Nie słowem, ani językiem Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 00:00

Dzieci miłujmy nie słowem, ani językiem, lecz czynem i prawdą. (1 Jan 3,18)

Dzisiaj chcę wam opowiedzieć historię, którą sam dopiero przeczytałem. Napisał ją znany rosyjski pisarz i dała mi ona dużo do myślenia. Spytacie może: Dlaczego musiałeś o tej historii myśleć? A więc słuchajcie i uważajcie dobrze, może sami znajdziecie powód.

Było to pewnego ładnego letniego dnia niedaleko od wsi. Na kamieniu obok studni siedział stary człowiek i słuchał plusku wody. Od czasu do czasu promień słoneczny trafiał na powierzchnię wody, tak że mieniła się jak złoto. Stary człowiek cieszył się wodą, słońcem i ciepłym dniem. Nadeszły ze wsi trzy kobiety, a miały w ręce wiadra. Chciały naczerpać wody. Idąc rozmawiały.

Gdy podeszły bliżej, człowiek siedzący przy studni zrozumiał, że rozmawiały o swoich synach. „Musicie kiedyś posłuchać, jak mój syn śpiewa mówiła pierwsza głos jego brzmi tak pięknie!” Druga przerwała jej, chwaląc się: „Mój syn jest tak zwinny i zręczny, że wygrywa każdy zakład. Na palcach stóp może podnieść kamień, podrzucić go wysoko, prawie do chmur, a potem znowu go złapać”.

Trzecia milczała, nie mówiła nic o swoim synu. Wtedy spytały tamte: „Co ty możesz o swoim chłopcu powiedzieć?”

Więcej… [Nie słowem, ani językiem]
 
Rola rodziców w wychowywaniu chrześcijańskim dziecka Drukuj Email
Autor: Elżbieta Bednarz   
czwartek, 25 stycznia 2018 14:00

Wychowuj chłopca odpowiednio do drogi, którą ma iść, a nie zejdzie z niej nawet w starości. (Prz. 22,6.)

Daje się słyszeć głosy nastolatków skarżących się na brak umiejętności rodziców w przekazaniu im etycznych i moralnych, związanych z praktycznym życiem chrześcijanina, wzorców życia. Często czują się one zagubione, niepewne w swoim postępowaniu. Dzieci, młodzież potrzebują przykładów do naśladowania, „drogowskazów” do ukierunkowania. Dziecko oczekuje wskazówek od swoich rodziców ale również przyjmowania i akceptowania ich wartości.
Biblia uznaje rodziców za pierwszych i głównych wychowawców swoich dzieci. Respektowanie tej prawdy może okazać się wielkim błogosławieństwem w praktyce wychowawczej. Chrześcijańskie wychowanie swojego dziecka powinno rozpoczynać się już z chwilą jego narodzin. Anna poświęciła Panu małego Samuela jeszcze przed jego narodzeniem (1 Sam.1,11)

Więcej… [Rola rodziców w wychowywaniu chrześcijańskim dziecka]
 
Dokąd prowadzisz swoje dziecko? Drukuj Email
Autor: Poręba Andrzej   
czwartek, 25 stycznia 2018 13:25

Kazanie wygłoszone prze br.Andrzeja Porębę w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Nie okradaj swego dziecka Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
czwartek, 25 stycznia 2018 00:00

Nawet gdybyśmy nic nie zapamiętali z dzisiejszego zwiastowania, chcę, by jedno zdanie mocno utkwiło nam w pamięci.

Z całą pewnością jest to Boże zalecenie, Boża rada, Boży wymóg wobec każdego rodzica, któremu zostało powierzone wychowywanie dziecka lub dzieci, jak też jest to Boże ostrzeżenie, a brzmi ono tak:

„NIE OKRADAJ SWEGO DZIECKA!”

Być może w tej chwili czujesz się skonsternowany, zdziwiony, a może wręcz oburzony słysząc takie zalecenie, taką radę!

