Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 17 marca 2021 00:00

Nie bój się oblicza ich; bom Ja jest z tobą, abym cię wybawił, mówi Pan. (Jer. 1, 8)

Za każdym razem, gdy ogarnia nas lęk i czyni nas chwiejnymi, grozi nam niebezpieczeństwo znalezienia się w grzechu. Musimy wystrzegać się nie tylko pychy, ale i tchórzliwości. „Ośmiel się być Danielem.” Naszemu wielkiemu Wodzowi powinni służyć odważni szermierze.

A jakąż podstawę mamy tu do odwagi! Bóg jest z tymi, którzy z Nim są. Nigdy nie będzie z daleka, gdy godzina boju wybije. Czy grożą ci? Kimże jesteś, abyś miał się bać człowieka śmiertelnego? Czy duszę swoją stracisz? Bóg twój, Któremu służysz, znajdzie chleb i wodę dla Swoich sług. Nie zaufasz Mu? Szydzą z ciebie? Czy to skruszy kości Twoje, lub serce? Znieś to dla Chrystusa i nawet ciesz się z tego.

Bóg przebywa z prawdomównymi, sprawiedliwymi i świętymi - zbawił ich, więc i ciebie zbawi. Myśl o tym, jak Daniel wyszedł z lwiego dołu, a trzej mężowie święci z ognistego pieca. Położenie twoje nie jest tak rozpaczliwe, jak było w ich sytuacji; ale gdyby nawet tak było, Pan zdoła ocalić cię i pozwoli ci wyjść z tego zwycięsko. Bój się strachu! Lękaj się lęku! Najgorszy wróg twój tkwi w piersi twojej. Padnij na kolana, krzycz o pomoc, ale potem wstań i powiedz: „pragnę ufać i nie bać się”.