Klejnoty obietnic Bożych - 17 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 17 maja 2020 00:00

Uprzejmi odziedziczą rzeczy dobre. (Przyp. 28, 10)

Księga Przypowieści jest też księgą obietnic. Miały one być przysłowiami ludu Bożego. Niniejsze przysłowie zadziwia nas. Przyzwyczajeni jesteśmy myśleć, że mamy prawo oczekiwać rzeczy dobrych, ale tu powiedziane jest, że mamy je odziedziczyć.

To znaczy, że wszystka złość i przebiegłość wrogów, nie zdoła sprawić zguby naszej: oni sami bowiem wpadną w doły, które kopią pod nami. Dziedzictwo nasze jest wiecznotrwałe, niezmienne tak, że nikt nie może nas z niego ograbić, albo sprowadzić nas z drogi zbawienia, abyśmy nie mogli osiągnąć celu.

Bardzo wiele daje nam Pan. Mamy sumienie spokojne przez świętą krew Jezusa, mamy miłość Bożą, która bez względu na okoliczności, czuwa nad nami. Mamy moc u Boga w modlitwie o każdej porze i w każdej potrzebie. Mamy Opatrzność Bożą, która ma o nas staranie, aniołów Bożych, którzy nam służą, a nade wszystko Ducha Bożego, Który w nas mieszka. W rzeczywistości wszystko jest nasze: „Czy teraźniejszość, czy przyszłość, ... wszystko jest wasze”. Jezus jest nasz. Bóg w trójcy Jedyny jest nasz. Alleluja! A więc nie narzekajmy, nie jęczmy, nie bądźmy skąpymi i nie dręczmy się, mamy bowiem „rzeczy dobre”. Spocznijmy w Bogu i radujmy się przez ten cały dzień w Nim. Wesprzyj nas, święty nasz Panie!