W jaki sposób powinniśmy się nawzajem traktować? Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 01:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   kazania  pt."W jaki sposób powinniśmy się nawzajem traktować?"  wygłoszonego przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj 

 
Jak przebacza Bóg? Drukuj Email
Autor: DPŻ   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 00:00

Matka, kładąc swego synka do snu zapytała:

„Położyłeś na miejsce wszystkie swoje zabawki?”

„Tak”, odpowiedział chłopczyk. „Wszystkie, oprócz misia. Był on nie­grzeczny i postawiłem go do kąta, a jutro mu przebaczę.”

My, dorośli, często postępujemy jak ten chłopczyk. Trudno jest nam przebaczyć od razu. Może potem... A to „potem” często ciągnie się przez lata. W ten sposób pozbawiamy siebie Bożego przebaczenia.

Jezus po­wiedział: Jeśli nie odpuścicie ludziom i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych (Mt 6,15).

Chwała Bogu, że On przebacza zaraz, w tejże chwili, kiedy człowiek szczerze przed Nim pokutuje.

Jeśli Bóg tak przebacza, to jak my możemy nie przebaczyć naszym wino­wajcom?

 
Okruchy, które spadają ze stołu Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
niedziela, 10 grudnia 2017 01:00

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2017 udostępnione zostało do pobrania   kazanie   pt. "Okruchy, które spadają ze stołu"   wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 10 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 10 grudnia 2017 00:00

 Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy; a nadzieja nasza co do was jest mocna, gdyż wiemy, iż jako w cierpieniach udział macie, tak i w pociesze. (2 Kor. 1, 6. 7)

Czy w twoim otoczeniu nie ma takich ludzi, do których zwracasz się w chwilach smutku lub doświadczeń? Oni zawsze wiedzą, jakie powiedzieć ci słowo, potrafią taką dać radę, jakiej właśnie potrzebujesz, jaką pragniesz otrzymać. O jednym jednak nie wiesz, lub wiesz bardzo mało, jak drogo musieli zapłacić za tę umiejętność zawiązywania krwawiących ran i osuszania łez.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 10 grudzień]
 
Test wiary Drukuj Email
Autor: Jozefowicz Zdzislaw   
sobota, 09 grudnia 2017 21:09

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania kazania  pt. "Test wiary"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Strumienie na pustyni - 09 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 09 grudnia 2017 11:35

Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały. (2 Kor. 4, 17) 

Zwróćcie uwagę na słowo: „przynosi”. Stale powtarza się pytanie – dlaczego życie człowieka przesycone jest krwią i zalane potokiem łez? Odpowiedź znajdujemy w tym słowie: „przynosi”; te warunki dokonują dla nas coś drogocennego. One nie tylko wskazują nam drogę do zwycięstwa, ale nawet coś jeszcze lepszego – prawo dotyczące odnoszenia zwycięstwa. Jest wynagrodzenie za każde cierpienie i smutek, a równocześnie one wypracowują tę nagrodę. Prawda ta zawarta jest w słowach drogiej, starej pieśni, którą śpiewamy:

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 grudzień]
 
Odzyskaj pierwszą miłość Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
piątek, 08 grudnia 2017 08:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Odzyskaj pierwszą miłość"   wygłoszonego  przez  br. Dariusza Suszka.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zazdrość Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 00:00

Czy możemy dziś wspólnie porozmawiać o zagorzałym wrogu miłości: O ZAZDROŚCI? Wiemy, że grzech ten wślizguje się miedzy Bożych ludzi, jak robak w najsłodszą część owocu. Jest zabójczy! Wyobraźmy sobie, że stoimy na placu zabaw. Obok nas dwoje dzieci mające tylko jedna zabawkę. Oboje jej chcą. Rzucają się na nią i jedno z nich wygrywa, a drugie przegrywa. Dziecko, które przegrało, odchodzi. Jego mięśnie są naprężone. Jego serce bije szybciej, pięści są zaciśnięte. Radzi sobie z tą sytuacją w jedyny znany mu sposób, jaki zna. „Nienawidzę cię!” - krzyczy ze łzami. Dorośli robią to samo, tylko nie tak jawnie. Być może było by lepiej, gdybyś stanął przed osobą, której zazdrościsz i otwarcie stwierdził: „Zazdroszczę ci i zachowuję się nieuprzejmie wobec ciebie. Ty masz coś, czego ja nie mam, a chciałbym to mieć”. Zamiast tego większość dorosłych przeżywa swoją zazdrość w ukryciu, a wojna, którą toczą, jest o wiele bardziej zacięta, niż sami sadzą. „Zazdrość jest nieprzejednana jak grób, żar jej to żar ognia, płomień najgorętszy” „Zazdrość pobudza gniew człowieka” - mówi Biblia.

