Bezwonne chrześcijaństwo Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
wtorek, 05 marca 2019 09:58

 
Dzień Walki z Prokrastynacją Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 04 marca 2019 18:44

Czy zdarza się nam, że zabierając się za jakieś ważne zadanie nagle przypominamy sobie, że mamy zapłacić za telefon, sprawdzić skrzynkę pocztową, załadować zmywarkę, zamieść podwórze czy chociażby zrobić sobie herbatę? Wiemy, że i tak będziemy musieli tę ważną pracę wykonać, ale rozpoczęcie jej - pod pretekstem rozmaitych drobiazgów - odkładamy na później. Tak jest i ze mną w tej chwili. Mam przed sobą poważne zadanie przygotowania się do kilkugodzinnych wykładów, a piszę ten tekst.

Więcej… [Dzień Walki z Prokrastynacją]
 
Środki w rękach Drukuj Email
Autor: Piotr Zaręba   
niedziela, 03 marca 2019 00:00

 
Kapłaństwo - zadanie dla wszystkich, czy dla niektórych? Drukuj Email
Autor: Mariusz Muszczyński   
sobota, 02 marca 2019 00:00

To, kim jesteś, determinuje kim będziesz w przyszłości. Zbyt wiele razy za bardzo skupiamy się na tym, kim chcielibyśmy być, zapominając o tym, kim jesteśmy teraz. Musimy najpierw zrozumieć to, kim jesteśmy w Chrystusie (nasza tożsamość), a wtedy będzie nam łatwiej stać się również kimś dla Chrystusa (nasza misja). Postaram się tę prawdę nam wszystkim przybliżyć.

Więcej… [Kapłaństwo - zadanie dla wszystkich, czy dla niektórych?]
 
Pan jest blisko Drukuj Email
Autor: Michał Hydzik   
piątek, 01 marca 2019 11:37

Zapraszamy do wysłuchania  zamieszonego na  naszym serwerze ftp archiwalnego (2011 r.) kazania pt.  "Pan jest blisko" wygłoszonego  przez ś.p. br. Michała Hydzika.

Słuchaj 

 
O piciu wina i upijaniu się Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

 
Dzieciństwo zrujnowane przez alkohol Drukuj Email
Autor: Przemek   
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Urodziłem się 29 lat temu w średnio zamożnej, katolickiej rodzinie. Moim miastem rodzinnym jest Nowa Ruda-Słupiec. Moje dzieciństwo nie było wesołe, chociaż mam liczną rodzinę: trzech braci i cztery siostry. Jednak to, co spotkało nas w dzieciństwie, źle odbiło się na nas wszystkich. To, o czym chciałbym zaświadczyć, opiszę możliwie skrupulatnie, omijając fakty, które dotyczą mojego rodzeństwa, skupiając się wyłącznie na tym, co dotyczy mnie bezpośrednio.

Wspominam moje dzieciństwo z czasów, gdy z całej ósemki rodzeństwa zostało nas w domu pięcioro: młodsi Daniel, Krzysiek, Monika, starsza Asia i ja. Robert, Aneta i Beata byli już poza domem. Mój tato pracował w kopalni pod ziemią, a mama była najcudowniejszą kobietą na ziemi. Zajmowała się nami i domem. Niestety, mój tato chyba uważał inaczej, bo odkąd pamiętam, bił ją często, a jeszcze częściej ubliżał.

To, co się działo, nie omijało nikogo z nas. Odkąd pamiętam, tato pił. Pił w pracy, a nawet przed pracą. A kiedy był pijany, wtedy nas dyscyplinował. Sprawdzał zeszyty, przepytywał z lekcji, bił, gdy czegoś z jego bełkotu nie rozumieliśmy. Uważał się za człowieka wierzącego.

Więcej… [Dzieciństwo zrujnowane przez alkohol]
 
Strażnik serca Drukuj Email
Autor: Dariusz Suszek   
środa, 27 lutego 2019 00:00

 
Szczęśliwi miłosierni Drukuj Email
Autor: lcwords   
poniedziałek, 25 lutego 2019 00:00

Królestwo Niebios przypomina postępowanie pewnego władcy, który chciał rozliczyć się ze swoimi podwładnymi. Gdy zaczął sprawdzać rachunki, przyprowadzono do niego dłużnika, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego oddać, pan kazał go sprzedać wraz z żoną i dziećmi i ze wszystkim, co posiadał. W ten sposób chciał odzyskać dług.

