Słowo Jezusa Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
wtorek, 23 marca 2021 00:00

 
Trzeba bardziej słuchać Boga Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
wtorek, 23 marca 2021 00:00

 
Umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką.. Drukuj Email
Autor: Zwiachel Dariusz   
poniedziałek, 22 marca 2021 00:00

Zapraszamy do wysłuchania kazania pt. "Umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką..." wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa  w dniu 21.02.2021 r. w Zborze KZ w Bytomiu Odrzańskim.

 
Czyniąc większe rzeczy Drukuj Email
Autor: Darryl Henson   
niedziela, 21 marca 2021 21:34

 
Nabożeństwo z CHWZ Kłodzko - 21.03.2021 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 21 marca 2021 21:27

 
Nabożeństwo z KCH Kołobrzeg - 21.03.2021 Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 21 marca 2021 20:29

 
Szukajcie a znajdziecie Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
sobota, 20 marca 2021 21:44

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze ftp  kazania pt.  "Szukajcie a znajdziecie" , które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

 
Klejnoty Bożych obietnic - 20 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 20 marca 2021 00:00

Jeśli tedy trawę polną, która dziś jest, a jutro będzie w piec wrzucona, Bóg tak przyodziewa, czyż nie daleko więcej was? o małowierni! Mat. 6, 30

Szaty są drogie; ubodzy wierni mogą być w kłopocie, skąd przyjdzie im nowa odzież. Podeszwy są cienkie; jak otrzymamy świeże obuwie? Nasz Ojciec niebieski przyodziewa trawy polne z przepychem, któremu nie dorówna Salomon, czy nie ubierze własnych dzieci? Pewni jesteśmy, że chce to uczynić. Mogą być łaty i miejsca do załatania, ale odzież będziemy mieli.

Jakiś ubogi kaznodzieja widząc, że odzież, jego jest postrzępiona i zniszczona, że niemal się rozlatuje, oczekiwał jako sługa Pański, że Pan udzieli mu okrycia. Zdarzyło się, że autorowi tej książki, gdy odwiedził przyjaciela, użyczona została kazalnica tego poczciwego człowieka, i przyszło mu na myśl urządzić składkę dlań, a oto znalazło się okrycie. W wielu innych wypadkach widzieliśmy, że Pan myślał o odzieży sług Swoich.

Ten, Który stworzył człowieka w taki sposób, że po swoim upadku potrzebował odzienia, zaopatrzył go też w nie miłosiernie; a te szaty, których Pan udzielił naszym pierwszym rodzicom, były o wiele lepsze, niż te, które oni sami sobie uczynili rękoma.

 
Co mam zrobić gdy moja wiara gaśnie? Drukuj Email
Autor: Samuel Skrzypkowski   
piątek, 19 marca 2021 22:08

Zapraszamy do wysłuchania dwóch spójnych treściowo kazań " pt."Co mam zrobić gdy moja wiara gaśnie?" oraz "Kryzys wiary - jak nie stracić tego co najważniejsze" wygłoszonych przez  br. Samuela Skrzypkowskiego podczas nabożeństwa w I Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie.

 
Strumienie na pustyni - 19 marca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 19 marca 2021 00:00

Najmilsi! Nie dziwcie się, jakby was coś niezwykłego spotkało, gdy was pali ogień, który służy doświadczeniu waszemu, ale w tej mierze, jak jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, radujcie się, abyście i podczas objawienia chwały jego radowali się i weselili. 1 P 4, 12.13

Wiele godzin oczekiwania potrzeba było do tego, ażeby wzbogacić harfę Dawida i wiele godzin czuwania na pustyni, aby i w naszych sercach zgromadzić psalmy uwielbienia i śpiewu duchowego dla pokrzepienia osłabłych na tej ziemi, i ku temu – by napełnić radością dom naszego Ojca w niebie.

I cóż właściwie przygotowało syna Isajego do tych pieśni, których nikt inny z ludzi na ziemi nie był zdolny ułożyć? Wściekłość i okrucieństwo występnych ludzi, którzy wywołali w jego duszy wezwanie Boga na pomoc.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 19 marca]
 
Zjednoczeni w Chrystusie, przeznaczeni do odmiennych zadań Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
czwartek, 18 marca 2021 20:30

 
O, ta miłość, Twoja Panie Drukuj Email
Autor: KZ Nowa Huta   
czwartek, 18 marca 2021 00:00

 
Dydaktyka konsekwencji Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 17 marca 2021 20:17
W rozważanym dziś rano 13. rozdziale Dziejów Apostolskich mocno zabrzmiały mi słowa skierowane do żydowskiego maga, Elimasa: Synu diabelski, pogrążony w najgorszym oszustwie i bezwstydzie, nieprzyjacielu wszelkiej sprawiedliwości! Czy nie przestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pana?! Oto ręka Pana spocznie na tobie! Oślepniesz i przez pewien czas nie będziesz oglądał słońca! [Dz 13,10-11]. Tak, napełniony Duchem Świętym, apostoł Paweł przemówił do fałszywego proroka, który swoimi wywodami przeszkadzał w ewangelizowaniu prokonsula Sergiusza Pawła. Na te słowa mag ociemniał i błądząc bezradnie dookoła, prosił, by go ktoś wziął za rękę i poprowadził.

Muszę przyznać, że jak na sam początek swej pierwszej podróży misyjnej, Paweł mocno pojechał po bandzie. Nie tak - według dzisiejszych poradników - prowadzi się misję i ewangelizuje ludzi. Należało działać pozytywnie. Można było wdać się w dialog i miłymi słowami wpłynąć na tego człowieka, zachęcając go, by przemyślał swoją postawę. Tymczasem pełen Ducha Świętego apostoł wcale nie patyczkował się z przemądrzałym Barjezusem.  Fałszywy prorok od razu poniósł konsekwencje psucia prostoty ewangelii. I co? Gdy prokonsul zobaczył, co się stało, uwierzył, zdumiony nauką Pana [Dz 13,12].

Więcej… [Dydaktyka konsekwencji]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 17 marca 2021 00:00

Nie bój się oblicza ich; bom Ja jest z tobą, abym cię wybawił, mówi Pan. (Jer. 1, 8)

Za każdym razem, gdy ogarnia nas lęk i czyni nas chwiejnymi, grozi nam niebezpieczeństwo znalezienia się w grzechu. Musimy wystrzegać się nie tylko pychy, ale i tchórzliwości. „Ośmiel się być Danielem.” Naszemu wielkiemu Wodzowi powinni służyć odważni szermierze.

A jakąż podstawę mamy tu do odwagi! Bóg jest z tymi, którzy z Nim są. Nigdy nie będzie z daleka, gdy godzina boju wybije. Czy grożą ci? Kimże jesteś, abyś miał się bać człowieka śmiertelnego? Czy duszę swoją stracisz? Bóg twój, Któremu służysz, znajdzie chleb i wodę dla Swoich sług. Nie zaufasz Mu? Szydzą z ciebie? Czy to skruszy kości Twoje, lub serce? Znieś to dla Chrystusa i nawet ciesz się z tego.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 165