Więcej… [Nie okradaj swego dziecka]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 24 styczeń Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 24 stycznia 2018 00:00

Nóg świętych Swoich ochrania ...(1 Sam. 2, 9)

Droga jest śliska, a nogi nasze słabe, ale Pan je ochroni. Jeśli oddani Mu korną wiarą staniemy się Jego świętymi, On Sam będzie pasterzem naszym. Nie tylko aniołom Swoim da rozkaz strzeżenia nas, ale On Sam ochroni kroki nasze.

Ochroni nogi nasze od upadku, żebyśmy szat naszych nie splamili, naszych dusz nie zranili, wrogom naszym nie dali powodu do bluźnierstw.

Ochroni stopy nasze od zboczeń z drogi, abyśmy nie weszli na manowce błędu, lub drogi głupstwa lub ścieżki nieobyczajności cielesnej.

Uchroni nogi nasze przed opuchnięciem, które pochodzi od znużenia i od zapalenia, które surowość i długość drogi powodują.

Od poranień uchroni nogi nasze; obuwie nasze powinno stać się jako miedź i żelazo, żebyśmy gdy natkniemy się na ostrze miecza lub jadowitą żmiję, nie krwawili, ani nie zatruli się jadem.

Nogi nasze wyciągnie też z sieci. Nie powinny bowiem uwikłać się przez podstęp naszych złośliwych i chytrych nieprzyjaciół.

O, z taką obietnicą jak ta, możemy biegać bez zmęczenia i wędrować bez lęku. Ten, Który nóg naszych strzeże, uczyni to na pewno.

 
Życie zgodne z Bożym powołaniem Drukuj Email
Autor: Gruszecki Dominik   
wtorek, 23 stycznia 2018 01:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Życie zgodne z Bożym powołaniem" wygłoszonego przez  br. Dominika Gruszeckiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Badanie ogniem Drukuj Email
wtorek, 23 stycznia 2018 00:00

 
I nadeszły dni… Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:21

Bóg... Marzenie filozofów. Inspiracja artystów. Wymówka fanatyków. Od zawsze na zawsze tkwiący nieodparcie w ludzkiej świadomości. Wielu poświęciło życie, by dowieść Jego istnienia, inni spalili się, płonąc ogniem niewiary. W imię Boga ratowano. W imię Boga zabijano. W imię Boga karmiono i głodzono. Gdybyś spojrzał na ludzkość z góry, zobaczyłbyś pokolenia układające się w potężny transparent z napisem: „Bóg poszukiwany!”. Zdążył być już wszystkim w dziejach ludzkiej myśli. Zdążył umrzeć u Nietzschego i zmartwychwstać jako nieosobowa idea w dziejach XX-wiecznej moralności. Chciałbym napisać, że byłem inny. Że nie szukałem. Że nie pragnąłem. Ale nie byłem. Szukałem. Pragnąłem.

Jestem młodym człowiekiem. Nie leżę na łożu śmierci, pisząc słowa, które czytasz. Nie jestem członkiem sekty, ani ofiarą religijnej propagandy. Urodziłem się w 1990 roku w chrześcijańskiej rodzinie. Bóg był zdecydowanie czymś więcej niż narodową tradycją. Wiara czymś więcej, niż pełnym wątpliwości, martwym przyzwyczajeniem. Dorastałem z silną świadomością Boga, któremu powinienem być posłuszny. Chodząc do kościoła, słuchając kazań, próbowałem odnaleźć w całej tej religijnej harmonii jakąś znajomo brzmiącą nutę. Jakąś duchową melodię, która mogłaby zawładnąć moim sercem. Nie znalazłem. Bóg był Bogiem innych. Bogiem kazania. Bogiem wieczornej modlitwy i biblijnej historii z niebieskiej Biblii dla dzieci.

