Strumienie na pustyni - 17 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
wtorek, 17 kwietnia 2018 00:00

...dokonała tego ręka Pana. Joba 12, 9

Kiedyś, w pewnej kopalni afrykańskiej, znaleziono jeden z najwspanialszych diamentów na świecie. Podarowano go królowi angielskiemu dla upiększenia korony królewskiej. Król posłał diament do Amsterdamu, by go oszlifowano. Czynność tę powierzono najlepszemu jubilerowi. I jak myślicie, co szlifierz uczynił? Zrobił rysę na tym drogocennym kamieniu, a następnie uderzył silnie swoim narzędziem i rozłupał go na połowę. Nieporównany diament leżał w jego ręce rozłupany na dwie części.

Cóż za głupota, jakie bezmyślne roztrwonienie czasu, jaka karygodna lekkomyślność! Jednak sprawa nie tak się miała. Przez szereg dni i tygodni mistrz rozmyślał nad tym i dokładnie zaplanował uderzenie. Wykonał szereg rysunków i modeli drogocennego kamienia. Z wielką dokładnością badał wszystkie jego walory i defekty. Z najbardziej drobiazgową przezornością planował linie rozkruszenia. Człowiek, któremu powierzono ów kamień, był najbieglejszym jubilerem na świecie.

Czy przypuszczacie, że to uderzenie było pomyłką?

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 kwiecień]
 
Co jest za drzwiami? - kolejne kazania Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:40

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   kazań  pt."Co jest za drzwiami? "  cz.3 i cz.4 wygłoszonych przez br. Leszka Czyża.

Jest to kontynuacja cyklu kazań o Księdze Apokalipsy.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj cz.3

Słuchaj cz.4

 
Postawa serca Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 15 kwietnia 2018 07:19

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Postawa serca" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 15.04.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Byłem gangsterem Drukuj Email
Autor: StępniakPiotr   
sobota, 14 kwietnia 2018 20:04

Zanim odszedł do domu Ojca...


 
Błogosławieństwo warte zachodu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 13 kwietnia 2018 06:02

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Błogosławieństwo warte zachodu" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Prawda o śmierci Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
czwartek, 12 kwietnia 2018 00:00

Temat dotyczący śmierci nie jest atrakcyjny dla ludzi. Jest raczej chętnie omijany, przemilczany. Jedynie w szczególnych okolicznościach, wypowiadane są krótkie zdania i przechodzi się szybko do innych tematów, oraz spraw, bardziej przyjemnych.

Niestety takie traktowanie tej sprawy, wcale nie zmienia rzeczywistości jaka istnieje, która nas otacza a z którą musimy się często zetknąć. Prawie codziennie docierają do naszych uszu wieści o śmierci, kogoś bliskiego, czy też nieznanych osób. Media codziennie informują o tragicznych wypadkach w których giną ludzie grupowo, lub pojedynczo. Medycyna określa śmierć jako naturalny proces biologiczny. Natomiast w czasie uroczystości ślubnej, małżonkowie ślubują sobie mówiąc: „.....nie opuszczę cię aż do śmierci”.

Biblia bardzo dużo mówi o śmierci. Wszystkie okoliczności skłaniają nas do tego aby jednak wniknąć na spokojnie w ten temat. A najlepiej będzie, gdy przyglądniemy się temu przez pryzmat Słowa Bożego, gdyż tylko tam zawarta jest i wyjaśniona prawda o śmierci.

Więcej… [Prawda o śmierci]
 
Piotr Stępniak już w Domu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 11 kwietnia 2018 12:00

Dzisiejszej nocy, z dziesiątego na jedenasty dzień kwietnia 2018 roku, upodobało się Bogu odwołać do wieczności naszego przyjaciela i współpracownika w służbie, Piotra Stępniaka.

Urodzony w 1963 roku, po burzliwej młodości, zejściu na złą drogę i spędzeniu wielu lat w więzieniu, w wieku 33 lat przeżył nowe narodzenie. Pięć lat później, po wyjściu na wolność w 2002 roku, na resztę życia poświęcił się ratowaniu dusz poprzez głoszenie im dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie. Od 2006 roku robił to w ramach profilaktyki uzależnień, w ostatnim czasie prowadząc fundację SNAP  (Stop Narkomanii, Alkoholizmowi i Przemocy). Przemierzał Polskę wzdłuż i wszerz, dzień po dniu jeżdżąc po szkołach, poprawczakach, zakładach karnych, domach dziecka i wielu innych miejscach - wszędzie opowiadając swoją historię i przekonując, że każdy może rozpocząć nowe życie z Jezusem.

Więcej… [Piotr Stępniak już w Domu]
 
Chwalże... - rozstrzygnięcie konkursu! Drukuj Email
Autor: Administrator   
środa, 11 kwietnia 2018 11:21

Z wielką przyjemnością ogłaszamy rozstrzygnięcie konkursu  w „Radio Pielgrzym”, który dotyczył   pieśni , którą wysłuchać możemy poniżej:

Zadanie konkursowe brzmiało: Wskaż numer pieśni w Śpiewniku Pielgrzyma.

