Boży fundament Drukuj Email
Autor: Joachim Polk   
środa, 04 lipca 2018 10:00

Bardzo często słowo fundament kojarzy nam się z rozpoczynaniem budowy domu. Są trzy ważne słowa, które występują przy omawianiu tego tematu: budowanie, dom i fundament. Każde jest istotne i ważne dla całości.

Stary Testament bardzo wiele mówi na temat budowania. Pierwszą wzmiankę o budowie znajdujemy w 1. Księdze Mojżeszowej 6,14. Pan Bóg dał polecenie aby Noe zbudował arkę. Noe posłuszny temu poleceniu budował arkę nie według swoich planów, lecz tak jak mu rozkazał Pan - wiersz 22. Po potopie Noe już nie prowadzi tak dużej inwestycji jak budowa arki, ale buduje swemu Panu ołtarz (1. Mojż. 8,20).

Więcej… [Boży fundament]
 
Spojrzyj na Jezusa Drukuj Email
Autor: Chraścina Tadeusz   
wtorek, 03 lipca 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Spojrzyj na Jezusa" wygłoszonego przez br. Tadeusza Chraścinę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Potrzeba właściwego spojrzenia Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 00:00

 
Niewinne imprezy Drukuj Email
Autor: Marta   
niedziela, 01 lipca 2018 10:27

W pewnym momencie mojego życia świat duchowy przestał mieć dla mnie znaczenie i żyłam po swojemu. Już w gimnazjum zaczęły się "niewinne imprezy”. Efekt był taki, że, mając 15 lat, już doskonale byłam zaznajomiona z wszelkimi rodzajami napojów alkoholowych oraz z produktami tytoniowymi. W pierwszej klasie liceum nadarzyła się okazja, aby pójść krok dalej. Na jednej z imprez znajomy miał ze sobą marihuanę. Oczywiście, po wielu namowach, naiwnie uwierzyłam, że „to nic złego". W tym momencie szatan niezwykle oślepiał i ogłuszał mnie na dobro. Mimo że ani alkohol, ani papierosy, ani marihuana mi nie odpowiadały, brnęłam w to, ponieważ nie znałam innego życia.

Więcej… [Niewinne imprezy]
 
Bazylia Drukuj Email
Autor: Gradek Eugeniusz   
piątek, 29 czerwca 2018 19:46

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Bazylia” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Boża przemytniczka Drukuj Email
Autor: Maria Grzegorz   
piątek, 29 czerwca 2018 10:55

Obecnie mam już 77 lat, lecz jak daleko sięgnę pamięcią, chodziłam z rodzicami do zboru. Pokochałam Pana Jezusa, oddałam Mu swoje życie i chciałam Mu służyć. W zborze nieraz śpiewaliśmy pieśń o przynoszeniu owocu dla Pana. Ta pieśń bardzo mnie dotknęła, poruszyła moje serce. Czy prócz liści nie możemy Panu nic przynieść? - myślałam. Chciałam coś dla Niego zrobić. Chociaż z jednej strony trochę się usprawiedliwiałam: „Panie, widzisz, że wychowuję czwórkę dzieci i pracuję zawodowo. Mam mało czasu. Ale jeśli Ty, Panie, masz dla mnie jakieś zadanie, to chętnie je przyjmę. Proszę Cię, Panie, użyj mnie”.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Pewnego razu przyjechał do nas szwagier mojego męża i rozmawialiśmy o przynoszeniu owoców dla Pana. Powiedział, że do jego zboru przysłano pomyłkowo Biblie i literaturę chrześcijańską w języku rosyjskim. Ta literatura powinna była raczej trafić do zborów na wschodzie kraju.

Więcej… [Boża przemytniczka]
 
Strumienie na pustyni - 27 czerwiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 27 czerwca 2018 00:00

Obdarzył cię Bóg twój siłą. (Ps. 68, 29) (BG)

Bóg udziela nam swojej mocy, która daje nam możliwość działania w życiu z energią i zdecydowaniem. Mocno utwierdzamy się „Duchem Jego w wewnętrznym człowieku” (Efez. 3, 16) i ta moc nie ulega zniszczeniu; mamy zapasy niewyczerpane.

„I dopóki będą trwać dni twoje, słynąć będzie moc twoja” (5 Moj. 33, 25 BG) – bogactwo siły woli, bogactwo miłości, sprawiedliwości i roztropności, siła ideałów i osiągnięć.

