Opłaca się słuchanie Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
środa, 18 kwietnia 2018 20:00

Błogosławieni ci, którzy słuchają Słowa Bożego. Łukasz 11:28

Błogosławiony człowiek, który mnie słucha, czuwając dzień w dzień u moich drzwi, strzegąc progów moich bram! Przyp. Sal. 8:34

Przedsiębiorstwo eksploatacji statków parowych potrzebowało radiotelegrafisty i składający podanie mieli zgłosić się w biurze o określonej godzinie na przesłuchanie. Kilku mężczyzn zgłosiło się o określonej porze i kiedy tak czekali w biurze, napełnili to pomieszczenie takim gwarem rozmów, że nikt z nich nie zauważył serii kropek i kresek, które dochodziły z głośnika umieszczonego w tym pomieszczeniu.

Jednak jeden mężczyzna, który dopiero wszedł i usiadł samotnie, naraz wyskoczył i wszedł do prywatnego biura. Po kilku minutach wyszedł z szerokim uśmiechem. Otrzymał tę pracę.

„Jak ty się dostałeś tam przed nami? My byliśmy tu pierwsi” - zawołał jeden z tych, którzy czekali już od dłuższego czasu.

„Jeden z was mógłby otrzymać tę pracę, gdybyście tylko słuchali wiadomości podawanych przez głośnik”, odpowiedział zapytany.

„Jakich wiadomości?” - zapytali chórem.

„A co, nie słyszeliście?"

Była podawana alfabetem Morsa. Brzmiała tak: „Człowiek, którego potrzebuję, musi być zawsze czujny. Pierwszy, który usłyszy tę wiadomość i wejdzie prosto do mojego prywatnego biura, zostanie skierowany na jeden z moich statków, jako radiotelegrafista.”

Kiedy czytaliśmy powyższe, pomyśleliśmy sobie o wielu chrześcijanach, którzy oczekują na przyjście Pana, ale są tak zajęcie pustym gadaniem i zwariowanym uganianiem się za materialnym zyskiem, że nie słyszą szeptu Ducha. Pierwszy Kościół miał uszy, które były dokładnie dostrojone na głos z wieczności. On im mówił, gdzie mają iść i kiedy, a gdy byli posłuszni, to rezultat był taki, że właściwe poselstwo naprawdę docierało do potrzebujących dusz we właściwym czasie.

Pozwól mi słuchać w ciszy

Świętego głosu Boga.

Nie zaczynać iść dotąd,

Aż moje wewnętrzne stopy będą ubrane

Zgodnie z Przewodnikiem dla mnie -

Jego drogocennym Słowem.

Zamknąć wszystkie inne głosy,

Które chcą ten głos zagłuszyć.

Pozwól mi słuchać w ciszy,

Kiedy jego hojna ręka podaje

Wszystko, czego potrzebuję

I idzie przede mną

Otwierając - zamykając - drzwi!

Alice Hansche Mortensen

W naszej duszy nie ma prawie nigdy całkowitej ciszy. Bóg szepcze do nas prawie bezustannie. Kiedykolwiek dźwięki tego świata gasną w duszy ... wtedy słyszymy ten Boży szept. On zawsze szepcze do nas, ale my nie zawsze słyszymy, z powodu hałasu, pośpiechu i odwracania uwagi, jakie przynosi życie, kiedy tak szybko biegnie. F. W. Faber

Baczcie więc, jak słuchacie. Łukasz 8:18

Wszyscy wiemy, że dla większości ludzi łatwiej jest robić coś, niż uciszyć się... Nasze życie jest jak ocean w ciągłym ruchu. Jest to jeden z dowodów naszej nieśmiertelności. Jesteśmy zbyt wielcy, aby milczeć. Kamień nie ma problemu z milczeniem. Milczek nigdy się nie denerwuje.

Dusza ludzka została stworzona dla Boga i jej wielkość powoduje, że milczenie jest dla niej jedną z najtrudniejszych rzeczy na ziemi. Jednak milczenie jest lekcją, którą Biblia powtarza tak często. Wiemy, że skutkiem sprawiedliwości jest cichość. Pasterz prowadzi owce nad spokojne wody. Niepokój nie jest piękny duchowo...

Cichość w mężczyźnie czy kobiecie jest oznaką siły. Hałas to nie elokwencja. Głośność, to nie jest siła. We wszystkich dziedzinach życia cisza wywiera największy efekt. Dlatego, jeżeli chcemy być mocni, musimy się nauczyć cichości. Cisza nie może się nigdy przebić poprzez zgiełk tego świata tak, aby nic nas nie irytowało. Cisza musi być w nas. Może to dać tylko pokój Boży w sercu. Możemy mieć ten pokój, jeżeli po prostu będziemy zawsze wykonywać Bożą wolę i ufać Mu. Ciche serce będzie powodowało ciche życie. J. R. Miller