Im większy ból Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
sobota, 02 maja 2020 19:31

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze  kazania pt.  ”Im większy ból" , które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.


Słuchaj 

 
Kazanie na Górze - cz.17 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 01 maja 2020 00:00

 
Dzieje Apostolskie cz.3 z 3 Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
środa, 29 kwietnia 2020 02:00

 
Świat nie jest... Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
środa, 29 kwietnia 2020 02:00

„Nasza zaś ojczyzna jest w niebiosach, skąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa” (Flp 3.20).

Chrześcijanie wierzą, że spędzą wieczność w cudownym miejscu, ale niewielu chce o tym mówić. Jednym z najbardziej praktycznych i inspirujących przesłań Biblii jest nauka o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa. Jedna piąta Nowego Testamentu poświęcona jest temu zagadnieniu. Kiedy kościół dochodzi do stwierdzenia, że Pan odwleka swoje przyjście, staje się nieefektywny. Wielu ludzi nie wierzy, że ten świat kiedykolwiek osiągnie koniec, ale Jezus powiedział, że to nastąpi, (astronomowie i fizycy chyba już tak. Wystarczy prześledzić różne opracowania).

C.S. Lewis powiedział: „Odkąd chrześcijanie przestają myśleć o świecie wieczności, stają się nieefektywni w tym świecie”.

Prześledziłem kontrolnie z kilku lat kazania na internetowych stronach zborów i nie doszukałem się lub sporadycznie kazań na temat powtórnego przyjścia Jezusa.

Więcej… [Świat nie jest...]
 
Świat nie jest domem mym Drukuj Email
środa, 29 kwietnia 2020 01:00

 Albert E. Brumley (1905–1977) urodził się na farmie bawełny niedaleko miasta Spiro, w stanie Oklahoma.  Przed rozpoczęciem pisania pieśni chrześcijańskich uczęszczał do starego Instytutu Muzycznego w Harlod (Hartford Musical Institute), w stanie Arkansas w 1926 roku pod okiem swojego mentora EM Barlett’a. Brumley nie miał pieniędzy na naukę, jednak za sprawą Batlett’a otrzymał pozwolenie na dalsze pozostanie na uczelni, a nawet zamieszkanie w jego domu. Ten akt dobroci natchnął Alberta E. Brumley’a do napisania wielu wspaniałych pieśni. Brumley został członkiem Kwartetu Hartford, śpiewał w basach, a czasami grał na fortepianie.

W 1929 roku napisał swoją najbardziej znaną pieśń “I”ll Fly Away” ( “Odlecę stąd”) [red. bardzo popularna pieśń w Stanach Zjednoczonych, szczególnie często śpiewana podczas nabożeństw i uroczystości pogrzebowaych].  Napisał ją kiedy zbierał bawełnę i śpiewał pieśń “If I Had Wings Of An Angel” (“Jeżeli miałbym anielskie skrzydła”). Wtedy pomyślał o odleceniu stąd do nieba.

Więcej… [Świat nie jest domem mym]
 
Posłuszni nieposłuszni Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 13:24

zobacz również

 
Idź precz ode mnie szatanie! Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
niedziela, 26 kwietnia 2020 18:42

 
Kazanie na Górze - cz.16 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 25 kwietnia 2020 11:02

 
Dzieje Apostolskie cz.2 Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
piątek, 24 kwietnia 2020 00:00

 
Uwaga! nadchodzi! Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
piątek, 24 kwietnia 2020 00:00

„Zapewniam was, dopóki niebo i ziemia będą istnieć, ani jedna jota, ani jedna kreska w Prawie nie przeminie, aż wszystko się wypełni” Mt 5.18.

Wydarzenia o charakterze światowym, ich gwałtowność, wypuszczają z uśpionego worka skrywającego różnego rodzaju proroctwa, wizje, przepowiednie, lawinę spekulacji na temat zakończenia dziejów ludzkości na ziemi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ oczekujemy zgodnie z zapowiedziami Biblii, realizacji jej proroctw odnośnie powtórnego przyjścia Jezusa, gdyby nie fakt nadużyć, jakich dokonują ludzie zajmujący się sprawami eschatologicznymi czy też pseudo eschatologicznymi.
Tego typu spekulacje stały się sprężyną nakręcającą dochody wydawcom literatury o tytułach zachęcających do jej przeczytania, gdy zbliżał się rok 2000 i po atakach na World Trade Center w 2001 roku. Reklamy wydawnictw polecają dziesiątki tytułów tematyce eschatologicznej: „Ostatnie ostrzeżenie”, „Nadchodzi ostatni dyktator świata”, „Globalna okupacja”, „Nowy Światowy ład”. Należy do tego dodać jeszcze pozycję jak „Kod biblijny”, która zyskała sobie zagorzałych zwolenników.
Dlaczego sięgam do tej tematyki i proponuję chwilę zastanowienia się nad tym, co wokół tej sprawy się dzieje?

Więcej… [Uwaga! nadchodzi!]
 
Blisko Drukuj Email
Autor: Fisheclectic   
czwartek, 23 kwietnia 2020 10:41

 
Pozostawieni.. Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 00:00


Fabularyzowana wersja wydarzeń, które wydarzą się na Ziemi po pochwyceniu Kościoła. Wielu lekceważy tę kwestię.My zachęcamy do przestudiowania tego zagadnienia.Gorąco zachęcamy...

 
Kazanie na Górze - cz.15 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 23 kwietnia 2020 00:00

 
Świat z Bożej perspektywy Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
środa, 22 kwietnia 2020 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 148