Strumienie na pustyni - 20 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 20 czerwca 2021 00:00

„A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!” ( Iz. 30, 21)

Gdy znajdziemy się w jakichś trudnościach lub ogarnie nas zwątpienie i różne głosy radzą pójść tą lub inną drogą, gdy rozum dyktuje jedno, a wiara drugie, powinniśmy wyciszyć się, odsunąć wszystko, co się wciska do naszego serca i odpocząć w ciszy obecności Boga, a w krótkim czasie otrzymamy jasne zrozumienie i bezbłędne wyjaśnienie Jego rady.

Jednak we wczesnym okresie życia chrześcijańskiego, niewłaściwym byłoby poleganie wyłącznie na tym; należy również oczekiwać potwierdzenia w układaniu się okoliczności.

Ale ci, którzy od dawna korzystają ze społeczności z Bogiem, dobrze wiedzą, jak cenna jest bliskość z Nim, dająca możliwość jasnego poznania Jego woli.

Masz problem w związku z podjęciem jakiejś decyzji? Zwróć się do Boga ze swymi pytaniami, przyjmij wskazówki w zależności od światła Jego aprobaty, lub od chmury, która zawiśnie nad tobą przez Jego odmowę.

Jeżeli usuniesz się tam, gdzie nie dociera światło i ziemskie cienie, gdzie nie sięgają ludzkie opinie, i jeśli odważysz się tam pozostać w milczącym oczekiwaniu, choćby wszystko wokół żądało natychmiastowej decyzji lub działania – wola Boża stanie się dla ciebie zupełnie jasna i otrzymasz nowe poznanie Boga, głębsze zrozumienie Jego natury i serca pełnego miłości, co osobiście dla ciebie okaże się radosnym przeżyciem, które będzie drogocennym i wiecznym wynagrodzeniem za długie godziny oczekiwania.