Małżeńska dieta Drukuj Email
Autor: Dave & Claudia Arp   
czwartek, 13 grudnia 2018 00:00

Nasz sekret został odkryty. W sklepie spożywczym, w czasie pośpiesznie dokonywanych zakupów zatrzymał nas znajomy i patrząc na wybrane przez nas produkty, wrzucone do wózka sklepowego, skomentował: „O, widzę, że wasz posiłek będzie prosty, lekki i niskotłuszczowy!”

Tymi słowami: „prosty, lekki i niskotłuszczowy” opisalibyśmy nasz aktualny tryb życia. Być może potrafisz się z nami utożsamić. Jak można znaleźć czas, by budować swoje małżeństwo w samym środku rodzinnego zabiegania? Czasami trzeba po prostu o to walczyć. Zanim pojawiło się niebezpieczeństwo, my uczyniliśmy coś takiego.

Więcej… [Małżeńska dieta]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 12 grudzień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 12 grudnia 2018 00:00

W milczeniu i w nadziei będzie moc wasza. Izaj. 30,15

Oznaką słabości jest dręczyć się i trwożyć, wątpić i niedowierzać. Co będziemy mogli zrobić, obdarłszy siebie ze skóry aż do kości? Czy wygramy coś, trwożąc się i szalejąc? Czy nie tracimy zdolności do czynu i nie rujnujemy ducha, nie mogąc już powziąć żadnej decyzji? Pogrążamy się w toni, szamocąc się opornie, podczas gdy mając wiarę moglibyśmy płynąć bezpiecznie.

O, gdybyśmy posiedli tę łaskę, aby być cichymi! Bo i na cóż biegać od domu do domu, aby powtarzać nudne historie, które potęgują chorobę gdy je opowiadamy. Albo czyż godzi się np. pozostawać w domu i krzyczeć ze strachu z powodu złych przeczuć, które może się nigdy nie zdarzą? Dobrze jest mieć język cichy, ale jeszcze lepiej - mieć serce ciche. Obyśmy byli milczącymi, a wiedzieli, że Wszechmogący Pan jest Bogiem!

Obyśmy mieli i tę łaskę - spolegania na Bogu. Święty w Izraelu broni i wybawia Swoich odkupionych. Nie cofnie danych im obietnic. Wiedzmy, że góry mogą ustąpić, ale każde Jego Słowo trwa na wieki. Bóg godzien jest doskonałego zaufania; a gdy będziemy mieli nadzieję, której rezultatem jest pokój, będziemy szczęśliwi, jak duchy przed tronem Pana.

Pójdź, duszo moja, wróć do pokoju i głowę wesprzyj na piersi Twego Jezusa.

 
Nowonarodzenie i nowe życie Drukuj Email
Autor: Chraścina Tadeusz   
wtorek, 11 grudnia 2018 16:55

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazań  pt."Nowonarodzenie" , "Nowe życie" wygłoszonych przez br. Tadeusza Chraścinę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.


Słuchaj " Nowo..."

Słuchaj "Nowe życie"

 
Strumienie na pustyni - 11 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
wtorek, 11 grudnia 2018 00:00

... błogosławcie Pana, wszyscy słudzy Pana, którzy co noc służycie w domu Pana! Niech ci błogosławi z Syjonu Pan ... Ps. 134, 1. 3

Niezwykły czas dla oddawania czci Panu, powiecie. Stać w domu Pańskim nocą, oddawać cześć w chwili wielkiego smutku – rzeczywiście jest to rzeczą trudną. Tak, ale właśnie w tym kryje się błogosławieństwo; to doświadczenie prawdziwej wiary. Jeśli chcę doświadczyć miłości przyjaciela, powinienem zobaczyć, co on uczyni dla mnie w czasie zimy. Zupełnie tak samo przedstawia się sprawa Bożej miłości. Łatwo mi jest oddawać Panu cześć i chwalić Go w czasie lata, gdy świeci słońce, gdy harmonia życia napełnia atmosferę i owoce upiększają drzewa.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 11 grudzień]
 
Strumienie na pustyni - 10 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 00:00

 Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy; a nadzieja nasza co do was jest mocna, gdyż wiemy, iż jako w cierpieniach udział macie, tak i w pociesze. (2 Kor. 1, 6. 7)

Czy w twoim otoczeniu nie ma takich ludzi, do których zwracasz się w chwilach smutku lub doświadczeń? Oni zawsze wiedzą, jakie powiedzieć ci słowo, potrafią taką dać radę, jakiej właśnie potrzebujesz, jaką pragniesz otrzymać. O jednym jednak nie wiesz, lub wiesz bardzo mało, jak drogo musieli zapłacić za tę umiejętność zawiązywania krwawiących ran i osuszania łez.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 10 grudzień]
 
Strumienie na pustyni - 09 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 09 grudnia 2018 00:00

Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały. (2 Kor. 4, 17) 