Więcej… [Zazdrość]
 
Miłujcie jedni drugich Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
czwartek, 07 grudnia 2017 17:54

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  nowego kazania  pt. "Miłujcie jedni drugich"   wygłoszonego przez  br. Andrzeja Lubera  pastora zboru w Czechowicach - Dziedzicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Pełen zaufania Drukuj Email
czwartek, 07 grudnia 2017 17:43

„Największą barierą między nami, a Bogiem, jest nasza rzekoma siła.”

W naszych poszukiwaniach Boga dochodzi się do momentu, w którym po prostu należy „puścić liny”. Samą świadomość Jego istnienia posiada wiele ludzi, lecz nie jest to jeszcze wiara równoznaczna z ufnością Bogu. Trzymamy się różnego rodzaju „lin”, może nią być nasza samowystarczalność, racjonalność, nasze wyobrażenia o Bogu, a nawet religijność. Bardzo trudno puścić się tego, do czego przywykliśmy, co daje nam poczucie bezpieczeństwa lub niezależności. Skoczyć i po prostu zaufać, że Bóg czeka, by nas pochwycić takimi, jakimi jesteśmy: bezradnymi i niedoskonałymi. Nie musimy ani się bać, ani z naszej strony czynić nic więcej, jak tylko wyciągnąć ku Niemu nasze ręce. Bóg miłuje tych, którzy Mu ufają! Powierzając siebie Jezusowi Chrystusowi na pewno połączymy się z Nim i nie doznamy zawodu. Ten, kto uchwyci się Go wiarą, ma przywilej łaski odkupienia i najpewniejszy dostęp do Boga.

Więcej… [Pełen zaufania]
 
Czy jesteś już gotowy? Drukuj Email
Autor: Witkowski Tadeusz   
środa, 06 grudnia 2017 21:45

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Czy jesteś już gotowy?" wygłoszonego  przez br. Tadeusza Witkowskiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Dzieckiem Króla jam jest Drukuj Email
Autor: Ewa Walczak   
środa, 06 grudnia 2017 20:30

Kiedyś byłem ubrany w szmaty grzechów mych:

Nędzny, zgubiony, samotny i zły.

Lecz Król wszystkich królów ulitował się,

Z współczuciem, miłością wziął mnie pod skrzydła Swe.


O tak, o tak, dzieckiem Króla jam jest.

Jego królewska krew z żyłach mych płynie też.

Byłem nędzny, zgubiony, teraz wielbię w głos:

Chwalcie Boga! Chwalcie Boga! Dzieckiem Króla jam jest.

Więcej… [Dzieckiem Króla jam jest]
 
Nie przestawaj czekać! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 05 grudnia 2017 20:46
Każdy z nas na coś czeka. Różnej rangi są cele naszych oczekiwań, lecz bywa, że nawet w drobnych sprawach towarzyszą nam w tym silne emocje i rozterki. Wbrew pozorom czekanie proste nie jest. Dlatego dzisiaj właśnie o czekaniu porozmawiamy, a ściślej o tym, ażeby czekania nie zaprzestawać!
Za kanwę naszego rozważania niech posłuży nam sytuacja w Judei z przełomu VII i VI wieku przed Chrystusem, tuż przed najazdem i deportacją wielu jej obywateli do Babilonu. Dla ludzi bogobojnych były to czasy wielkiego dyskomfortu z powodu grzechów Judy i zerwanej więzi z Bogiem. Rządy sprawowali wówczas niesprawiedliwi i bezbożni królowie, co nieuchronnie prowadziło do moralnego upadku całego narodu.

Jednym z proroków Bożych, któremu przyszło się zmierzyć z tą sytuacją był prorok Habakuk. Ten sługa Boży wielce tęsknił za naprawieniem relacji z Bogiem. Największą wartością dla człowieka wierzącego jest przecież pokój z Bogiem! Wyczekujący na dobrą zmianę Habakuk miał świadomość, że pojednanie z Bogiem nie nastąpi bezboleśnie. Grzechy same przecież nie odchodzą. Dobrze znane w Judzie Prawo Boże mówiło, że karą za grzech jest śmierć! Ażeby cieszyć się z oczyszczenia i pojednania z Bogiem, trzeba było ponieść konsekwencje nieposłuszeństwa wobec Niego. Dlaczego?
Więcej… [Nie przestawaj czekać!]
 
Solus Christus Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:44

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Solus Christus"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 97