Więcej… [I nadeszły dni…]
 
Wracamy do domu Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
niedziela, 21 stycznia 2018 00:00
Jakiś czas temu mój przyjaciel miał wypadek samochodowy. Auto było do kasacji, kierowca wyszedł z niego żywy, chociaż musiał spędzić sporo czasu w szpitalu. Teraz okazało się, że wylew powstały w tym zdarzeniu dał znać o sobie. Znów szpital, śpiączka, modlitwy kościoła i wielu przyjaciół. Oczekiwanie na Bożą wolę. "Panie, uczyń cud" – wołało wielu przyjaciół.
Nagle cichy sygnał w smartfonie, jest sms. Szybko włączam i … Pan zdecydował zabrać swego wiernego sługę do DOMU. Ulga dla niego, dla rodziny i najbliższych przyjaciół, refleksja – dlaczego już teraz.
Ktoś z bliskich przyjaciół umieszcza na FB krótką eulogię – piosenkę Chrisa Tomlina „Home”. Szybko szukam na YT – jest video klip i wersja ze słowami. Wklepuję w Google i znajduję słowa, już po polsku.
Treść piosenki robi na mnie ogromne wrażenie, bo wiem jak bliska sercu jest nadzieja, jaką mamy w Chrystusie. Nadzieja lepszego życia, wolnego od grzechu, choroby, łez i problemów. Tak będzie w niebie, tak będzie już do końca, przez całą wieczność. Mając tę nadzieję, chce się śpiewać „Oh, chcę już iść do domu”.
Chris Tomlin śpiewa:
Więcej… [Wracamy do domu]
 
Podsumowanie akcji „Gdy wiadomo o co chodzi ” 2017 Drukuj Email
Autor: Redakcja RP   
sobota, 20 stycznia 2018 13:32

W dniu 31.12.2017 r. zakończyliśmy tegoroczną akcję „Gdy wiadomo o co chodzi ”.

Na  apel, w którym zwróciliśmy się o wsparcie finansowe związane z zapłatą za zakup usług niezbędnych do realizacji treści ze względów technicznych, na konto Radia Pielgrzym wpłynęła ofiara celowa na łączną sumę:

7.940,30 zł (siedemtysięcydziewięćsetczterdzieścizłotych 30/100)

Zgromadzone środki zostały po zaksięgowaniu rozdysponowane na pokrycie działań priorytetowych:

1. Hosting – utrzymanie serwerów i infrastruktury Radia Pielgrzym (m.in. autopiloty, powierzchnia dyskowa)

4.918,03 zł (czterytysiącedziewięćsetosiemnaściezłotych 03/100)

Kliknij poniżej rachunek dokumentujący wpłatę:

2. Zapłata za serwer

441,57zł (czterystaczterdzieścijedenzłotych 57/100)

Kliknij rachunek dokumentujący wpłatę:

3. Koszty opłat licencyjnych

3.1. Zaiks - łącznie 1.476,00 zł (369,00 zł x 4 kwartały)

3.2 Spav - łącznie 738,00 zł (184,50 zł x 4 kwartały)

3.3 Stoart - łącznie 1105,00 zł (276,30 zł x 4 kwartały)

Łącznie licencjodawcy 3.319,20 zł (trzytysiącetrzystadziewiętnaściezłotych 20/100)

Poniżej przykładowy dokument zapłaty:

4. Zapłata za domenę www.radiopielgrzym.pl

123,00 zł (stodwadzieściatrzyzłotych)

Kliknij rachunek dokumentujący wpłatę:

Łącznie wykorzystane zostaną środki na sumę 8.801,90zł  (osiemtysięcyosiemsetjedenzłoty 90/100)


Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy! Niech Was Bóg błogosławi i wspiera!

 
Klejnoty obietnic Bożych - 19 styczeń Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 19 stycznia 2018 00:00

Jeśli usty swymi wyznasz Jezusa Panem i uwierzysz w sercu swoim, że Go Bóg z martwych wzbudził, zbawiony będziesz. (Rzym. 10, 9)

Musi więc być wyznanie ust. Czy złożyłem je? Czy wyznałem otwarcie wiarę moją w Jezusa Zbawiciela, którego Bóg z martwych wzbudził? Odpowiedzmy na to szczerze.

