Kanał kazań i reportaży – Różnorodny wykład Słowa Bożego oraz zbiór reportaży i audycji pozyskanych od Fundacji Głos Ewangelii. W tle starannie wyselekcjonowane hymny i piosenki anglojęzyczne.
Kazania – Różnorodny wykład Słowa Bożego zwiastowanego przez znanych kaznodziejów i ewangelistów. Kanał adresowany do tych, którzy chcą się zatrzymać i pomyśleć, po co żyją.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania pt."Lęk, strach, trwoga" wygłoszonego przez br. Andrzeja Poręby podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.04.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.
Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.
Każdy wiek ma swoje lęki i aby nauczyć się je rozumieć i rozpoznawać, trzeba przede wszystkim uświadomić sobie, że to, co dla dorosłego człowieka jest czymś oczywistym i nie wzbudza żadnych emocji, dla dziecka może być przerażające.
"Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie. Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie. Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje. Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają."(Psalm 23)
Z przyjemnością informujemy o możliwości uczestniczenia w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w nabożeństwach video " na żywo" transmitowanych za pośrednictwem naszej strony internetowej.
Transmisja kierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach lokalnych społeczności z powodu choroby, braku możliwości dotarcia do lokalnej społeczności zborowej czy innych obiektywnych przeszkód.
Kierujemy ją również do wszystkich naszych braci i sióstr przebywających na stałe lub czasowo za granicą naszego kraju, tęskniących za przekazem Bożego Słowa w języku ojczystym.
Aby uczestniczyć w nabożeństwie wystarczy kliknąć w poniżej zamieszczone buttony w każdą niedzielę, w wyznaczonych godzinach.
Zapraszamy!
1.Nabożeństwo z Kościoła Chrystusowego w Kołobrzegu - godz.10,00
2.Nabożeństwo z Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Hucie - godz.10,00
3.Nabożeństwo z Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Kłodzku - godz.10.00
Wczoraj wieczorem rozmawiałem w grupie chrześcijan o podstępie. Według słownika języka polskiego jest to posunięcie mające na celu zmylenie, oszukanie kogoś. Możemy się z nim zetknąć niemal na każdym kroku. Któż nie otrzymał telefonicznej oferty tańszego prądu, czy bezpłatnej prezentacji w dobrym hotelu z gwarantowanym prezentem? Wciąż słyszymy o naciąganiu starszych osób metodą na tzw. „wnuczka” lub na obietnicę dozgonnej opieki. Podstęp się udaje, bo jesteśmy łatwowierni, prostolinijni, naiwni i nieostrożni. Potrzebna nam większa świadomość, że na świecie, obok dobrych, są też źli ludzie. Zastawiają sidła ci, co godzą na życie moje; a ci, którzy życzą mi nieszczęścia, grożą zagładą i nieustannie knują podstępy [Ps 38,13], zauważył biblijny Dawid.
Z podstępem – chcemy, czy nie - będziemy mieli do czynienia. Ważne, żeby w porę odkrywać zastawioną na nas zasadzkę. W jakich sytuacjach jest ona bardzo prawdopodobna? Na przykład, gdy ktoś bardzo podkreśla, że chce dobra naszego lub naszych najbliższych. Albo, gdy mówi, że jest to wyjątkowa okazja i nie daje nam przy tym czasu do namysłu. Gdy chce płatności gotówką. Gdy trzeba coś podpisać bez kontaktu z naszymi bliskimi, to znaczy, gdy czujemy się w takiej chwili jakoś oddzielani od rodziny i przyjaciół. W takich i podobnych sytuacjach możemy być prawie pewni, że mamy do czynienia z podstępem.
Poranna lektura Biblii znowu wcisnęła mnie w fotel. Osobę o wciąż słabej wierze przygarnijcie do siebie, lecz nie po to, by spierać się o poglądy [Rz 14,1]. Nie jest to dla mnie - patrząc od strony mojej natury - rzecz łatwa. Swego czasu pewien specjalista od przywództwa i osobowości powiedział mi, że mam niski poziom akceptacji dla osób słabych. Dawno już zadałem sobie pytanie, czy nie kryje się za tym jakaś moja własna niemoc? Dość często tak bowiem bywa, że w innych bardzo razi nas to, z czym sami się borykamy. Tak. Irytowała mnie słabość innych, bo sam wielokrotnie okazywałem się słaby. Mam nadzieję, że po latach zmagań z własnymi słabościami nabieram coraz więcej empatii...
