Wyznać i odpuścić Drukuj Email
Autor: Walter Wjst   
niedziela, 01 grudnia 2019 10:00

Wróg nie tylko kusi do grzechu, lecz usiłuje go przedstawiać jako nieszkodliwy i próbuje zatuszować. To odnosi się do wszystkich ludzi, również tam gdzie jeszcze nie doszło do uznania grzechów i nawrócenia i gdzie mu się to naturalnie w dużym zakresie udaje. Ale tę taktykę stosuje też u wierzących.

W czasie naszych odwiedzin w jednym ze zborów słyszeliśmy o pewnym duńskim kaznodziei, który w zgromadzeniach głosił tzw. naukę doskonałości. Podczas jednego z zebrań pewien brat oświadczył w związku z tym, że od trzech miesięcy już nie grzeszy. Inny brat odpowiadając na to, powiedział: „Kochany bracie, jeżeli ty na prawdę miałbyś trzy miesiące nie grzeszyć, to te raz przez tę wypowiedź zgrzeszyłeś". Nie przypadkiem Jan w swoim pierwszym liście (1,8) musiał napisać: „Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy i prawdy w nas nie ma".

Więcej… [Wyznać i odpuścić]
 
...jako i my odpuszczamy Drukuj Email
niedziela, 01 grudnia 2019 00:00

 "Bądźcie dla drugich dobrzy i miłosierni. Wybaczajcie sobie nawzajem, jak i wam przebaczył Bóg w Chrystusie." (Ef 4:32)

 "A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia." (Mk 11:25)

"I nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia." (Łk 6:37)

Czy ja bym dał drugą szansę?

 
Boży dotyk Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
sobota, 30 listopada 2019 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Boży dotyk" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Bytomiu Odrzańskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Po długiej podróży Drukuj Email
Autor: Zespół Alleluja   
piątek, 29 listopada 2019 00:00

 
Trzy grupy ludzi, które szły za Jezusem Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
środa, 27 listopada 2019 10:29

 
Strumienie na pustyni - 26 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
wtorek, 26 listopada 2019 19:59

" ... Kaleb rzekł do niej: czego chcesz? Ona odpowiedziała: daj mi wiano; skoro mnie wydałeś do suchej ziemi południowej, daj mi też źródła wód. Dał jej tedy górne i dolne źródła" (Księga Jozuego 15: 18-19)

Są to źródła, a nie stojące stawy. Błogosławieństwa i radości, zstępujące z wyżyn w czasie najbardziej upalnego lata i przepływające przez pustynną ziemię smutków i krzywd. Ziemie należące do Achsy znajdowały się w południowej części kraju i często bywały wysuszane przez palące słońce. Lecz z gór płynęły niewyczerpane źródła, które ochładzały, odświeżały i czyniły płodną wszystką ziemię. Są źródła, płynące po nizinnych miejscach życia, po miejscach twardych i pustynnych, bezludnych i najbardziej pospolitych, i jakiekolwiek by nie było nasze położenie, zawsze możemy znaleźć wyższe źródła.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 listopad]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 26 listopada 2019 02:00

A Pan będzie królem nad wszystką ziemią; w on dzień będzie Pan jeden i Imię Jego jedno. (Zach. 14, 9)

Błogosławiona to przyszłość! To nie sen marzyciela, to prawda nieomylnego Słowa. Wszystkie ludy poznają Wiekuistego Boga i cała ludzkość uzna Jego panowanie. Dzisiaj jest jeszcze daleka od tego, gdyż unikają ludzie stawania przed wielkim Królem. Ile buntu jest wszędzie! Jakże „wielu bogów i wielu panów” jest na ziemi! Jakaż rozmaitość wyobrażeń o Nim i Jego Ewangelii panuje nawet pośród tych, którzy mienią się chrześcijanami. Ale dnia pewnego będzie jeden Król i jedno Imię dla żyjącego Boga. O, Panie, przyśpiesz ten czas! Co dzień wzywamy: „przyjdź królestwo Twoje!”

Nie chcemy dociekać, kiedy przyjdzie Pan, aby nie utracić pocieszającej pewności, że przyjdzie. Jak pewne jest, że Duch Święty przemawiał przez proroków, tak pewne jest, że cała ziemia napełni się chwałą Pańską. Jezus nie umarł na próżno. Nie udaremnią się postanowienia Ojca. Tu, gdzie szatan triumfuje, Jezus włoży koronę, a Bóg wszechmocny panować będzie. Idźmy więc drogą naszych spraw i walk powszednich, pokrzepieni w wierze.