Dłużnik padł przed nim na twarz i błagał: Panie! Miej jeszcze trochę cierpliwości, a oddam ci cały dług.

Władca zlitował się nad nim, puścił go na wolność i dług darował.

Dłużnik odszedł i zaraz spotkał swego podwładnego, który był mu winien sto denarów. Dopadł go, zaczął dusić i wołał: Oddaj coś mi winien!

Podwładny upadł mu do nóg i błagał: Miej jeszcze trochę cierpliwości, a oddam ci.

On jednak nie chciał czekać i kazał zamknąć go w więzieniu, dopóki nie odda długu.

Więcej… [Szczęśliwi miłosierni]
 
Spotykanie Boga w posługach miłosierdzia Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 25 lutego 2019 00:00

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że i w naszym kraju sfera ubóstwa materialnego dotyka coraz większą część społeczeństwa. Nie ma na świecie miejsc gdzie nie potrafilibyśmy spotkać ludzi ubogich. (Nawet w państwach o wysokiej stopie życiowej) znajdujemy ludzi żyjących w kanałach, ruderach, czy slumsach.

Czy ubóstwo dotyka również wierzących?

Więcej… [Spotykanie Boga w posługach miłosierdzia]
 
Wszystko ku dobremu.. Drukuj Email
Autor: Piotr Zaręba   
niedziela, 24 lutego 2019 02:00

 
Dlaczego i Słowo, i Duch? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 23 lutego 2019 00:00
Dość często w naszych czasach słyszymy, jak ludzie - w tym co robią lub mówią - powołują się na Ducha Świętego. Znani są z tego nie tylko kaznodzieje i ewangeliści. Jeden z byłych polskich prezydentów swego czasu zwykł chlubić się podpowiedziami Ducha Świętego a dzisiaj Ducha Świętego słuchają hierarchowie katoliccy na wezwanie papieża Franciszka zebrani w Watykanie, by przeciwdziałać pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa.

Problem ze słuchaniem Ducha Świętego jest taki, że chociaż wcale się Go nie słyszało, można się na Niego powoływać i przypisywać Duchowi to, co zrodziło się jedynie w naszej własnej duszy. Może tak być, bo chociaż istnieje konkretna możliwość weryfikacji czy dana treść pochodzi od Boga, ludzie coraz rzadziej po nią sięgają. Ale uwaga! Poleganie wyłącznie na własnej percepcji głosu Ducha Świętego może skończyć się zbłądzeniem wielu osób, gdy słuchający się pomyli i za dobrą monetę weźmie coś, co od Ducha nie pochodzi.
Więcej… [Dlaczego i Słowo, i Duch?]
 
Strumienie na pustyni - 21 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 21 lutego 2019 00:00

„Poddaj się Panu, a oczekuj Go” Ps. 37. 7 (B.G).

Być może długo i często modliłeś się o coś, z nadzieją oczekując odpowiedzi, jednak ciągle nie widzisz żadnych rezultatów.

Czy zmęczyłeś się, nic nie oglądając? A może wpadłeś w rozpacz? Może oczekiwałeś Pana na niewłaściwej drodze, albo znajdujesz się nie w tym miejscu, gdzie On mógłby ciebie spotkać. Apostoł Paweł mówi: „Oczekujemy z cierpliwością” (Rz. 8, 25).

Cierpliwość wybawia nas z wszelkiego niepokoju. Pan powiedział w swoim Słowie, że przyjdzie, a Jego obietnica równa się Jego obecności. Cierpliwość ociera łzy. Czemu poddajesz się smutkowi i upadasz na duchu? On lepiej od ciebie zna twoje potrzeby, a odwleka tylko dlatego, aby bardziej być uwielbionym we wszystkich twoich przeżyciach. Cierpliwość daje człowiekowi możliwość wyzbycia się wszelkich własnych zasług. Pan żąda od nas, abyśmy „wierzyli” (Jana 6, 29), a gdy uwierzysz to wiesz, że wszystko ułoży się pomyślnie. Cierpliwość hamuje zachcianki.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 21 luty]
 
Nie budujmy muru, który dzieli Drukuj Email
Autor: Tadeusz Poręba   
czwartek, 21 lutego 2019 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 128