Przekleństwo ekumenii Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
piątek, 07 grudnia 2018 00:00

 
Będziesz miłował - cz. 4 Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
czwartek, 06 grudnia 2018 20:54

Poprzednie części znajdziesz  tutaj - pozycja 6 i 9

 
Pułapki naszych porównań Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 02 grudnia 2018 22:06

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Pułapki naszych porównań" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.12.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wolisz zmierzch czy brzask? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

Zdrowy organizm człowieka potrzebuje światła. Coraz krótsze dni i chmurne niebo źle wpływają na nasze samopoczucie. Dla wielu jesień jest najmniej lubianą porą roku. Posiłkujemy się wtedy wypadami do miejsc, gdzie słońca nie brakuje albo przynajmniej witaminą D3. Wyczekujemy wiosny, gdy dni znowu staną się dostatecznie długie.

Ciemność. Czy ktoś w ogóle ją lubi? Owszem, są tacy. "Coraz to inni niegodziwi buntują się przeciw światłu, nie chcą znać jasnych dróg ani kroczyć ścieżkami dnia. Nim zaświta, powstają mordercy, napadają ubogich i potrzebujących, a w nocy są zwykłymi złodziejami. Cudzołożnik wypatruje zmierzchu, liczy na to, że nikt go nie dostrzeże i zakłada zasłonę na twarz. Włamują się po ciemku do domów, a za dnia zaszywają się głęboko, nawet nie chcą pokazać się w świetle. Bo dla nich wszystkich poranek to cień śmierci, dobrze znają wszystkie jego strachy" [Jb 24,13-17]. Zdaje się, że takich ludzi jest całkiem sporo. Książę ciemności na tyle opanował ich serca, że wolą przebywać w ciemnym kącie. Światło dla nich to dyskomfort.

Więcej… [Wolisz zmierzch czy brzask?]
 
Gdybym Cię nie miał Drukuj Email
Autor: Zjazd CHWZ   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 
Boża rodzina Drukuj Email
Autor: Guńka Jan   
czwartek, 29 listopada 2018 10:00

Z przyjemnością informujemy, że na naszym  serwerze ftp w dziale Jan Guńka opublikowane zostało  archiwalne kazanie  wygłoszone przez br. Jana Guńkę  pt. ”Boża rodzina”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 28 listopada 2018 00:00

Ze smutkiem dowiaduję się, że od jakiegoś czasu umysły i serca niektórych osób w środowiskach chrześcijańskich są zarażane ideami spod hasła "JezusBEZreligii". Na początkowej stronie owej witryny internetowej zaproponowano do obejrzenia wywód zatytułowany - "DOBRA NOWINA JEST LEPSZA niż to co słyszałeś do tej pory" (pisownia oryg.). W materiale tym niejaki Sebastian przypisuje Bogu i chrześcijanom tak niestworzone rzeczy, że aż nie godzi się tego słuchać.

Więcej… [Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory]
 
Wyznania kościelnego milenialsa Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:14

To jeden z tych tekstów, który spieszę się napisać. Panuje dziś bowiem fatalne przekonanie, że stary młodego nie zrozumie, więc pisać wiarygodnie o młodości wolno tylko przed trzydziestką. Jeśli więc napisałbym cokolwiek podobnego za dziesięć lat uznano by mnie z dużą dozą prawdopodobieństwa za malkontenta, życiowego przegrywa i religijnego dinozaura, który co prawda nie ma już w sobie płomieni życia, ale gdzieś tam jeszcze potrafi postraszyć ponurym szkieletem skaczących radośnie młodzieniaszków. Stwierdzono by zapewne, że walczę programowo ze wszystkim, co nie przypomina szalonych lat 90-tych i najchętniej wróciłbym do czasów, w których Ronaldo nie miał na imię Cristiano, po ulicach jeździły na przemian polonezy i “maluchy”, a rzutnik w kościele uznawany był za szczyt modernistycznej ekstrawagancji. Cóż, z wielką satysfakcją omijam tą sprytną pułapkę, oznajmiając wszem i wobec: u mnie wciąż dwójka z przodu! Należę do tzw. milenialsów lub – jak kto woli – pokolenia Y. Ludzi niepamiętających już PRL-u i znakomicie odnajdujących się w cyfrowej rzeczywistości. A skoro tak, spoglądam na współczesną rzeczywistość młodzieżowej kultury raczej od wewnątrz niż z zewnątrz.

Więcej… [Wyznania kościelnego milenialsa]
 
Zaufać Jezusowi Drukuj Email
Autor: Zand   
sobota, 24 listopada 2018 00:00

Hymn “Tis So Sweet to Trust in Jesus” (O, jak cudownie zaufać Jezusowi) powstał w 1882 roku. Historię jego powstania opowiada film, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy.

Był rok 1882. Pewnego pięknego, słonecznego dnia Louisa Stead wybrała się wraz z mężem i córką Lily na piknik w okolice Long Island Sound. W pewnej chwili usłyszeli głos chłopca wzywającego pomocy. Pan Stead natychmiast pobiegł go ratować. Niestety chłopiec i Pan Stead obaj utonęli na oczach bezradnej Louisy i Lilly, które obserwowały całą tragedię z brzegu.