 
Uwielbianie Boga Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
poniedziałek, 25 listopada 2019 19:51

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Uwielbianie Boga"  wygłoszonego przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj 

 
Uwielbienie to decyzja Drukuj Email
Autor: Cieplik Paulina   
poniedziałek, 25 listopada 2019 19:50

Uwielbienie to postawa. Uwielbienie to decyzja. Łatwo jest nam wielbić Boga w niedzielę, kiedy atmosfera jest wzniosła. W tygodniu, kiedy nagle przydarzy nam się coś niesamowitego, lub kiedy wszystko po prostu układa się wspaniale nasze serca same wyrywają się do uwielbienia i dziękczynienia.

Czy jesteśmy jednak tak samo chętni do błogosławienia Pana, kiedy na naszej drodze piętrzą się problemy?

Niełatwo wielbić Boga, kiedy oczy są pełne łez, a sytuacja wokół wydaje się beznadziejna. Jednak bez względu na wszystko, czy jest dobrze, czy źle, chce zawsze za królem Dawidem powtarzać „Uwielbiaj duszo moja Pana i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego”.

Kiedy widzę piękno
Wszystkich Twoich cudów
I jestem oczarowana
Twoją wielkością
Moja dusza rozbrzmiewa
Świętym alleluja
Bogu od którego
Pochodzi

I kiedy szukam twarzy
Niewidzialnego
Kiedy staram się uchwycić
Dłoń, która uformowała
Moje życie
Wtedy wszystko co jest we mnie
Wciąż na nowo
Błogosławi Twoje imię

Więcej… [Uwielbienie to decyzja]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 24 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 24 listopada 2019 20:00

Nie będzie się na wieki wadził ani gniewu wiecznie chował. ( Psalm 103,9)

Czasem będzie się wadził; inaczej nie byłby mądrym Ojcem takich nędznych i błądzących dzieci, jak my jesteśmy. Jego niezadowolenie jest bolesne dla miłujących prawdę, gdyż wiedzą, jak bardzo zasłużyli na nie i jak bardzo Go zasmucili. Wiemy, co znaczy Jego spór z nami i chylimy kolana przed Panem, żałując, że daliśmy Mu powód do gniewu.

Ale jakaż pociecha tkwi w tych słowach: „Nie na wieki będzie się wadził”. Gdy czynimy pokutę i zwracamy się Doń sercem złamanym przez grzech i już wyrzekającym się grzechu - On jest niezwłocznie znowu nam miłościw. Wcale nie jest to Bogu przyjemne ukazywać surowe oblicze tym, których miłuje z całego serca; radością Jego jest doskonałość naszej radości.

Pójdźcie, szukajmy Jego oblicza. Nie ma powodu do zwątpień ani trwogi. Miłujmy wadzącego się z nami Pana, a niebawem zaśpiewamy: „Odwróciłeś zapalczywość gniewu Twego, a ucieszyłeś mię”. Precz z wami, posępne przeczucia, kruki duszy naszej! Pójdźcie tu, do nas, korne nadzieje i wdzięczne wspomnienia, wy gołębice serca! On, Który z dawna ułaskawił nas, jako sędzia, chce nam znowu, jako Ojciec - przebaczyć. Przeznaczono nam cieszyć się Jego słodką i niezmienną miłością.

 
Strumienie na pustyni - 23 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

Lud swój wystawiłeś na ciężką próbę.(Ps. 60,5)

W życiu spotykają nas różne doświadczenia. Czasami są łatwe do zniesienia, inne są bardzo trudne i sprawiają nam wiele bólu.

Tego lata podarowano mi piękne różowe kwiaty; przyjmując je zapytałem: „Co to za kwiaty?” W odpowiedzi usłyszałem, że są to skalne kwiaty; rosną i kwitną wyłącznie na skałach, gdzie zupełnie nie widać ziemi. Przypomniały mi się wtedy „Boże kwiaty”, rosnące na miejscach kamienistych i nie wiem czemu, ale w sercu mym powstało uczucie, że Bóg wykazuje szczególną tkliwość w stosunku do tych „kwiatów”, które znajdują się na kamienistej glebie, w trudnym i przykrym położeniu; tkliwość, której może nie okazuje liliom i różom. Nie po to są doświadczenia życia, by nas załamać, ale mają na celu nas budować.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 listopad]
 
Program naprawczy dla Kościoła Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

 
Haniebny krzyż Drukuj Email
Autor: Zespół Alleluja   
piątek, 22 listopada 2019 13:42

 
Zwiastowanie o modlitwie Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
czwartek, 21 listopada 2019 13:46

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 136