Czy słyszysz jak ptaki śpiewają? Drukuj Email
Autor: Lilianna Dwulat   
niedziela, 01 marca 2020 18:21

 
Czy słyszysz? Drukuj Email
Autor: Sawron Stefania   
niedziela, 01 marca 2020 00:00

Czy  słyszysz, jak  pasterz  nadchodzi,
Jak woła swe owce zgubione,
Gdy  mrok  nas  ogarnia  w  powodzi,
I trwoży  nam  serce  zranione.

On  woła, On  nas  wyratuje,
W  bezpieczne  wprowadzi  pastwiska,
Bo  każdą  swą  owcę  miłuje,
I  każda  mu  droga  i  bliska.

Więcej… [Czy słyszysz?]
 
Szczególny Obóz Młodych Odkrywców Drukuj Email
Autor: CHS Miłość Edukacja Dojrzałość   
sobota, 29 lutego 2020 17:35

Zapraszamy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym na chrześcijański obóz wypoczynkowy do Wisły Jawornika.

W programie codzienne „spotkania” z biblijnymi bohaterami, którzy rozmawiali z Bogiem.

Poza tym dużo wspólnego śpiewu, dobrej wspólnej zabawy, zajęć plastycznych i długich spacerów.

Planujemy także wyjazd na basen.

Więcej informacji i zapisy: kliknij tutaj

Pobierz pdf 
Nieczystość Drukuj Email
Autor: Billy Graham   
piątek, 28 lutego 2020 00:10

Grzech nieczystości nie wydaje się na pierwszy rzut oka czymś wstrętnym lub niebezpiecznym. Raczej przychodzi w szacie piękna, harmonii kształtów, obiektu marzeń. Niczego odrażającego w nim nie widać. Szatan stroi swoją boginię rozkoszy w szaty anioła miłości, którego widok potrafi zwieść najsilniejszego. „Przecież to tylko naturalny popęd – twierdzi racjonalista – a jako taki powinien pochodzić od Boga”. Lecz co mówi Słowo Boże? W Księdze Przysłów czytamy: „Kto cudzołoży z zamężną, jest pozbawiony rozumu, a kto chce samego siebie zgubić, niech tak robi. Ciosów i wstydu się doszuka, nie zmaże swojej hańby” (6,32 - 33).

Grzech ten doprowadza do upadku całe narody. Od wieków rujnuje świątynie domowego ogniska. Zabiera zdrowie i tłumi rozwój osobowości, wyjaławia i spłyca dusze miliardów ludzi. On to zapełnia przytułki podrzutkami, niewinne dzieci pozbawia domu, niezliczonym rzeszom młodych ludzi zabiera nadzieję jaśniejszego jutra.

Więcej… [Nieczystość]
 
Kazanie na Górze - cz.13 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 27 lutego 2020 10:00

 
Siódme - nie cudzołóż Drukuj Email
Autor: Ludmiła Sosulska   
czwartek, 27 lutego 2020 00:00

Nie jest dziś zbyt popularne głoszenie surowych zasad w odniesieniu do dziedziny życia seksualnego. Raczej przeciwnie. W swoim dążeniu do swobody, do uwolnienia się od podporządkowania autorytetom, człowiek chce przekraczać wszelkie możliwe tabu. Wątpliwej wartości zdobycze tak zwanej rewolucji seksualnej, która dokonała się gdzieś w kręgach dzieci-kwiatów czy innych kontestujących przeciwko tradycyjnym wartościom grup, za pośrednictwem pism, kina, telewizji, literatury wlewają się szeroką rzeką w umysły ludzi.

Więcej… [Siódme - nie cudzołóż]
 
Droga Pańska Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
środa, 26 lutego 2020 16:32

 
Konflikty i małżeństwo Drukuj Email
Autor: Kazimierz i Ludmiła Sosulscy   
środa, 26 lutego 2020 07:03

Wiele lat temu jeden z naszych przyjaciół zauważył w rozmowie, że się z żoną właściwie nigdy nie sprzeczają. Było w tym stwierdzeniu trochę zdziwienia, trochę jakby dumy i zarazem zastanowienia nad sytuacją. Dodać trzeba, że małżeństwo było dla nich stosunkowo nowym stanem.

