Doskonała decyzja Drukuj Email
Autor: Fundacja Głos Ewangelii   
wtorek, 29 stycznia 2019 00:00

Miał na koncie 42 przestępstwa. Pewnego dnia kupił brulion A4 i zaczął spisywać je wszystkie - włamania, rozboje kradzieże, morderstwa. Brulion spakował, zaadresował i wysłał do prokuratora.

Co sprawiło, że postanowił wyjawić swoją mroczną przez lata skrywaną aktywność i pogrążyć siebie samego?

 
Pokusa Drukuj Email
Autor: Remigiusz Mackiewicz   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 01:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Pokusa" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa  w dniu 27.01.2019 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Pokusy (08) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 00:00

Chcąc prowadzić zwycięskie życie, musimy właściwie obchodzić się z pokusami, mogą one bowiem stać się dla nas przyczyną poważnych kłopotów. Bóg wie o tym i dlatego pragnie uchronić nas przed pokusami przerastającymi nasze siły oraz dać nam moc do zwycięstwa.

„Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie, lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść!” (I Kor. 10,13)

Studiuj ósmą lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt."Pokusy" 

 
Ojcze Nasz.... - cz.1 Drukuj Email
Autor: Piotr Zaręba   
niedziela, 27 stycznia 2019 02:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego cyklu kazań odnoszącego się do "Modlitwy Pańskiej" wygłoszonego przez br. Piotra Zarębę.

Publikujemy dzisiaj trzy pierwsze części: wstęp oraz  rozważania dotyczące  dwóch pierwszych wersów modlitwy.

Kolejne kazania za tydzień.

 
Nie w wymowie słów modlitwy mej... Drukuj Email
niedziela, 27 stycznia 2019 01:00

 
Gdzie się podziali ludzie modlitwy? Drukuj Email
niedziela, 27 stycznia 2019 00:00

 
Naucz modlić się.... Drukuj Email
Autor: Poręba Andrzej   
sobota, 26 stycznia 2019 08:00

 
Naucz modlić się Boże do Ciebie Drukuj Email
Autor: Administrator   
sobota, 26 stycznia 2019 07:00

 
Modlitwa Drukuj Email
sobota, 26 stycznia 2019 00:00

Codziennie w południe pewien młody człowiek zjawiał się przy drzwiach kościoła i po kilku minutach odchodził.
Nosił kraciastą koszulę i podarte dżinsy tak, jak wszyscy chłopcy w jego wieku. Miał w ręku papierową torebkę z bułkami na obiad.

Proboszcz, trochę nieufny, zapytał go kiedyś, po co tu przychodzi. Wiadomo, że w obecnych czasach istnieją ludzie, którzy okradają również kościoły.

Przychodzę pomodlić się - odpowiedział chłopak.
Pomodlić się... Jak możesz modlić się tak szybko?

Więcej… [Modlitwa]
 
Ucz innych modlić się Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
piątek, 25 stycznia 2019 20:00

„Jeden z uczniów rzekł do Niego: Panie naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich” (Łukasz 11:1)

Pragnieniem i celem apostołów było to, aby kościół się modlił. Nie zaniedbywali łaski ochotnego dawania. Nie byli nieświadomi miejsca, jakie zajmowała w życiu duchowym działalność religijna i praca.

Ale żadna z tych rzeczy, ani wszystkie razem, w ocenie apostołów i ważności nie mogły być porównane w ich konieczności i ważności z modlitwą. Używali najbardziej świętych próśb, najbardziej gorliwego zachęcania, największych słów pobudzających, aby skłonić do najważniejszego obowiązku i konieczności, jaką jest modlitwa. E.M. Bounds

W podróżach do innych krajów John R. Mott miał zwyczaj badania źródła duchowych przebudzeń, które przemieniały całe społeczeństwa. Zawsze, kiedy udało mu się dotrzeć do źródła, stwierdzał, że była nim modlitwa wstawiennicza. Mówi tak; „Słyszałem o człowieku, który spędzał trzy godziny dziennie w modlitwie wstawienniczej.”

Kiedy ktoś pytał go: „Jak możemy pomnożyć liczbę modlitw wstawienniczych?”, odpowiadał: „Kiedyś podawałem wiele punktów na ten temat, jak nakłonić ludzi do modlitwy, ale zdecydowałem, że jedynym sposobem, aby ich pozyskać jest ten, kiedy ja będę się modlił.” Wybrane

Więcej… [Ucz innych modlić się]
 
Dziki kraj? Czas wyjeżdżać z Polski? Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
piątek, 25 stycznia 2019 10:00

Zabójstwo Prezydenta Adamowicza wstrząsnęło nami tak mocno, ponieważ wyjątkowo wyraźnie ukazało absurdalnie nienaturalną postać zła. Zła, które uderzyło na oczach kamer, bez łagodzących narracji, masek i pudru. Kiedy wysychają powoli łzy żałobników, a lokalny świat wraca na zwyczajne tory, warto spojrzeć z szerszej perspektywy nie tylko na niewątpliwą tragedię w Gdańsku, ale i na formy jej recepcji w naszych własnych sercach.

Gdzie uciec z “dzikiego kraju”?

Począwszy od tamtego dramatycznego wieczoru atakowany jestem zewsząd wpisami o “dzikim kraju”. O tym, że “czas wyjeżdżać z Polski” i że “naród zdziczał”. Że klasa polityczna składa się z ludzi najgorszego sortu, a debata publiczna zrodziła po długiej ciąży polityczne zabójstwo. Że winna jest nienawiść kryjąca swoją włochatą twarz – w zależności od sympatii autorów – gdzieś w szeregach faszyzujących prawicowo narodowców lub faszyzujących lewicowo bojówek Owsiaka; wśród zaślepionych pogardą posłów PiS lub zdradzieckich prowokatorów z PO. Przewijam pośpiesznie facebookową tablicę, ale już kolejne zdjęcie oznajmia, że „ciągle straszą nas imigrantami, terrorystami, a tymczasem dzikość naszego narodu sprawia, że zaczynamy wybijać się sami”.

Uff… Wygląda na to, że tuż za granicami naszego “dzikiego kraju” rozciąga się ziemia płynąca mlekiem i miodem, w której ochroniarze zawsze są w stanie powstrzymać zabójcę. Na szczęście nie muszą, bo schizofrenicy paranoidalni nigdy nie sięgają po noże i pistolety, a nieliczni kryminaliści po wyjściu z więzienia zajmują się już tylko działalnością profilaktyczną w pobliskich przedszkolach. Oczywiście w tych “normalnych” krajach politycy nigdy nie giną w zamachach, a partie polityczne wyprzedzają się w okazywaniu miłości, ograniczając swoją publiczną bytność wyłącznie do merytorycznej prezentacji programu. Bo jeśli “czas wyjeżdżać z Polski”, to chyba tylko tam?

Więcej… [Dziki kraj? Czas wyjeżdżać z Polski?]
 
Ostatnia godzina Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
czwartek, 24 stycznia 2019 14:32

 
Przylgnij do Pana Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
czwartek, 24 stycznia 2019 14:27

 
Odpowie ci bracie tylko Bóg Drukuj Email
środa, 23 stycznia 2019 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 128