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania pt."Czy zawsze bezpieczni?" wygłoszonego przez br. Leszka Śmiglewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 26.03.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.
Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.
Znane słowa Pana Jezusa nauczające o pokoju już niejednego czytelnika Biblii zatrzymały i zmobilizowany do głębokiej zadumy. Sięgnę do Biblii i zacytuję: Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka(Jan 14,27).
Wypowiedź Zbawiciela charakteryzuje kilka głębokich myśli:
Pokój zostawiam . Słowo zostawiam kieruje uwagę na Jezusa odchodzącego z tej ziemi i pozostawiającego dla Kościoła pokój Królestwa Bożego.
Pokój daję . Wskazuje na autorytet i posiadane prawo do obdarowania Bożym darem.
Mój pokój . Jednoznacznie wskazuje na właściciela i dawcę pokoju. Atrybuty tegoż pokoju pochodzą od Ojca i niosą atmosferę nieba.
Pokój Boży, działa w mocy . Ponieważ Jezus mówi: niech się nie trwoży serce wasze. Ma moc uwolnienia od trwogi i lęku, wnosi duchową stabilizację.
Kontynuując rozważanie, zatrzymam się na słowach: nie jak świat daje, Ja wam daję. Czytając te słowa pojawiają się pytania:
Dlaczego Pan Jezus tak jednoznacznie odciął się od pokoju, który daje świat?
Czym się różni pokój Pana Jezusa od pokoju, który daje ten świat?
Od kilku dni w polskich kinach oglądać można piękny i wzruszający, aczkolwiek - z biblijnego punktu widzenia - kontrowersyjny film "Chata". Po przeczytaniu w 2009 roku książki, której film jest ekranizacją, byłem niemal zupełnie przekonany, że w środowisku ludzi ewangelicznie wierzących nie może ona zyskać uznania. Napisałem o tym parę słów i temat uważałem za zamknięty. Okazuje się jednak, że w ocenie poziomu rozeznania w sprawach duchowych i znajomości Słowa Bożego w naszych zborach jestem nazbyt naiwny. Słysząc dziś i czytając, jak wielu moich - skądinąd wspaniałych i kochanych - współwyznawców Chrystusa zachwyca się i wzrusza oglądając "Chatę", robi mi się, po prostu, bardzo smutno.
Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego. (Jakuba 5:16)
Zawsze mi się wydawało, że jest to jeden z najmocniejszych tekstów w Nowym Testamencie. Z całą pewnością nie znam innego stwierdzenia dotyczącego modlitwy, które by było tak mocne. To oznacza, że modlitwa, która jest śmiertelnie poważna wiele może; modlitwa zanoszona wtedy, kiedy ludzie zapominają o jedzeniu i spaniu wiele może; to oznacza, że modlitwa zanoszona z trawiącą wszystko pasją może wiele - modlitwa zanoszona, kiedy łzy zalewają nam oczy i która mówi: „Nie puszczę Cię, dotąd, aż mi pobłogosławisz.”J. Willbur Chapman
Nadzieję odnalazłem w Nim On moją siłą światłem mym
On fundamentem twierdzą tą
Co zniesie najstraszniejszy grom Miłości szczyt pokoju Bóg Uciszy strach nasyci głód
On pocieszyciel życia sens
W Jego miłości schronię się
W Chrystusie Bóg objawił się
W bezbronnym dziecku w Betlejem
Na ziemię zszedł by zbawić nas
By przebaczenia nastał czas
Na krzyżu zmarł za każdy grzech
By uspokoić Boży gniew
Uwolnił mnie z ciężaru win
Umarłem z Nim i żyję w Nim
Wszyscy dokładamy starań by zapewnić naszym dzieciom możliwie najlepsze warunki życia. W końcu wiemy co im jest potrzebne... Czasami jednak warto spojrzeć na te kwestię z punktu widzenia dzieci...