Nie mając żadnego źródła utrzymania, Louisea i Lilly stały się z dnia na dzień biedaczkami. Nie miały jedzenia ani pieniędzy, zaczęła je ogarniać rozpacz. Jednak pewnej nocy, ktoś nieznajomy zostawił pod ich drzwiami pożywienie, a Louisa spisała słowa pięknego hymnu, który przyszedł jej do głowy w chwili wdzięczności:


O, jak cudownie zaufać Jezusowi

Tak zwyczajnie trzymać się Jego Słowa

Wesprzeć się na Jego obietnicach

I wiedzieć, że: Tak mówi Pan


Jakiś czas później Louisa z córką wyjechały do Afryki Południowej jako misjonarki.


 
Strumienie na pustyni - 23 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 23 listopada 2018 00:00

Lud swój wystawiłeś na ciężką próbę.(Ps. 60,5)

W życiu spotykają nas różne doświadczenia. Czasami są łatwe do zniesienia, inne są bardzo trudne i sprawiają nam wiele bólu.

Tego lata podarowano mi piękne różowe kwiaty; przyjmując je zapytałem: „Co to za kwiaty?” W odpowiedzi usłyszałem, że są to skalne kwiaty; rosną i kwitną wyłącznie na skałach, gdzie zupełnie nie widać ziemi. Przypomniały mi się wtedy „Boże kwiaty”, rosnące na miejscach kamienistych i nie wiem czemu, ale w sercu mym powstało uczucie, że Bóg wykazuje szczególną tkliwość w stosunku do tych „kwiatów”, które znajdują się na kamienistej glebie, w trudnym i przykrym położeniu; tkliwość, której może nie okazuje liliom i różom. Nie po to są doświadczenia życia, by nas załamać, ale mają na celu nas budować.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 listopad]
 
Po drugiej stronie lęku Drukuj Email
Autor: Fundacja Głos Ewangelii   
piątek, 23 listopada 2018 00:00

 
Spójrz proszę głębiej Drukuj Email
Autor: Kwiecień Anna   
środa, 21 listopada 2018 13:38

Pewnego piątkowego popołudnia w pośpiechu zrywałam jabłka z małej jabłonki. Pośpiech ani ponura i wietrzna aura nie przeszkadzały mi w rozmyślaniach. Wkładając kolejne owoce do koszów, zachwycałam się każdym z osobna. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że mijając w supermarkecie skrzynkę z takimi jabłkami, najprawdopodobniej w ogóle nie zwróciłabym na nie uwagi.

Lubię piękno. Lubię to, co jest ładne: rzeczy, wnętrza, widoki a nawet drobiazgi. Kupując owoce wybierałam zawsze te najpiękniejsze, a ich piękno sprawiało mi wielką radość i powodowało uśmiech na twarzy. Nawet racjonalne uwagi mojej mamy, że te najpiękniejsze są zazwyczaj najbardziej pędzone chemią, nie były w stanie mnie do nich zniechęcić. I nagle stojąc na drabinie przy małej jabłonce, przypomniawszy sobie to wszystko, spojrzałam na małe jabłko trzymane w ręce. Obiektywnie patrząc przedmiot mojego zachwytu nie był ładny. Zamiast lśniącej czerwonej skórki, zobaczyłam bladą, matową, nakrapianą maleńkimi plamkami. Co sprawiło, że potrafiłam się zachwycić takim jabłkiem?

Więcej… [Spójrz proszę głębiej]
 
Klejnoty Królestwa Bożego - nadzieja Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
poniedziałek, 19 listopada 2018 00:00

 
Klejnoty obietnic Bożych - 14 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 14 listopada 2018 21:00

Jeśli o co prosić będziecie w Imieniu Moim, Ja uczynię. Jan 14,14

Jakże wiele zawiera w sobie ta obietnica! „O co”! Więc czy mała, czy wielka - wszystkie moje potrzeby zawierają się w tym „o co”. Pójdź, duszo moja, czuj się wolna przed tronem łaski i usłysz Pana, mówiącego: „otwórz usta twoje, a napełnię je”.

Jaka mądra obietnica! Mamy prosić w Imieniu Jezusa. To co ośmiela nas, jest zarazem uczczeniem Jego. To jest stała zasada prawna. Nieraz wszelka inna podstawa prawna jest zaciemniona, szczególnie taka, którą czerpiemy z naszego własnego stosunku do Boga, albo z naszego doświadczenia Jego łaski; ale i w takim czasie Imię Jezus posiada tę samą moc przed tronem Bożym, a przeto na niej możemy polegać.

A jakaż to pouczająca obietnica! Nie powinienem o nic prosić, do czego nie mógłbym przyłożyć ręki i pieczęci Chrystusa. Nie powinienem ważyć się na użycie Imienia mego Pana przy prośbie egoistycznej, lub kapryśnej. Mogę użyć Imienia Pana mego tylko w takiej modlitwie, do której On uciekłby się, gdyby był w moim położeniu. Jest to wielki przywilej, upoważniający mnie do składania próśb w Imieniu Chrystusa Pana, czyli tak, jakby On Sam prosił; nasza miłość do Niego nie pozwoli nigdy Imienia Jego dołączyć do prośby, do której On nie przyłączyłby się.

Jeśli mogę pieczęć Jego położyć na mojej modlitwie, mam już to, czego szukam u Ojca.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 123