Też się zdziwiliśmy, ponieważ u nas tak różowo nie było. Całkiem często i zawzięcie dyskutowaliśmy o różnych sprawach. Mieliśmy też dłuższy staż małżeński. A ponieważ sprawa nas zaintrygowała, po jakimś czasie, gdy się nadarzyła okazja, „zasięgnęliśmy języka” u żony naszego przyjaciela. Usłyszawszy, co powiedział mąż, wyjaśniła: – No tak, bo ja po prostu zawsze się godziłam z tym, co on chciał, nawet wtedy, kiedy mi to nie odpowiadało. – W każdym razie taki był sens jej wypowiedzi na ten temat.

Więcej… [Konflikty i małżeństwo]
 
Światło - czy nosisz je w sobie? Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
wtorek, 25 lutego 2020 16:29

 
Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 25 lutego 2020 00:00

Ale wy kapłanami Pańskimi nazwani będziecie. (Izaj. 61, 6)

Ta obietnica według brzmienia słów przeznaczona jest dla Izraela, ale według ducha zwraca się do nasienia z Ducha, mianowicie do wszystkich wierzących. Jeśli będziemy żyli zgodnie z powołaniem naszym, będziemy szczerze i zupełnie żyli dla Boga, wtedy ludzie zobaczą, że jesteśmy wybrani do służby świętej i nazwą nas kapłanami Pańskimi. Możemy pracować lub uprawiać handel, jak inni, a jednak być jedynie i całkowicie sługami Pana. Naszym poświęceniem jest składać stale ofiary w modłach uwielbienia i świadectwach oddania się naszemu żywemu Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty]
 
Jonasz - od...do... Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 24 lutego 2020 20:00

 
Strumienie na pustyni - 24 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 24 lutego 2020 00:00

Jan wprawdzie żadnego cudu nie uczynił, ale wszystko, cokolwiek o Nim powiedział, było prawdą. (Jan 10, 41)

Może jesteś niezadowolony z samego siebie? Nie jesteś geniuszem, nie posiadasz wybitnych zdolności i nie objawiasz jakichś wspaniałych darów. Dział twojego istnienia jest mierny. Dni twoje nie odznaczają się niczym, są jednostajne i podobne jeden do drugiego. Bez względu na to wszystko, twoje życie może mieć ogromne znaczenie. Jan nie uczynił żadnego cudu, lecz o nim właśnie Pan Jezus powiedział: „Nikt z tych, którzy się z niewiast narodzili, nie jest większy od Jana Chrzciciela”. Głównym zadaniem w życiu Jana było świadczenie o „Światłości” i być może, że to właśnie jest twoim i moim działem. On zadowolił się tym, że był tylko głosem wołającym na puszczy, który nawoływał ludzi do Chrystusa. Zgódź się być „głosem”, dźwiękiem słyszanym, choć nie widzianym; zwierciadłem, którego powierzchnia znika przy oślepiającym blasku słońca, które się w nim odbija; lekkim powiewem porannego wiatru, budzącym się o świcie i szepczącym: „zorza, zorza” i potem zamierającym...

Więcej… [Strumienie na pustyni - 24 luty]
 
Świadectwo - CHWZ Zabrze Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
sobota, 22 lutego 2020 14:48

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 21 lutego 2020 22:00

Będzie błogosławił tym, którzy się boją Pana, małym i wielkim. (Psalm 115, 13)

Oto słowo otuchy dla ludzi niższego stanu i ubogich. Nasz Bóg łaskawie patrzy na tych, którzy posiadają mało własności, mało talentu, mało wpływów i niewiele znaczą. Bóg dba i o najmniejsze Swoje stworzenia, zważa nawet na wróble, kiedy spadają na ziemię.

Nic nie jest małe przed Bogiem, gdyż używa On często nieznacznych środków dla wykonania Swego celu. Niechaj najmniejszy wśród ludzi wyprosi błogosławieństwo dla swojej małości, a przekona się, że w ciasnym kółku będzie szczęśliwy.

Wśród ludzi bojaźni Bożej są mali i wielcy. Jedni są dziećmi, drudzy olbrzymami. Ale wszyscy są błogosławieni. I mała wiara jest błogosławiona. I drżąca nadzieja jest nadzieją błogosławioną. Każda łaska Ducha Świętego, choćby w pączku, zawiera błogosławieństwo. Boć Pan wykupił wszystkich, małych i wielkich tą samą drogą krwią i przyjął na Siebie ochronę tak jagniąt, jak i dorosłych owiec. Żadna matka nie przeoczy dziecka, że jest małe. Nie! Im jest mniejsze, tym je czulej pielęgnuje.

Jeśli Pan daje jakieś przywileje, to zważmy, że nie mówi „wielkim i małym”, ale „małym i wielkim”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 140