Musi być wiara w sercu. Czy szczerze wierzę w zmartwychwstałego Jezusa? Czy w Nim jednym składam nadzieję na zbawienie? Czy składam je sercem? Niechże odpowiem na to, jak przed Bogiem.

Jeżeli prawdziwie twierdzić mogę, żem uznał Chrystusa i Weń uwierzył, jestem zbawiony. Bo zdanie brzmi nie: „możesz być” - lecz wyraźnie, jak ostrze lancy, jasno, jak słońce: „będziesz zbawiony”. Jako wierzący i wyznawający Jezusa, powinienem dłoń położyć na tej obietnicy i uczynić ją sprawą najważniejszą przed Bogiem - i teraz i przez żywot cały i w godzinie śmierci i w dniu sądu.

Muszę być wyzwolony z winy grzechu i z mocy grzechu i od kary grzechu i wreszcie od samej istoty grzechu. Bóg powiedział: - „będziesz zbawiony”. Wierzę w to. Będę - więc jestem zbawiony. Chwała Bogu od wieczności do wieczności!

 
Zwietrzała sól Drukuj Email
Autor: Wiesław Janik   
czwartek, 18 stycznia 2018 00:00

A cóż to takiego „zwietrzała sól”? Aby odpowiedzieć na to pytanie oraz dlaczego Pan Jezus użył takiego porównania, a także kogo ono dotyczy, dobrze będzie przypomnieć sobie, co to jest sól.

Myślę, że nikt z tym nie będzie miał problemu, gdyż sól jest rzeczą codziennego użytku, stosowaną do celów spożywczych i nie tylko.

Jak wiemy, sól jest naturalnym minerałem. Pozyskiwana jest sposobem wydobywczym w postaci kryształu w kopalniach soli, a także w niektórych rejonach świata odparowywana z wody morskiej o dużym stężeniu soli. Soli nie wytwarza się z jakiś komponentów, organizmów roślinnych czy zwierzęcych. Sól, jak już wspomniałem, jest naturalnym minerałem, który posiada szczególne właściwości. Soli niczym się nie przyprawia, ale używa się jej do produktów spożywczych jako przyprawy dla nadania dobrego smaku. Soli używa się również do konserwacji, czyli zabezpieczenia niektórych produktów żywnościowych przed zepsuciem. Sól również ma w sobie naturalną „moc” do niszczenia związków chemicznych oraz różnych żywych organizmów.

Więcej… [Zwietrzała sól]
 
Wy jesteście solą ziemi Drukuj Email
Autor: Senk Marek   
czwartek, 18 stycznia 2018 00:00

<

 
Glina i sól w ręku Mistrza Drukuj Email
Autor: DPŻ   
środa, 17 stycznia 2018 23:00

W naszym codziennym życiu, a w szczególności w gospodarstwach domowych, spotykamy się z gliną występującą w różnych postaciach, gdyż uchodzi ona za dobry materiał służący do wyrobu różnego rodzaju naczyń. Glina znajduje także miejsce w nauczaniu Biblii.

Innym elementem występującym w codziennym życiu jest sól, która nadaje smak potrawom, konserwuje je a także uzupełnia w organizmie potrzebne minerały. Trudno nam w dobie dzisiejszej cywilizacji wyobrazić sobie brak soli lub gliny.

Należy zwrócić na to głębszą uwagę, ponieważ Biblia odpowiednie relacje między Bogiem a człowiekiem, porównuje do: garncarza i gliny o czym możemy przeczytać w Księdze Izajasza 64,8: „Lecz teraz, Panie, Ty jesteś naszym Ojcem, my jesteśmy gliną, a Ty naszym Stwórcą i wszyscyśmy dziełem twoich rąk!”.

Więcej… [Glina i sól w ręku Mistrza]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 104