Będę śpiewał… nawet w najciemniejszej godzinie Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
piątek, 28 sierpnia 2015 12:43

Panie, zdaje się jakbyś był tak daleko,

Milion mil lub więcej, tak to czuję dziś.

I choć nie straciłem wiary,

Muszę przyznać teraz,

Że trudno mi się modlić.

Nie wiem, co powiedzieć,

I nie wiem, od czego zacząć

Ale gdy udzielasz łaski,

Mimo wszystkiego, co jest w moim sercu:

 

Będę śpiewał, będę chwalił.

Nawet w mojej najciemniejszej godzinie,

Poprzez smutki i ból,

Będę śpiewał, będę chwalił.

Wnoszę ręce na Twą cześć,

Ponieważ Słowo Twoje jest prawdą,

Będę śpiewał.

Więcej… [Będę śpiewał… nawet w najciemniejszej godzinie]
 
Bóg szuka...bankrutów Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
środa, 26 sierpnia 2015 23:30
Na centralnej ulicy Antiochii, w błyszczącym kryształowymi szybami biurowcu strzeżonym przez wyszkolonych ochroniarzy, znajduje się główna siedziba organizująca podróże misyjne apostoła Pawła. Sztab składający się z doświadczonych menadżerów i doradców krząta się codziennie, aby każda wyprawa sługi Bożego przyniosła jak największy sukces w zwiastowaniu Dobrej Nowiny. Specjalne biuro podróży zajmuje się rezerwacją miejsc w kilku gwiazdkowych hotelach, aby zmęczony apostoł mógł wygodnie się zrelaksować po trudach wielogodzinnych dysput z zaciekłymi oponentami ewangelii.
Taki, lub podobny scenariusz ma miejsce w przypadku wielu współczesnych ewangelistów, którzy nazywają siebie sługami Bożymi. Powie ktoś, że należy im się taka organizacja pracy, którą wykonują dla Boga, są przecież, jak sami nauczają, „dziećmi Króla królów”. Sam słyszałem, jak pewien teleewangelista błagał swoich fanów, aby złożyli mu się na prywatny odrzutowiec, by mógł szybciej docierać z ewangelią do zgubionych grzeszników w Indiach.
Lecz dość tego sarkazmu. Zajrzyjmy na stronice naszych Biblii, gdzie możemy przeczytać dość szczegółowy scenariusz służby prawdziwych sług Bożych. Oni też podróżowali, też zależało im na szybkim dotarciu z Dobrą Nowiną do ludzi, do których posyłał ich Pan.
Więcej… [Bóg szuka...bankrutów]
 
Intymność w małżeństwie Drukuj Email
Autor: Dave & Claudia Ary   
wtorek, 25 sierpnia 2015 17:37

Czy jest możliwe zbliżanie się do siebie

będące w równowadze z pracą i obowiązkami rodzinnymi?

Oczywiście, że tak!

Oto, jak można zacząć to robić.

Właśnie skończyliśmy pracę nad programem na temat małżeńskiej intymności. Wyczerpani, wsiedliśmy do samochodu, gdy nagle nas oświeciło. „Dlaczego sami nie stosujemy tego?” - zapytała Claudia. „Nie wiem” - odpowiedział Dave. „Ale czas, by coś zmienić!”

Przez ostatnich siedem miesięcy nie mieliśmy okazji spędzić czasu we dwoje. Tego wieczora miało być podobnie. Nie mieliśmy czasu nawet na to, by w drodze do domu wstąpić na kawę - musieliśmy pędzić na pocztę, by czym prędzej nadać manuskrypt ukończonej książki.

Oboje dostrzegliśmy tę ironię: „Podczas, gdy pomagaliśmy innym mężom i żonom w umacnianiu więzi między nimi, sami naruszaliśmy ważne, nauczane przez nas zasady. Łatwo moglibyśmy stwierdzić: „Praca z innymi małżeństwami pozwala nam rozwijać naszą relację”. Jednak oszukiwaliśmy się, kiedy wieczorem zamiast paść sobie w ramiona, pędziliśmy na pocztę.

Niestety, nie jesteśmy w tym odosobnieni. Wiele małżeństw, które pełnią służbę dla Boga, znajduje się w takim samym niebezpieczeństwie.

