Klejnoty obietnic Bożych - 11 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 11 marca 2020 20:00

I dozna wszystko to zgromadzenie, że nie mieczem ani oszczepem wybawia Pan, gdyż Pańska jest walka, a poda was w ręce nasze. ( 1 Sam. 17, 47)

Uwierzmy, że walka jest Pańska, a będziemy mogli być pewni zwycięstwa i to w takiej postaci, w jakiej najlepiej okaże się moc Pana. Pan jest zapomniany przez wszystkich ludzi - tak, nawet przez Zbory Izraela; więc kiedy zdarza się sposobność, aby ludzie przejrzeli, iż wielka „Pierwsza Przyczyna” wszystkich rzeczy bez mocy ludzkiej może cel swój osiągnąć, jest to niezwykle rzadka sposobność, z której skorzystać należy. Nawet Izrael zanadto wierzy w miecz i oszczep. Jest w tym coś wielkiego, gdy Dawid bez miecza w dłoni, wie jednak, iż Bóg całe wojsko nieprzyjaciela porazi w okamgnieniu.

Jeśli w istocie walczymy o prawdę i sprawiedliwość, nie zwlekajmy myśląc, że talent i bogactwo lub inna pomoc materialna będzie na nasze usługi, lecz kamieniami, które znajdziemy w potoku, i naszą zwyczajną procą uderzmy spiesznie na wroga. Gdyby walka była nasza, nie powinni byśmy być pewni siebie, ale gdy ruszamy do walki dla Jezusa i walczymy tylko w Jego mocy - któż się nam oprze? Bez cienia wahania wystąpmy przeciwko Filistynom, bo jeśli Pan Zastępów z nami, to któż może iść przeciwko nam?