Wiara potrzebuje pewnego fundamentu Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
sobota, 08 sierpnia 2020 00:00

Wszystkie obietnice Boże w Nim są tak i w nim są Amen. 2 Kor. 1:20

Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą. Rzymian 3:4

Słowo Boże jest fundamentem każdej naszej modlitwy, gdyż jak mielibyśmy wiedzieć jak prosić, albo o co prosić, gdyby Bóg nie dał nam Swojego Słowa, w którym tak bezbłędnie i jasno ukazane jest poznanie Jego woli? Jego obietnice są słowami, których możemy się uchwycić. Nic dziwnego, że Szatan chce znieważyć Słowo i będzie próbował unieważnić obietnice poprzez niewiarę.

Vance Havner opisuje swoją walkę w sposób graficzny:

„Rozpocząłem u stóp gór Blue Ridge (Niebieski Grzbiet). Nie wiedziałem zbyt dużo. Od tamtej pory niewiele się nauczyłem, ale znałem to drogocenne niewiele w tamtych czasach. Jednakże, wierzyłem w to co jest zapisane w Biblii. Po prostu wziąłem ją i czytałem jak leci. Zacząłem od I Księgi Mojżeszowej i miałem naprawdę dobry czas, brałem obietnice Boże na prawo i na lewo, tak jak mały chłopiec zbiera jabłka z drzewa w sadzie.”

„Pewnego dnia spotkałem jednego z tych nauczycieli biblijnych i powiedziano mi, że te obietnice nie były dla mnie, że odnosiły się do Żydów. Trochę mnie to zniechęciło, ale powiedziałem „Dam temu jeszcze jedną szansę.”

„Tak więc przeniosłem się do Nowego Testamentu i zacząłem od Mateusza, przywłaszczając sobie obietnice na prawo i lewo. Ponownie przerwano mi i w porę przypomniano, że te obietnice odnosiły się do Wieku Królestwa, nie dla mnie. Nigdy przedtem nie słyszałem o Wieku Królestwa, ale ponieważ te rzeczy nie były dla mnie, nie chciałem ich brać.

„Tak więc przeniosłem się do Dziejów Apostolskich i odważyłem się przyjąć niektóre jako swoje własne, nie wszystkie, błogosławieństwa, które wypłynęły z Pięćdziesiątnicy. Jeszcze raz przerwano mi i powiedziano, że to był okres przejściowy, że nie mamy przyjmować tych obietnic zbyt dosłownie.

„No cóż, pozostało mi już niewiele oprócz Listów i Objawienia, a większość Objawienia odnosiło się do przyszłości. Zanim zrozumiałem różnicę pomiędzy grupami i notatkami sporządzonymi na marginesie i próbując spojrzeć na Biblię poprzez pryzmat tuzina niezgadzających się ze sobą autorów, niech Bóg ich błogosławi, bałem się uchwycić jakiegokolwiek wersetu obawiając się, że jacyś uczeni przyjdą i rozkażą mi odejść z prywatnego terytorium, mówiąc: „Ten werset nie jest dla ciebie. Udaj się, bracie, gdzie indziej.”

„Wszystkie obietnice Boga są tak i amen w Chrystusie. W końcu, powiedziałem: „Panie, słyszałem o człowieku, który nie miał ojczyzny. Jeżeli tak dalej pójdzie, będę kaznodzieją bez Biblii. Jeżeli dasz mi werset, którego będę się mógł uchwycić, będę musiał zrobić to w pośpiechu, ponieważ oni chcą mi go zabrać.”

„Doszedłem to takiego wersetu „Bóg okaże się prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą” i od tego momentu stoję na nim mocno! Bracie, powiadam ci, że to wszystko jest dla mnie i cieszę się tym.

„Potrzebujemy po prostu tej dziecinnej radości z Bożego Słowa. Dzisiaj doszliśmy do tego, że ludzie rozbierają Biblię, a potem starają się ją na nowo poskładać, analizując ją, zarządzać nią - a nie cieszyć się z niej. Potrzebujemy dziecinnego radowania się Bożym Słowem i płynącej z głębi serca miłości do Jezusa.”

Panie Jezu, objaw mi Siebie

Poprzez Twoją boską Księgę

Abym mogła poznać i uwielbiać Ciebie,

I czerpać moje życie z Twojego.

Bądź sam Światłem każdej strony

Życiem w każdym słowie;

Poprzez pióro świętych, przepowiednie i mądrość

Objaw Siebie, o Panie!

Panie Jezu, objaw mi siebie

I pomóż mi uczynić Ciebie moim

Abym mógł chodzić w wierze z Tobą

I doświadczać każdego Twojego słowa.

Wypełnij Twoje obietnice;

Pomóż mi przywłaszczyć sobie Twoje obietnice

Dotąd aż całe moje życie będzie przemienione

Poprzez Twoje odkupieńcze Imię! E. Margaret Clarkson