Paradoksy sukcesu - pierwsze wykłady Drukuj Email
niedziela, 22 lipca 2018 00:00

Żyjemy w czasach mody na sukces. Pomimo tego, że ciężko określić czym on tak naprawdę jest – jesteśmy zachęcani (czasem wręcz przymuszani) by o niego walczyć.

W telewizji, Internecie czy też w witrynach księgarni chętnie przedstawia się nam ludzi sukcesu, tak różnych, że ciężko się połapać kto na to miano rzeczywiście zasługuje, a kto nie…? Czym jest prawdziwy sukces? Kto jest człowiekiem sukcesu? Czy w Kościele jest miejsce dla sukcesu? Czy chrześcijanin przestrzegający norm Pisma Świętego skazany jest na sukces czy wręcz przeciwnie? Jak odnaleźć się w społeczeństwie goniącym za sukcesem? Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania?

Paradoks wg słownika to: «twierdzenie zaskakująco sprzeczne z przyjętym powszechnie mniemaniem; też: sytuacja pozornie niemożliwa, w której współistnieją dwa całkowicie różne lub wykluczające się fakty» Sukces wg tegoż samego słownika to:

1. «pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, osiągnięcie zamierzonego celu»

2. «zdobycie sławy, majątku, wysokiej pozycji itp.»


W trakcie 8 wykładów zaplanowanych na 4 dni ukazano kilka takich paradoksów, czyli twierdzeń zaskakująco sprzecznych z przyjętym powszechnie mniemaniem na temat sukcesu.

Przyglądając się bohaterom wiary i rozważając fragmenty Pisma Świętego szukano głębokich odpowiedzi na postawione wyżej pytania.

Może się okazać, że często to co nazywane jest sukcesem – jest w rzeczywistości przyczyną smutnej mierności. Z kolei to co określa się jako porażka – tak naprawdę to powód do chluby.

Jezus powiedział: „Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, a siebie zgubił lub zatracił?” [Ewangelia Łukasza 9,25]

Zapraszamy do wysłuchania bardzo aktualnych, wartościowych wykładów z cyklu "Paradoksy sukcesu" wygłoszonych w Centrum Chrześcijańskim "Nowe Życie" w Gdańsku.

Dzisiaj prezentujemy dwa pierwsze wykłady:

1."Prawdziwy sukces" - wygłoszony przez Tomasza Biernackiego.

Słuchaj

2."Sukces pośród łez" - wygłoszony przez Kubę Irzębka.

Słuchaj