Klejnoty Bożych obietnic - 18 sierpień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 18 sierpnia 2020 00:00

„Jeśli Go szukać będziesz, znajdziesz Go” (1 Kron. 28, 9)

Potrzebujemy Boga. Możemy Go mieć, gdy Go szukamy. Nie odrzuci żadnego z nas, gdy osobiście szukać będziemy Jego oblicza. Nie powiedziano: „jeśli zasłużysz sobie, lub kupisz Jego łaskę”, lecz po prostu: „jeśli szukać Go będziesz”. Ci, którzy Pana już znają, powinni nadal pilną pracą i świętą wdzięcznością, a przez modlitwę, szukać Jego oblicza; tym nie odmówi dobroci i obcowania ze Sobą. Ci zaś, którzy jeszcze go nie znają, powinni szukać oblicza Bożego i nie spocząć, aż znajdą swego Zbawcę i Przyjaciela, swego Ojca i Boga.

Wielkiej pewności udziela ta obietnica! Szukasz - znajdziesz. Ty, tak jest, ty sam znajdziesz Boga, gdyż Go szukać będziesz. Znalazłszy Go, znalazłeś w Nim dla siebie życie, przebaczenie, uświęcenie, przetrwanie, błogość. Czy nie szukasz Boga, choć przyrzeczono ci, że nie będziesz szukał daremnie?

Drogi przyjacielu, szukaj Pana niezwłocznie. Tu jest miejsce, teraz jest pora. Zegnij sztywne kolana, kark sztywny, wołaj do Boga, żywego Boga. W Imię Jezusa szukaj oczyszczenia i usprawiedliwienia. Nie będzie ci to odmówione. Masz świadectwo Dawida wobec syna Salomona i osobiste świadectwo autora przed czytelnikiem. Wierz w nie, uczyń to samo przez łaskę daną ci w Panu Jezusie Chrystusie.