Kanał kazań i reportaży – Różnorodny wykład Słowa Bożego oraz zbiór reportaży i audycji pozyskanych od Fundacji Głos Ewangelii. W tle starannie wyselekcjonowane hymny i piosenki anglojęzyczne.
Kazania – Różnorodny wykład Słowa Bożego zwiastowanego przez znanych kaznodziejów i ewangelistów. Kanał adresowany do tych, którzy chcą się zatrzymać i pomyśleć, po co żyją.
Jest tak blisko, że mógłbyś Go dotknąć. Jego twarz jest pełna miłości. Ukryty jesteś w Jego ramionach i trzyma Cię tak, jak orzeł ukrywa swoje młode w cieple skrzydeł. Jesteś ukryty w NIM - ukryty w Jego obecności i Jego miłości do Ciebie. On cały jest miłością. Jego obecność jest miłością. Jego słowa są miłością. Jego czyny są miłością.
ON CIĘ KOCHA.
Mówi do Ciebie. Jego głos jest z początku łagodny. Nie jesteś nawet pewien czy to Jego głos. Jest tak delikatny. Nie ma w nim żadnego napięcia, żadnego niepokoju.
Jest to czysty dźwięk, nie z tego świata, nieznany. Rozbrzmiewa głębokim pokojem, jest bardzo cichy i spokojny. A jednak jest równocześnie jak dźwięk potężnych, wezbranych wód. Posłuchaj, mówi do Ciebie:
”A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka. I będzie wędrował po niej utrapiony i zgłodniały (…), a gdy spojrzy na ziemię – oto trwoga i pomroka, straszna ciemność i nieprzenikniony mrok. (dosłowne tłumaczenie z angielskiego: i będą prowadzeni w ciemność).” (Izajasza 8,20-22)
Wczoraj wieczorem byłem na festiwalu muzyki chrześcijańskiej. Nigdy nie zapomnę tego, co tam zobaczyłem, było to doświadczenie dosłownie rozdzierające serce. Po wyjściu z koncertu przez wiele godzin płakałem i jęczałem w Duchu czując gniew świętego Boga płonący przeciwko temu, co zobaczyłem.
Poszedłem na ten festiwal ponieważ “artysta”, który tam wczoraj występował kilka godzin przed występem przyszedł do mojego biura płacząc i mówiąc, jak bardzo kocha Jezusa, jak bardzo jest szczery i chce nauczyć się więcej o świętości. Powiedział, że poruszyły go moje kazania, które czytał. Jego słowa brzmiały właściwie – jego postawa wydawała się uniżona. Na jego prośbę poszedłem posłuchać jego i całej grupy, ponieważ zapewniał mnie, że nie będę zgorszony.
Celowo umieściłem tytuł tego rozważania w cudzysłowiu, gdyż nie chcę nikogo obrazić dosadnością porównania. Niestety, obserwując najnowsze trendy i zjawiska w społeczności ewangelikalnej w kraju, nic innego nie przychodzi mi na myśl, jak właśnie to określenie.
Aby być na bieżąco w kwestii znaczenia tego wyrażenia, googlowałem przez chwilę i ku memu zaskoczeniu, na monitorze znalazłem sporo adresów żłobków i przedszkoli o tej nazwie. Lecz nie o miejscu dla dzieciaków chcę pisać, lecz o zgromadzeniach organizowanych dla ludu Bożego.
Dzisiaj parę słów o przedziwnym zachowaniu jerozolimskiej ulicy w reakcji na obecność Jezusa. Komu jak komu, ale Chrystusowi Panu, ze względu na Jego naukę i dzieła, należało się nie tylko zainteresowanie opinii publicznej ale również wydanie przez władze miasta oficjalnego o Nim stanowiska. Imię Jezusa z Nazaretu jak najbardziej godne było głośnej pochwały i pierwszego miejsca na liście najbardziej wpływowych osobistości Izraela.
Tymczasem Pan, pomimo swej kilkudniowej aktywności w stolicy, pozostawał w mieście "wielkim nieobecnym". Ponadto wśród tłumów wiele szeptano na Jego temat. Jedni mówili: Jest dobry; inni natomiast: Skądże, przecież zwodzi ludzi. Nikt jednak, z obawy przed Żydami, nie wypowiadał się o Nim otwarcie [J 7,12-13]. Skąd wzięło się tak dziwne embargo na głośne mówienie o Jezusie? Dlaczego otwarcie nie wymieniano Jego imienia, a jedynie szeptano o Nim po kątach?
Wiele razy traktowaliśmy akt dawania jako przypadkową praktykę lub wymóg, który ma pewne podobieństwo do prawa starotestamentowego. Nic nie mogłoby być dalsze od prawdy. Dawanie nie jest ani przypadkowym aktem, ani regulacją prawną; zamiast tego jest to przywilej, który ma wspaniałą obietnicę. Ponieważ byliśmy chwiejni w tym, aby uczyć wierzących o radości i potędze łaski dawania, są oni teraz w niewoli ducha egoistycznego materializmu. To z kolei przeszkadza im w znalezieniu drogi do osobistych i zbiorowych błogosławieństw w dziedzinie finansów.
W ostatnich latach pewni pozbawieni skrupułów nauczyciele przekręcili i zniekształcili obietnice pomnożenia dochodów, dając nam fałszywą doktrynę dobrobytu. Ich celem nie było błogosławieństwo dla wierzących, lecz szukali tylko osobistego zysku i osobistej korzyści. Ci samolubni nauczyciele doprowadzili wewnątrz Kościoła do sprzeciwu wobec jakiegokolwiek nauczania na temat dawania i błogosławieństwa, jakie ono wnosi.
To nauczanie nie jest przeznaczone do tego, aby przynieść autorowi jakikolwiek dobrobyt, lecz zamiast tego piszę to, aby przynieść błogosławieństwo Kościołowi i tym, którzy mają wiarę, aby zaakceptować te nowotestamentowe zasady dawania. Będę bazował w tym, co mówię, nie na myślach dotyczących kultury, lecz na Słowie Bożym i Jego obietnicach.
„Były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego” wszedł do Pierwszego Kościoła Baptystycznego w Sutherland Springs i zaczął strzelać do uczestników nabożeństwa – taką informację podały tuż pod czerwonymi nagłówkami największe polskie media internetowe (m.in. wp.pl, fakt.pl, radiozet.pl i inne). Przez te dwa określenia przez długi czas definiowano teksańskiego mordercę, ku uciesze wszelkiej maści antyklerykałów i przeciwników chrześcijaństwa.
Wszystko ułożyło się bowiem znakomicie dla piewców liberalnego relatywizmu. Tak sformułowany opis strzelca nie pozwalał przesądzić, czy jest obecnym, czy tylko byłym nauczycielem biblijnym, niemniej jednak połączenie masakry z domniemanym, gorliwym chrześcijaństwem sprawcy okazało się zbyt wielką pokusą, by jej nie wykorzystać. Wreszcie można było empirycznie wykazać, że chrześcijański ekstremizm nie różni się właściwie od ekstremizmu islamskiego – zabijać może wierny żołnierz Allaha, ale także „nauczyciel studium biblijnego”. Człowiek Koranu i człowiek Biblii. A stąd już tylko krok do uznania, że chrześcijaństwo nie posiada wpisanej w siebie żadnej moralnej wyższości nad islamem, a tym samym nie posiada prawa do jakiejkolwiek krytyki systemu wartości wyznawców Mahometa.