Więcej… [Intymność w małżeństwie]
 
Jak reagujesz w konfliktach? Drukuj Email
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Związek małżeński tworzy się na bazie intymności, która sprawia, że poznajemy siebie lepiej i głębiej niż innych - nie tylko nasze mocne strony, ale i te słabe, które wymagają uzupełnienia, pomocy. Atakując świadomie wzajemne słabości, skutecznie ranimy, a takie postępowanie jest grzechem. Zamiast być pomocą i wsparciem, niszczymy najbliższą nam osobę. Podobnie jest z prowadzeniem rejestru przewinień, do którego sięga się przy każdym kolejnym nieporozumieniu. Równie destruktywne jest przerzucanie odpowiedzialności i winy za własne błędy na drugą osobę oraz brak samokontroli. W jaki sposób wyeliminować strefy walki i narzędzia zniszczenia i dlaczego jest to życiowo ważne dla małżeństwa?

Więcej… [Jak reagujesz w konfliktach?]
 
Zaręczyny i małżeństwo w świetle Słowa Bożego Drukuj Email
Autor: Józef Mrózek   
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Jeżeli pobieżnie czytamy siódmy rozdział Pierwszego Listu do Koryntian, odnosimy wrażenie, że Apostoł Paweł stawia wyżej stan wolny niż stan małżeński. Gdy jednak badamy tę sprawę gruntowniej w świetle całego Pisma Świętego, przekonujemy się, że normalny stan to stan małżeński, natomiast życie w stanie wolnym należy raczej do wyjątków.

Za stanem małżeńskim przemawiają przede wszystkim następujące względy:

Więcej… [Zaręczyny i małżeństwo w świetle Słowa Bożego]
 
Chrześcijańskie małżeństwo (przypomnienie) Drukuj Email
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego wykładu pt."Chrześcijańskie małżeństwo" wygłoszonego przez br.Richarda Frazera podczas konferencji w Centrum Chrześcijańskim "Nowe Życie" w Gdańsku.

W dziale kazania różne w formie pliku audio przypominamy drugi wykład br. Frazera pt."Jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwie".(12 pozycja od dołu)

 
Wybór partnera na życie - cz.4 (ostatnia) Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
sobota, 22 sierpnia 2015 10:00

7. Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?

Biblia, zarówno Stary, jak i Nowy Testament, w sposób harmonijny ukazuje małżeństwo. Biblijnie wierzący chrześcijanie zanim sięgną po radę u niewierzących przyjaciół, zaczerpną ją wpierw z najpewniejszego źródła jakim pozostaje Biblia. Podstawowe zasady określające zarówno małżeństwo jak i życie rodzinne zostały ugruntowane w akcie stworzenia. Nowy Testament, niczego nie uchylając ze Starego, nadaje tym zasadom nowy wymiar. Oznacza to, że Nowy Testament stanowi doskonały komentarz nauki i wydarzeń przedstawionych w Starym Testamencie. Dotyczy to także, a może przede wszystkim biblijnych zasad związku małżeńskiego. Jako chrześcijanie, którzy Biblię traktują poważnie, nie będziemy szukać własnego wyjaśnienia zawartych w niej prawd, ale z radością poddamy się jej, wiedząc, że ona wyraża wolę Boga.

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz.4 (ostatnia)]
 
Wybór partnera na życie - cz.3 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
sobota, 22 sierpnia 2015 00:00

Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy?

Przedmiotem naszych rozważań jest ciągle aktualne pytanie: Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy? W tym numerze czasopisma zajmiemy się zaledwie częścią wstępu do odpowiedzi na to ważne pytanie. W następnych numerach pojawi się kontynuacja tego tematu,

W późniejszych numerach „Łaski i Pokój” zamierzamy zająć się także odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?”

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz.3]
 
Wybór partnera na życie cz.2 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
piątek, 21 sierpnia 2015 01:00

Poprzednie 4 rozdziały były poświęcone następującym tematom:

1. Co to jest małżeństwo?

2. Bóg ustanowił małżeństwo?

3. Na czym polega prawdziwa miłość?

4. Kogo chrześcijanin nigdy nie powinien poślubić?

 5. W jaki sposób należy przygotować się do małżeństwa?

Więcej… [Wybór partnera na życie cz.2]
 
Wybór partnera na życie - cz. 1 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
piątek, 21 sierpnia 2015 00:00

1. Co to jest małżeństwo?

2. Dlaczego Bóg ustanowił małżeństwo?

3. Na czym polega prawdziwa miłość?

4. Kogo chrześcijanin nigdy nie powinien poślubić?

5. W jaki sposób należy przygotować się do małżeństwa?

6. Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy?

7. Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz. 1]
 
Chrześcijańskie małżeństwo Drukuj Email
Autor: Albert L. Cardwell   
czwartek, 20 sierpnia 2015 00:00

Co jest gwarancją szczęśliwego, udanego małżeństwa? Wielu młodych i już tych bardziej doświadczonych małżonków poszukuje odpowiedzi na to zasadnicze pytanie. Odpowiedź na nie jest niestety bardzo złożona. Fakt zawarcia związku małżeńskiego w obliczu Boga i ludzi nie ma znaczenia magicznego, gwarantującego pełnię szczęścia i harmonii w życiu obojga małżonków, w ich stosunku do siebie nawzajem i wychowaniu dzieci. Również regularne uczestniczenie w nabożeństwach nie może automatycznie uczynić małżeństwa trwałym i odpornym na zgubne wpływy z zewnątrz.

Więcej… [Chrześcijańskie małżeństwo]
 
Małżeńskie prawo jazdy Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
środa, 19 sierpnia 2015 00:49
Czym tak na prawdę jest małżeństwo? Albo inaczej, czy można uznać, że osoby żyjące w tzw. konkubinacie, są również małżeństwem?
Dyskusję nad poprawnością pojęcia, czym jest święty związek małżeński rozpętał prowokacyjny plakat zawierający oświadczenie, że konkubinat jest grzechem, czyli złamaniem przykazania „Nie będziesz cudzołożyć”. Wiele osób reprezentujących różne środowiska społeczne wypowiadają się na ten temat, i jest rzeczą oczywistą, iż te wypowiedzi bardzo się różnią między sobą. Jakie więc zająć stanowisko wobec kwestii konkubinatu, aby być w zgodzie z Biblią? Mnie osobiście interesuje tylko biblijny punkt widzenia, gdyż jestem osobą wierzącą, i uznającą jedyny autorytet, jakim jest właśnie Biblia.
Więcej… [Małżeńskie prawo jazdy]
 
Małżeństwo - opcja jedna z wielu, czy jedna jedyna Drukuj Email
Autor: Lidia Czyż   
wtorek, 18 sierpnia 2015 00:18

„Myśl pozytywnie, znajdź w każdej sytuacji jej dobre strony” – zalecają psychologowie, potwierdzając biblijne zalecenie: „Zawsze się radujcie!”. Leżąc więc w łóżku, „powalona” wirusową chorobą, starałam się dostosować do tej rady i dostrzec pozytywne aspekty „chorej sytuacji”. „Nareszcie będę mogła (bez wyrzutów sumienia, że marnuję czas) oglądać telewizję i poczytać gazety” - pomyślałam. Zatem przez kilka dni mogłam wpatrywać się w ekran i robić prasówki. Moje wnioski były... nazwijmy je „dające wiele do myślenia”. Jeśli świat, jest odbiciem rzeczywistości, a tak niewątpliwie jest, to nasza rzeczywistość jest... no właśnie...

Zaczęłam od końcówki jakiegoś amerykańskiego filmu. Zbuntowana nastolatka krzyczy w twarz nauczycielowi: „Mam mamę, dwie macochy, tatę i ojczyma. Pięciu rodziców, a ich dojrzałość emocjonalna równa jest dojrzałości emocjonalnej mojego psa”. Nauczyciel wyglądał na równie zszokowanego jak ja. No, powiedzmy, że to Ameryka i nieco inne obyczaje, ale czy na pewno tylko tamtejsze dzieci mają po dwie „mamusie” i trzech „tatusiów”? Później oglądałam film dokumentalny. Poruszona rzadkim schorzeniem bohaterów dopiero pod koniec zorientowałam się, że para, o której sądziłam, że są małżeństwem (mieszkali wspólnie od kilku lat w domku, remontowali go, gotowali, sprzątali) właśnie postanawia wziąć ślub.

Więcej… [Małżeństwo - opcja jedna z wielu, czy jedna jedyna]
 
Potrzebuję Cię znów Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
piątek, 14 sierpnia 2015 19:58

Decyzje muszą być podjęte

I teraz mam wybór,

Potrzebuję Twojej mądrości Panie,

Muszę usłyszeć twój głos,

Stoję w obliczu wyzwań,

A mury są coraz bliżej.

Wołam do ciebie, mój jedyny, prawdziwy,

wierny przyjacielu.

 

Panie usłysz moją modlitwę,

Potrzebuję Cię w moim życiu,

Wołam do Ciebie,

O, Boże.

Proszę prowadź mnie do światła,

Pokaż mi drogę,

O Boże,

I oczyść mnie z grzechu mego!

Potrzebuję Ciebie,

Znów,

Potrzebuję Ciebie,

Potrzebuję Ciebie znów.

Więcej… [Potrzebuję Cię znów]
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 168