Strumienie na pustyni - 25 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 25 czerwca 2020 01:00

Powiedz synom izraelskim, aby ruszyli ( 2 Moj. 14. 15 )

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, ten tryumfalny pochód; okrzyki zachwytu podnieconych dzieci ciągle karconych przez rodziców; podekscytowanie kobiet, nagle wybawionych z doli gorszej od śmierci oraz mężów podążających za nimi, zawstydzonych tym, że w ogóle były momenty, gdy tracili ufność do Boga i dopuścili się szemrania przeciw Mojżeszowi. Widząc potężne ściany morskiej wody, wzniesione prawicą Boga w odpowiedzi na modlitwę jednego człowieka, poznali, co może uczynić Bóg dla wybawienia tych, którzy są Jego własnością!

Nie obawiaj się następstw bezgranicznego posłuszeństwa Jego rozkazom i niech cię nie przerażają zuchwałe fale w ich pysznej wyniosłości, usiłujące zatrzymać cię na twojej drodze. Ponad głos wielu wód i potężnych wałów morskich „Pan zasiadać będzie jako król na wieki” (Ps. 29, 10). Burza, to tylko obramowanie Jego królewskiej purpury; to zwiastun Jego bliskiego przyjścia i objawienia Jego obecności.

Odważ się swoją ufność położyć w Bogu; ośmiel się iść za Nim, a zrozumiesz jasno, że te moce, które sprzeciwiły się twojemu posuwaniu się naprzód i zagrażały życiu, na Jego rozkaz zmieniły się w materiał dla wzniesienia drogi, prowadzącej cię ku wolności.