„Pan jest siłą moją” do posuwania się naprzód. On daje nam siłę, by iść po monotonnej płaszczyźnie, przebywać trudną drogę, która wydaje się nie mieć końca, przejść przez długie okresy życia, w których nie doznajemy ulgi, lecz przeciwnie, przygniatają nas swoim ciężarem i jednostajnością.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 czerwiec]
 
Spotkanie z Samarytanką Drukuj Email
Autor: Miszke Daniel   
wtorek, 26 czerwca 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Spotkanie z Samarytanką" wygłoszonego  przez br. Daniela Miszkę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Bożych obietnic - 26 czerwca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

I rzecze mu: zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: odtąd ujrzycie niebo otworzone, i Aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna człowieczego. Jan 1, 51

Tak, dla oczu wiary naszej ten widok jest już nawet dziś wyraźny. Jezus wszystkim wierzącym otworzył królestwo niebieskie. Przenikamy wzrokiem miejsce tajemnicy i chwały, gdyż On nam je odsłonił. Rychło mamy tam wejść, On bowiem jest drogą naszą.

Teraz mamy wyjaśnienie znaczenia drabiny Jakubowej. Pomiędzy niebem i ziemią istnieje święta łączność; modlitwa wstępuje w górę i odpowiedź schodzi w dół przez Jezusa, Pośrednika. Podobny jest świetlanym schodom, które udzielają nam swobodnego dostępu do tronu Najwyższego. Skorzystajmy z nich i posłów naszej modlitwy poślijmy w górę. Będziemy sami żyli życiem aniołów, jeśli w modlitwach przyczynnych pośpieszymy do nieba, skąd wyniesiemy błogosławieństwo przymierza, a potem znowu zejdziemy w dół, aby błogosławieństwem tym podzielić się z innymi.

To cenne widzenie, które Jakub miał tylko we śnie, staje się nam błogosławioną rzeczywistością. Chciejmy i dziś jeszcze i to każdej godziny występować po stopniach drabiny i zstępować po niej; wchodzić w społeczność z Bogiem i schodzić do pracy usługiwania, aby ratować naszych współbraci. Taką jest Twoja obietnica, Panie Jezu; pozwól nam z radością oglądać wypełnienie się jej.

 
Z serca Drukuj Email
Autor: Walczak Ewa   
poniedziałek, 25 czerwca 2018 00:00

Zakochałam się na przekór logice,

Bo Ty Panie poszerzasz granice,

Bo Ty Panie po morzu prowadzisz,

Górę zepchniesz, wszystkiemu zaradzisz.


Zakochałam się, bo wciąż Jesteś ze mną,

Gdy w mym życiu jasno i kiedy jest ciemno.

Przez najbardziej stromy przesmyk przeprowadzisz.

Poodsuwasz chmury, wszystkiemu zaradzisz.


Jedno mam marzenie, by dokonać biegu,

I Byś mnie powitał u tamtego brzegu,

I aby z ust Twoich padło jedno zdanie:

"Witaj w mej rodzinie, spełniłaś zadanie"

 
Pięć podstawowych prawd - cz.2 Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
niedziela, 24 czerwca 2018 00:00

Prowadziliśmy ostatnio rozważania na temat pięciu podstawowych prawd o życiu chrześcijanina. Pośród takich pięciu etapów zdążyliśmy omówić dwa pierwsze: mianowicie mówiliśmy, że pierwszym etapem jest przebudzenie, drugim zaś pokuta i przebaczenie. Powiedzieliśmy m. in., że Bóg pragnie przebudzenia każdego człowieka z duchowego letargu. Newralgicznym punktem przebudzenia jest decyzja pójścia za Jezusem, lub Jego odrzucenia i ponownie zapadniecie w głęboki sen.

Na wskutek przemawiającego do naszych sumień Boga, człowiek uświadamia sobie swoje położenie i swój grzech. Zaś ta świadomość grzechu i wiecznego potępienia prowadzą nas do pokuty i otrzymania przebaczenia grzechów. Dziś chcemy mówić o następnych etapach drogi zbawienia człowieka.

III. POWTÓRNE NARODZENIE - POJEDNANIE.

 Powiedzmy najpierw kilka słów na temat powtórnego narodzenia. Czy powtórne narodzenie to: mrzonka czy rzeczywistość? Czy jest to możliwym, aby żyjący, dorosły człowiek mógł narodzić się po raz drugi ( na nowo) ? Jestem pewien, że gdybyśmy takie pytanie zadali ludziom z ulicy, nie wszyscy wiedzieliby o co nam chodzi. Być może nawet pomyśleliby, że jesteśmy wyznawcami hinduizmu, gdzie nauka o kolejnych wcieleniach ( reinkarnacji) jest jedną z podstawowych nauk tej religii.

