Zapowiedź rozważań przedświątecznych '22 Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 30 listopada 2022 18:00

Mamy w krajach chrześcijańskich dobry zwyczaj, by przez cztery tygodnie poprzedzające Święta Narodzenia Pańskiego przygotowywać się do godnego świętowania. Czas adwentu (łac. adventus = przyjście) ma jednocześnie symbolizować i odzwierciedlać przygotowanie się chrześcijan na Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa.

W ciągu dwudziestu czterech przedświątecznych dni grudnia w ubiegłym roku korzystaliśmy w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE z rozważań  autorstwa Johna Pipera pt. "Dobra Nowina o Wielkiej Radości". Dodatkowo omawiałem je codziennie na blogu "Dzisiaj w świetle Biblii", aby krótką treść owych rozważań lepiej zaadoptować do naszego środowiska i aktualnych przeżyć. Od kilku osób słyszałem później, że nasze grudniowe 'rekolekcje' okazały się im przydatne. 

W tegorocznych rozważaniach adwentowych nie będziemy korzystać z gotowych opracowań. Posłużymy się natomiast kluczem biblijnych postaci i miejsc związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Zapowiedź rozważań przedświątecznych '22]
 
Wiara u stóp Jezusa Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
środa, 30 listopada 2022 12:06

 
Boża suwerenność i ludzka odpowiedzialność Drukuj Email
Autor: Jurkowski Paweł   
wtorek, 29 listopada 2022 12:07


 
Jak ustrzec się upadku? Drukuj Email
Autor: Dawid Goryczka   
poniedziałek, 28 listopada 2022 14:52

 
Nabożeństwo KCH Kołobrzeg - 27.11.2022 Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 27 listopada 2022 14:48

 
Nabożeństwo CHWZ Kłodzko - 27.11.2022 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 27 listopada 2022 00:00

 
Lekcja z historii - 35 lat KZNH Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
sobota, 26 listopada 2022 00:00

 
Po co nam stare pieśni? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 25 listopada 2022 15:09


W ostatnich latach popularnym stał się pogląd, że chrześcijanin powinien oddawać chwałę Bogu coraz intensywniej, mocniej i głośniej. W relacjach z wydarzeń kościelnych często pojawiają się złożone określenia typu 'mega uwielbienie', 'mega inspiracja', 'mega czas z Bogiem'. Według słownika wyrazów obcych - "mega" to pierwszy człon wyrazów złożonych, oznaczający - duży, wielki. W złożeniach z jednostkami miar oznacza jednostkę milion razy większą od podstawowej. Jednocześnie słyszymy, że powinniśmy przeżywać z Bogiem ciągle coś nowego i głębszego, a co za tym idzie, w nowy sposób wyrażać wiarę w Boga. Tworzyć nowe programy i projekty, śpiewać coraz to nowsze piosenki, zmieniać wystrój sali nabożeństw itd. Skąd w ludziach wierzących takie myśli?

Patrząc szerzej, poza kręgi kościelne, z łatwością zauważamy, że cały świat jest opanowany duchem narastającego żądania coraz to lepszych wyników i nowych osiągnięć: Śrubowane wymagania w szkole i w pracy. Kult wyglądu osobistego. Perfekcja na scenie. Wciąż nowe edycje "Mam Talent", "Szansa na Sukces", "Voice of Poland". Niekończące się bicie rekordów w sporcie. Nowe trendy w urządzaniu i wyposażaniu mieszkania itd. Jest to duch nienasycenia, szukania wciąż nowych podniet i wrażeń. Tenże duch tworzy w ludziach napięcie, którego niektórzy nie wytrzymują. Wszechobecna presja; więcej, lepiej, szybciej, mocniej, wyżej, głębiej -  wyczerpuje ludzi emocjonalnie, załamuje psychicznie, wpędza w depresję a nawet popycha do samobójstwa.

Więcej… [Po co nam stare pieśni?]
 
O jakże kocham Twój, najświętszy Boże Dom... Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2022 00:00

 
Gdybyś wiedział, co naprawdę da ci pokój Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 24 listopada 2022 15:49

 
Gotowi do duchowej wojny Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
środa, 23 listopada 2022 00:00

 
Strach i jego konsekwencje Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
poniedziałek, 21 listopada 2022 15:27

 
Nie przesadzaj i nie daj się przesadzić! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
niedziela, 20 listopada 2022 15:54
W dniu, gdy tegorocznej jesieni po raz pierwszy sypnęło śniegiem, zadziwiam się różami na naszej  kościelnej rabacie. Zasadzone nieopodal domu modlitwy równo rok temu, tzn. jesienią 2021 roku, wdzięczyły się nam przez całe lato i chociaż minęła już połowa listopada, wciąż nie mają zamiaru przestać kwitnąć. Pierwszy rok u nas nie był dla nich łatwy. Susza, mszyca, mączniak prawdziwy - a jednak wspaniale pełnią rolę, dla której do nas trafiły, i od wiosny kwitną nieprzerwanie. Przesądzają o tym trzy proste czynniki: (1) Zasadziliśmy sadzonki róż w dobrej ziemi, (2) podlewaliśmy je, gdy było sucho i  (3) zwalczaliśmy szkodniki, które im zagrażały. 

Widoczna na zdjęciu róża nie wyglądałaby tak w dniu 18 listopada, gdyby przez cały rok nie rosła na jednym miejscu i gdyby nie była otoczona naszą systematyczną opieką. W przeciągu całego roku przewinęło się tutaj mnóstwo innych róż. Były i róże doniczkowe, i róże cięte. Kilkakrotnie - na okoliczność ślubów - mieliśmy tu nawet całe kompozycje kwiatowe. Ale wszystkie te nie związane z gruntem róże już dawno powieziono gdzieś dalej albo najzwyczajniej uschły. Ta róża wciąż tu jest i nadal kwitnie.

Więcej… [Nie przesadzaj i nie daj się przesadzić!]
 
Wytrać w trudnościach i przeciwnościach Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
sobota, 19 listopada 2022 15:39

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 202