Odpowiedź: nr 8

Na trzech zwycięzców:

1.Hydzik Lodzia

2.Mielnik Andrzej

3.Musik Kasia

czeka nagroda w postaci zbioru świadectw pt."Szczęściarz urodzony w PRL - u" w opracowaniu Józefa Stępnia i przyjaciół.

Zwycięzców prosimy o przesłanie e- mailem danych do wysłania przesyłki Pocztą Polską.

 
Wpatrzeni w Niebo Drukuj Email
Autor: Konieczny Jerzy   
środa, 11 kwietnia 2018 05:38

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze ftp  kazania, które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Nosi ono  tytuł  ”Wpatrzeni w Niebo” .

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 11 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 11 kwietnia 2018 00:36

Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia. (Mt. 10, 27)

Aby Pan mógł do nas przemówić, często wprowadza nas w mrok.

W mrok dotkniętej śmiercią rodziny, gdzie utrapienie zawiesiło zasłonę, która pozbawiła nas pełni radości i światła. W mrok samotnego, zapomnianego przez wszystkich świata, spowodowanego fizyczną niemocą. W mrok jakiegoś wielkiego nieszczęścia i gorzkiego rozczarowania.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 11 kwiecień]
 
Mój dom jest w niebie! Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2018 00:00

Mój kraj ojczysty w niebie - mój w niebie dom!
Tam mój dobry Ojciec, mój w niebie dom!
Pielgrzymem jam na ziemi, moja droga leży we mgle,
I tylko cierpienia dookoła - mój w niebie dom!

Niedługa ziemska droga - mój w niebie dom!
Chociaż ciężki życia bój - mój w niebie dom!
Lecz wszystko minie, jak sen, i droga się zakończy,
I będę z Ojcem - mój w niebie dom!

Tam, gdzie lud Chrystusa - mój w niebie dom!
Tu ciągnie mego ducha - mój w niebie dom!
Tam będę się radować, śpiewać Jezusowi
Przed Jego obliczem - mój w niebie dom!

Więcej… [Mój dom jest w niebie!]
 
Z perspektywy nieba Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
środa, 11 kwietnia 2018 00:00

„Bóg stworzył mnie – i ciebie – byśmy żyli jedną, wszechogarniającą, wszystko przemieniającą pasją. Mianowicie, pasją, by oddawać chwałę Bogu poprzez rozkoszowanie się Nim i ukazywanie Jego wspaniałości we wszystkich sferach życia.”

Rozkoszować się...
Dzisiejszy świat serwuje wiele pomysłów jak rozkoszować się życiem. Większość propozycji oscyluje wokół pieniędzy, kariery, zaspakajania ambicji i spełniania własnych marzeń. Jednak nie wszystkim jest to dane, a nawet ci, którzy wydają się być wybrańcami losu, w rzeczywistości nie mają życia usłanego różami. Zawsze podczas ziemskiej wędrówki pojawiają się większe lub mniejsze smutki, rozczarowania, tragedie… Pomimo tego, że w życiu chrześcijanina jest podobnie, może się ono diametralnie różnić – nie chodzi jednak tylko o chrześcijańską moralność, a podejście do życia i jego postrzeganie. 

Jednym z moich ulubionych wersetów jest ten z Psalmu 16: Dasz mi poznać drogę życia, obfitość radości w obliczu twoim, rozkosz po prawicy twojej na wieki (Ps 16:11). Słowa te są dla mnie obietnicą mówiącą o tym, jak może wyglądać życie już tu na ziemi. Jednak jestem przekonana, że ta obietnica jest ściśle powiązane ze słowami Chrystusa: Ja jestem droga i prawda i życie, nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie (Ew. Jan 14:6). Chrystus jest tą Drogą, którą powinnam i którą chcę iść, by dotrzeć do domu Ojca i tam spędzić z Nim wieczność. To Jezus jest Prawdą, którą pragnę kierować się w życiu i przez jej pryzmat postrzegać rzeczywistość. W Nim jest Życie pełne radości i miłości. John Piper napisał ciekawe słowa: „Zostaliśmy stworzeni po to, by oglądać Boga i kosztować Go – a kosztując Go, będziemy w najwyższym stopniu zadowoleni i dzięki temu będziemy szerzyli w świecie wartość Jego obecności. (…) On jest najbardziej uwielbiony wtedy, gdy znajdujemy w Nim największe zadowolenie”(1).

Więcej… [Z perspektywy nieba]
 
Nie jesteś osamotniony Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
wtorek, 10 kwietnia 2018 08:00

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Nie jesteś osamotniony".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Pełnia w Chrystusie Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 00:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Pełnia w Chrystusie" wygłoszonego przez  br. Zbigniewa Krystonia pastora zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Opolu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 104