Zwróćcie uwagę na słowo: „przynosi”. Stale powtarza się pytanie – dlaczego życie człowieka przesycone jest krwią i zalane potokiem łez? Odpowiedź znajdujemy w tym słowie: „przynosi”; te warunki dokonują dla nas coś drogocennego. One nie tylko wskazują nam drogę do zwycięstwa, ale nawet coś jeszcze lepszego – prawo dotyczące odnoszenia zwycięstwa. Jest wynagrodzenie za każde cierpienie i smutek, a równocześnie one wypracowują tę nagrodę. Prawda ta zawarta jest w słowach drogiej, starej pieśni, którą śpiewamy:

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 grudzień]
 
Po co śpiewać razem? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 08 grudnia 2018 12:18
Jedną z wartości chrześcijańskiego zgromadzenia jest wspólne śpiewanie. Gramy i śpiewamy Bogu, a i sami mamy z tego wielką korzyść. Chwalcie Pana, albowiem dobrze jest śpiewać Bogu naszemu, bo to wdzięczna rzecz; pieśń chwały jest miła [Ps 147,1]. Gdy zbór śpiewa, dusze chrześcijan jednoczą się i wznoszą. Nabieramy chęci do dalszego służenia Panu. Każdy pojedynczy głos przyczynia się do brzmienia całości i wzbogaca doniosłość chwili. Trójjedyny Bóg jest wywyższony i uwielbiony, a zbór duchowo zbudowany.

Biblia objawia, że muzyka jest obecna i mile widziana w otoczeniu Boga. Świadczy o tym, na przykład, Janowa wizja nieba: A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść. A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków, upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc: Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało [Obj 4,8-11]. Każdy pragnący znaleźć się w niebie chrześcijanin już tutaj na ziemi powinien ćwiczyć się w śpiewaniu Bogu  na chwałę. Możemy to robić podczas nabożeństw i rozmaitych spotkań zboru.
Więcej… [Po co śpiewać razem?]
 
Przekleństwo ekumenii Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
piątek, 07 grudnia 2018 00:00

 
Będziesz miłował - cz. 4 Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
czwartek, 06 grudnia 2018 20:54

Poprzednie części znajdziesz  tutaj - pozycja 6 i 9

 
Pułapki naszych porównań Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 02 grudnia 2018 22:06

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Pułapki naszych porównań" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.12.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wolisz zmierzch czy brzask? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

Zdrowy organizm człowieka potrzebuje światła. Coraz krótsze dni i chmurne niebo źle wpływają na nasze samopoczucie. Dla wielu jesień jest najmniej lubianą porą roku. Posiłkujemy się wtedy wypadami do miejsc, gdzie słońca nie brakuje albo przynajmniej witaminą D3. Wyczekujemy wiosny, gdy dni znowu staną się dostatecznie długie.

Ciemność. Czy ktoś w ogóle ją lubi? Owszem, są tacy. "Coraz to inni niegodziwi buntują się przeciw światłu, nie chcą znać jasnych dróg ani kroczyć ścieżkami dnia. Nim zaświta, powstają mordercy, napadają ubogich i potrzebujących, a w nocy są zwykłymi złodziejami. Cudzołożnik wypatruje zmierzchu, liczy na to, że nikt go nie dostrzeże i zakłada zasłonę na twarz. Włamują się po ciemku do domów, a za dnia zaszywają się głęboko, nawet nie chcą pokazać się w świetle. Bo dla nich wszystkich poranek to cień śmierci, dobrze znają wszystkie jego strachy" [Jb 24,13-17]. Zdaje się, że takich ludzi jest całkiem sporo. Książę ciemności na tyle opanował ich serca, że wolą przebywać w ciemnym kącie. Światło dla nich to dyskomfort.

Więcej… [Wolisz zmierzch czy brzask?]
 
Gdybym Cię nie miał Drukuj Email
Autor: Zjazd CHWZ   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 
Boża rodzina Drukuj Email
Autor: Guńka Jan   
czwartek, 29 listopada 2018 10:00

Z przyjemnością informujemy, że na naszym  serwerze ftp w dziale Jan Guńka opublikowane zostało  archiwalne kazanie  wygłoszone przez br. Jana Guńkę  pt. ”Boża rodzina”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 28 listopada 2018 00:00

Ze smutkiem dowiaduję się, że od jakiegoś czasu umysły i serca niektórych osób w środowiskach chrześcijańskich są zarażane ideami spod hasła "JezusBEZreligii". Na początkowej stronie owej witryny internetowej zaproponowano do obejrzenia wywód zatytułowany - "DOBRA NOWINA JEST LEPSZA niż to co słyszałeś do tej pory" (pisownia oryg.). W materiale tym niejaki Sebastian przypisuje Bogu i chrześcijanom tak niestworzone rzeczy, że aż nie godzi się tego słuchać.

Więcej… [Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 119