Mą historię pisze sam Zbawiciel Drukuj Email
Autor: Lauren Daigle   
piątek, 13 marca 2020 17:03

Piękno Twoje Królu Chwał

w łasce Twej objawia się

mą historię pisze sam

Zbawiciel


Niech Królestwa twego blask

olśni oczy me

z serca płynie pasja by

Twą chwałę Panie nieść

Życie stanie pieśnią się

głoszącą żeś Ty jest

światło świata i sól


W Twej miłości wolność jest

i nadzieja w próby czas

Mą historię pisze sam Zbawiciel.

Niech Królestwa Twego blask...

 
Strumienie na pustyni - 13 marzec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 13 marca 2020 12:08

Sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów! Obj. 15,3

Żona znakomitego kaznodziei Spurgeona, która wiele wycierpiała w ciągu dwudziestu pięciu lat, opowiedziała następujące zdarzenie. „U schyłku pochmurnego i mrocznego dnia, gdy zbliżał się już wieczór, położyłam się na kanapie, aby odpocząć i chociaż w moim pokoju było jasno i przytulnie, zdawało mi się, że mrok zewnętrzny przeniknął do mojej duszy i zaćmił mój duchowy wzrok. Usilnie starałam się zobaczyć rękę Bożą, o której wiedziałam, że trzyma mnie i kieruje moimi krokami we mgle, po krętej i śliskiej drodze cierpień. W smutku mego serca pytałam:

Więcej… [Strumienie na pustyni - 13 marzec]
 
Uwaga! Wirus! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 12 marca 2020 17:19

 
Klejnoty obietnic Bożych - 11 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 11 marca 2020 20:00

I dozna wszystko to zgromadzenie, że nie mieczem ani oszczepem wybawia Pan, gdyż Pańska jest walka, a poda was w ręce nasze. ( 1 Sam. 17, 47)

Uwierzmy, że walka jest Pańska, a będziemy mogli być pewni zwycięstwa i to w takiej postaci, w jakiej najlepiej okaże się moc Pana. Pan jest zapomniany przez wszystkich ludzi - tak, nawet przez Zbory Izraela; więc kiedy zdarza się sposobność, aby ludzie przejrzeli, iż wielka „Pierwsza Przyczyna” wszystkich rzeczy bez mocy ludzkiej może cel swój osiągnąć, jest to niezwykle rzadka sposobność, z której skorzystać należy. Nawet Izrael zanadto wierzy w miecz i oszczep. Jest w tym coś wielkiego, gdy Dawid bez miecza w dłoni, wie jednak, iż Bóg całe wojsko nieprzyjaciela porazi w okamgnieniu.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 11 marca]
 
Starajcie się wejść przez wąską bramę Drukuj Email
Autor: Wiesław Janik   
środa, 11 marca 2020 19:14

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Starajcie się wejść przez wąską bramę"

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Przykład kobiet Drukuj Email
Autor: Krzyżagórski Krzysztof   
wtorek, 10 marca 2020 17:53

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Przykład kobiet" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Bytomiu Odrzańskim w dniu 08.03,2020 r.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Tym bardziej w zagrożeniu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 09 marca 2020 00:00
Czytam dzisiaj w Biblii o zachowaniu w obliczu zagrożenia życia. Przy Tobie, PANIE, postanowiłem się schronić, nie dopuść, by z tego powodu okrył mnie kiedyś wstyd. W swej sprawiedliwości wybaw mnie i ocal! Skłoń ku mnie swoje ucho i uratuj mnie! Bądź nadal moją opoką, zawsze dostępnym schronieniem; postanowiłeś mnie zbawić, bo jesteś moją skałą - Ty jesteś moją twierdzą! [Ps 71,1-3].

