyjątek wywołuje we mnie… właściwie trudno to nazwać.

Obok dotychczas znanych nam przejawów tzw. postępu ostatnio mogliśmy usłyszeć o czymś naprawdę niezwykłym - to sprzedaż organów abortowanych dzieci! Siłą rzeczy przypomniało mi się, gdy apostoł Paweł nazwał niektórych ludzi „wynalazcami złego”. To właśnie dobre określenie dla sprzedawców organów nienarodzonych dzieci. 

Sprawa nie jest nowa - już wcześniej mówiło się o użyciu materiału (!) pozyskanego z aborcji do przemysłu spożywczego czy kosmetycznego. Teraz sprawa nabrała rozpędu, gdy wyszło na jaw nagranie z rozmowy z dr Deborah Nucatola z Planned Parenthood, która przy winie i dobrym posiłku opowiadała podstawionym dziennikarzom o prowadzonym przez tę organizację handlu częściami ciał uśmierconych dzieci.

Więcej… [Wynalazcy złego - sprzedaż organów abortowanych dzieci]
 
Poznaj bliźniego po jeździe jego Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 25 lipca 2015 11:25

 
Pentekostalizacja Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 23 lipca 2015 14:13

Od dłuższego już czasu obserwuję zdumiewające zjawisko wprowadzania w kościele katolickim elementów pobożności zielonoświątkowej. Biorące się z nowego narodzenia i napełnienia Duchem Świętym przejawy życia duchowego, takie jak np. radosne śpiewanie pieśni uwielbiających Boga, glosolalia, prorokowanie czy uliczne akcje ewangelizacyjne stają się czymś normalnym  w większości katolickich diecezji. Wygląda to jak  duchowe przebudzenie i tak zresztą przez wielu jest postrzegane…

Więcej… [Pentekostalizacja]
 
Dlaczego jesteśmy letni wobec powrotu Chrystusa? Drukuj Email
Autor: A.W. Tozer   
niedziela, 19 lipca 2015 00:00

 Krótko po zakończeniu Pierwszej Wojny Światowej, słyszałem jak wielki kaznodzieja z Południa powiedział, że obawia się, iż duże zainteresowanie proroctwami doprowadzi do wymarcia błogosławionej nadziei, kiedy okaże się, że podekscytowani prorocy mylili się.

Ten człowiek był prorokiem, albo co najmniej niezwykle bacznym obserwatorem ludzkiej natury, ponieważ to co przepowiedział, stało się. Nadzieja na przyjście Chrystusa jest dzisiaj martwa wśród chrześcijan ewangelicznych.

Nie chcę przez to powiedzieć, że biblijnie wierzący chrześcijanie porzucili naukę o powtórnym przyjściu. Absolutnie nie. Tak jak każda zorientowana osoba wie, niektóre zasady naszego proroczego credo zostały troszeczkę zmienione, ale większość ewangelicznych chrześcijan wierzy, że Jezus Chrystus powróci kiedyś na ziemię we własnej osobie. Końcowy triumf Chrystusa jest przyjmowany za jedną z niezachwianych nauk Pisma Świętego.

Więcej… [Dlaczego jesteśmy letni wobec powrotu Chrystusa?]
 
Gdy nie można znaleźć w Biblii ... Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 18 lipca 2015 20:07

W rocznicę ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża

 
Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku Drukuj Email
Autor: Jarosław Domieniuk   
środa, 15 lipca 2015 19:56

Rozwój to zagadnienie związane z życiem każdego z nas, stąd też jest nam bardzo bliskie. Rozwój człowieka, jako organizmu żywego, następuje od chwili poczęcia i już na tym etapie jest skrupulatnie badany i weryfikowany. Każdy rodzic pragnie i wręcz oczekuje tego, że płód będzie rozwijał się prawidłowo. Gdy upragnione dziecko przychodzi na świat, rodzice bacznie obserwują jego rozwój i aktywnie w nim uczestniczą aż do czasu, gdy dziecko osiągnie dojrzałość i usamodzielni się.

Więcej… [Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku]
 
Znamię bestii, 666 nadciąga Drukuj Email
poniedziałek, 13 lipca 2015 00:00

W filmie ukazany jest prawdopodobny pierwowzór znamienia zwierzęcia, bez którego nikt nie będzie mógł ani sprzedawać ani kupować.

Biblia mówi, że jeśli ktoś je przyjmie, to nie ma już dla niego ratunku.

Apokalipsa św. Jana 14:9-11 Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.

Film pochodzi z kanału The Alex Jones Channel: https://www.youtube.com/watch?v=YKsR5...

 
Łagodzenie opisu rzeczywistości Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 11 lipca 2015 17:10

 
Boża rzeczywistość Drukuj Email
Autor: Miroslaw Koziel   
piątek, 10 lipca 2015 11:08

Życie na ziemi nie jest celem samym w sobie, jest jedynie środkiem ku osiągnięciu celu.Naszym celem jest przygotowanie się do wieczności.

Podejmując jakąkolwiek decyzję, pamiętajmy o konsekwencjach. Po drugiej stronie spędzimy więcej lat niż tu na ziemi.

Zastanówmy się, gdzie chcemy spędzić wieczność - z Bogiem czy bez Niego?

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania  pt. "Boża rzeczywistość" wygłoszonego w zborze KZ w Ustroniu przez  br. Mirosława Kozieła.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Podobnie...jak za dni Lota Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 08 lipca 2015 11:24

Podobnie do czego? Jakiego Lota? O co chodzi ? Pan Jezus  w Ewangelii Łukasza (18, 20- 37)  odpowiada na pytanie faryzeuszy, kiedy przyjdzie Królestwo Boże?


Eschatologia, czyli nauka o czasach ostatecznych to interesująca dziedzina biblistyki. Jakkolwiek budząca ciekawość, jak sądzę nie tylko ludzi wierzących, jednocześnie pozostaje najbardziej dyskutowaną i na różnorakie sposoby rozumianą i wyznawaną.

Kiedy nastąpi koniec świata?  Jak będzie wyglądać powtórne przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa? Co będzie się dziać z ludźmi wierzącymi, a co z niewierzącymi?

Więcej… [Podobnie...jak za dni Lota]
 
Stary a nowy krzyż Drukuj Email
Autor: A.W.Tozer   
niedziela, 05 lipca 2015 00:00

Bez wszelkich zapowiedzi i przeważnie niepostrzeżenie do popularnych kręgów ewangelicznych wszedł w naszych czasach nowy krzyż. Jest podobny do starego krzyża, lecz różni się od niego. Podobieństwa są powierzchowne, różnice fundamentalne.

Z tego nowego krzyża zaskoczyła nas nowa filozofia życia chrześcijańskiego, a z tej nowej filozofii przyszła nowa technika ewangeliczna: nowy typ spotkań i nowy rodzaj zwiastowania. Ten nowy rodzaj ewangelizacji używa tego samego języka co stary, ale jego treść nie jest taka sama i jego akcenty nie są takie, jak poprzednio.

Więcej… [Stary a nowy krzyż]
 
Widzieć siebie w świetle krzyża Drukuj Email
niedziela, 05 lipca 2015 00:00

 
Ostateczna batalia Drukuj Email
czwartek, 02 lipca 2015 13:20

 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 134 z 159