Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą... Drukuj Email
Autor: DPŻ   
niedziela, 03 grudnia 2017 14:47

Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą... mówi Bóg.

  Jest tak blisko, że mógłbyś Go dotknąć. Jego twarz jest pełna miłości. Ukryty jesteś w Jego ramionach i trzyma Cię tak, jak orzeł ukrywa swoje młode w cieple skrzydeł. Jesteś ukryty w NIM - ukryty w Jego obecności i Jego miłości do Ciebie. On cały jest miłością. Jego obecność jest miłością. Jego słowa są miłością. Jego czyny są miłością.

ON CIĘ KOCHA.

Mówi do Ciebie. Jego głos jest z początku łagodny. Nie jesteś nawet pewien czy to Jego głos. Jest tak delikatny. Nie ma w nim żadnego napięcia, żadnego niepokoju.

Jest to czysty dźwięk, nie z tego świata, nieznany. Rozbrzmiewa głębokim pokojem, jest bardzo cichy i spokojny. A jednak jest równocześnie jak dźwięk potężnych, wezbranych wód. Posłuchaj, mówi do Ciebie:

„Nie lękaj się, bo JA jestem z Tobą;

nie trwóż się bo JA jestem Bogiem Twoim.

Umacniam cię jeszcze i wspomagam,

podtrzymuje cię moja prawica sprawiedliwa”

Iz. 41.10

Nie lękaj się. On uśmiecha się do Ciebie. JEGO twarz jaśnieje. Tak bardzo cię kocha. Jego uwaga skupiona jest wprost na TOBIE. Przyszedł by zobaczyć się tylko z TOBĄ, by przemówić wprost do CIEBIE. Nie ma wokół nikogo. Jesteś z NIM sam na sam.

„JA, PAN, BOG TWÓJ, ująłem cię za rękę mówiąc ci,

nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą”

Iz. 41.13.

Zapamiętaj i powtórz te słowa, które ON powiedział do ciebie: Nie będę się lękał. Nie mam czego się lękać, ponieważ ON jest ze mną. Nie będę rozglądał się wokół w przerażeniu i strachu, ponieważ ON jest MOIM BOGIEM. On umacnia mnie i wspomaga w trudnościach. On pomaga mi. On podtrzymuje mnie, trzyma mnie zwycięską prawicą sprawiedliwości. Jego słowa są jak ciepłe wody wokół ciebie. Są prawdą i życiem. On wypowiada twoje imię:

Nie bój się: bo cięwykupiłem, wezwałem CIĘ po imieniu; TYŚ moim!”

Iz. 43.1.

Niech Jego słowa zapadną głęboko w Twój umysł i serce. Odpowiedz na nie. Miłość Chrystusowa przewyższa wszelką wiedzę. Przewyższa inne doświadczenia, jakie masz w życiu.

„Jak Ojciec mnie umiłował, tak JA was umiłowałem” mówi Jezus.

Czy widzisz jak cenny jesteś dla Boga?

Tylko Jego miłość jest tak potężna, by rozproszyć lęk i strach. Strach zawsze prowadzi do osobistego niepowodzenia. Niezależnie od tego, co uzyskujesz zewnętrznie, jeżeli jesteś przeszyty strachem od wewnątrz, przegrywasz. Gdy pokonujesz strach, odnosisz zwycięstwo.

ŻYJ W BOŻEJ MIŁOŚCI,

A CODZIENNIE BĘDZIESZ USUWAŁ STRACH

„Jeżeli stajesz się szczęśliwszy z powodu tego co masz, zadbaj o to, byś był równie szczęśliwy na podstawie tego, kim jesteś, i bez tego, co masz.”