Nasze zaufanie do Boga nie ma zbyt wielkiej wartości w czasach pomyślności i pokoju. Każdego stać na to, by mówić o pokładaniu ufności w Bogu, gdy nic nam nie grozi. Dopiero gdy nadchodzi czas niepewności i zagrożenia życia dowiadujemy się prawdy o nas samych. Wtedy mamy naprawdę możliwość, by przed Bogiem i ludźmi wykazać się wiarą. Jeszcze ważniejsze w oczach Bożych jest podtrzymywanie naszego stanowiska wówczas, gdy niebezpieczeństwo już zakłóciło nam sielankę życia. Gdy jest źle, a my nadal zdajemy się na Boga i trwamy przy Nim - to są czasy, gdy nasza wiara faktycznie może zalśnić i przynieść chwałę Bogu.
Więcej… [Tym bardziej w zagrożeniu]
 
Ukryta tajemnica Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
sobota, 07 marca 2020 20:35

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze  kazania pt.  ”Ukryta tajemnica" , które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.


Słuchaj 

 
Na pustej drodze Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
piątek, 06 marca 2020 21:26

 
Strumienie na pustyni - 06 marca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 06 marca 2020 17:24

A myśmy się spodziewali... (Łk. 24, 21)

Myślałem zawsze – jakie to smutne, że w drodze do Emaus uczniowie powiedzieli Panu: „a myśmy się spodziewali...”, zamiast: „my stale jeszcze mamy nadzieję”.

Tak, jakby chodziło o sprawę całkowicie zakończoną, bezpowrotną i beznadziejną. O, gdyby powiedzieli:

„Wszystko przeczy naszym nadziejom. Wydaje się, że nasza ufność była próżna, lecz my nie chcemy rozpaczać i jesteśmy pewni, że znów Go ujrzymy”.

Lecz oni idąc razem z Jezusem mówili o swej daremnej wierze, a Pan im odpowiedział: „O głupi, i leniwego serca ku wierzeniu!”.

Czy nie są to słowa skierowane też do nas? Bądźmy zdecydowani na wszelkie straty, gotowi pozbyć się wszystkiego, byle tylko nie utracić wiary w Boga prawdy i miłości.

Mówiąc o naszej wierze nigdy nie używajmy czasu przeszłego, jak to uczynili uczniowie idący do Emaus: „a myśmy się spodziewali”.

Mówmy zawsze: „Mam nadzieję”.

 
Kazanie na Górze - cz.14 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 05 marca 2020 14:38

 
Przebaczenie i małżeństwo Drukuj Email
Autor: Kazimierz i Ludmiła Sosulscy   
środa, 04 marca 2020 14:31

Poprzednie rozważanie o wybranych aspektach małżeńskiego życia dotyczyło konfliktów. Jego konkluzję stanowiło stwierdzenie, że skuteczne pokonanie rozdźwięku wymaga wyjaśnienia i poproszenia o wybaczenie.

Brak wybaczenia bardzo komplikuje życie osobiste oraz utrudnia relacje z innymi. Dlatego apostoł Paweł upomina ludzi w zborach: „Gniewajcie się, ale nie grzeszcie, nie pozwólcie, by słońce zaszło, nim uporacie się z przyczyną waszego gniewu; w przeciwnym razie zostawiacie furtkę Przeciwnikowi. (…) Bądźcie dla siebie nawzajem uprzejmi, życzliwi; i przebaczajcie jeden drugiemu, tak jak w Chrystusie przebaczył wam Bóg” (Efezjan 4,24.32 KŻNT).

Wiadomo, że do zakończenia konfliktu nie wystarczy tylko samo „przepraszam”. Jeśli odnajdziemy ową „przyczynę swojego gniewu”, to musimy wziąć odpowiedzialność za własne uchybienie i z pokorą je wyznać, następnie przeprosić i zobowiązać się do dołożenia wszelkich starań, aby stale umacniać porozumienie w małżeństwie. Jest wtedy szansa, że Przeciwnik utraci swoją „furtkę” do wywołania następnego konfliktu.

Więcej… [Przebaczenie i małżeństwo]
 
Czy byłeś już pod krzyżem? Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
wtorek, 03 marca 2020 20:07

 
Droga z krzyża Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
poniedziałek, 02 marca 2020 20:04

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 140