Więcej… [Pięć podstawowych prawd - cz.2]
 
Pięć podstawowych prawd - cz.1 Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
sobota, 23 czerwca 2018 00:00

Pamiętam, że w mojej młodości bardzo popularne były takie wyliczanki, które przeciągały się w całe opowiadania. Cechą charakterystyczną było to, że każdy wyraz tej wyliczanki musiał rozpoczynać się od jednej wybranej litery. Prześcigaliśmy się przy tym, kto napisze najdłuższe opowiadanie.Np. na literę " P "

„Pani polonistka Piekarska przychodząc pewnego pięknego poranka po półrocznej przerwie powodowanej powypadkowym poważnymi powikłaniami , problemem pourazowego potłuczenia prawej piszczeli, posłała pięć pojętnych panien pomóc panu Piekarskiemu przyrządzić posiłek, polecając przygotować pikantne potrawy , posolone, pięknie podane. Półmiski prześlicznie przyozdobione, postawione potem przed panem Piekarskim pozwoliły ponętnym pokarmem poskromić pożądanie podniebienia, poważnie posilając pryncypała pierwszym przyjemnym, pośpiesznie przygotowanym posiłkiem porannego przedpołudnia… itd.itd.”

Nie chciałbym z dzisiejszego kazania zrobić takiej „wyliczanki”, ale może łatwiej będzie nam w takiej formie zapamiętać pięć podstawowych praw dotyczących naszego chrześcijańskiego życia.

  • przebudzenie
  • pokuta - przebaczenie
  • powtórne narodzenie - pojednanie
  • praktyczne posłuszeństwo ( podporządkowanie życia Chrystusowi)
  • Poświęcenie ( życie dla Boga i bliźnich )
Więcej… [Pięć podstawowych prawd - cz.1]
 
Powierzchowność Drukuj Email
Autor: Tadeusz Tołwiński   
piątek, 22 czerwca 2018 00:00

Każdy człowiek bez względu na wyznanie jest w niebezpieczeństwie traktowania powierzchownie wiary w Boga. Skoro każdy, to i członkowie Kościołów Ewangelicznych nie są z tego wyłączeni. Powierzchowny chrześcijanin to człowiek, który jest zaangażowany w życie kościelne. Może nawet często uczęszczać na zgromadzenie lub udzielać się w pracy danej społeczności. Jednak z drugiej strony, życie takiego człowieka nie charakteryzuje się miłością do Biblii.
O tak, on może nawet jej bronić, jednak sam nie zna nic z jej poselstwa. Jego codzienne życie nie różni się nic od życia tych, którzy nie przyznają się do swojej wiary tak otwarcie, jak on.
Innymi słowy chrześcijanie powierzchowni żyją świeckim życiem. Pożądliwość ciała, oczu i pycha życia nie są im obce (1 J2,16).

Apostoł Paweł opisując ten stan rzeczy powiedział, iż ludzie ci " przybierają pozór pobożności", oraz, że "nie jest ten Żydem, kto jest nim zewnętrznie".
Są to mocne słowa i nie często można je usłyszeć w kazaniach współczesnych kaznodziejów. Słowa te przypominają, że poprzez zewnętrzne znaki i zachowanie nie stajemy się chrześcijanami.

Więcej… [Powierzchowność]
 
Strumienie na pustyni - 21 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 21 czerwca 2018 00:00

... i usłyszano, że jest w domu. Mk. 2,1

Polipy wznoszące rafy koralowe, pracują pod wodą nie wiedząc, że kładą podstawę dla nowej wyspy, na której z biegiem czasu zamieszkają rośliny i zwierzęta. Podobnie jest ze sługami Bożymi. Często pracują w ciemnych, trudnych miejscach, tworząc warunki dla dzieci Bożych, które tam będą przygotowywać się do wiecznej chwały, jako współdziedzice Chrystusa.

Jeśli w Bożych szeregach twoje miejsce jest nieznaczne i odosobnione, nie narzekaj i nie uskarżaj się; nie uchylaj się od woli Bożej, jeśli On ci to miejsce przeznaczył. Bez polipów, nigdy nie powstałyby rafy koralowe, a w dziedzinie duchowej Bogu również są potrzebne swego rodzaju polipy, pracujące z dala od ludzkich spojrzeń, lecz podtrzymywane mocą Ducha Świętego i znajdujące się na oczach całego Nieba.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 21 czerwca]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 111