Jest postanowione Drukuj Email
Autor: Józefowicz Zdzisław   
środa, 01 listopada 2017 03:00

…postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd. (Heb 9,27) 

Taki dzień jak pierwszy listopad – wspominanie zmarłych - skłania do refleksji i zadumy zarazem. Chyba nie będzie człowieka, który myślami nie powędruje ku wspomnieniu tych, którzy już odeszli do wieczności. Kto z nas nie myślał o takiej chwili, w której można by spotkać się z tymi, którzy od nas odeszli. Może chcielibyśmy im jeszcze coś powiedzieć, podziękować, może przeprosić. Niestety jest to niemożliwe i czego nie uczyniliśmy za życia, tego po ich śmierci już nie naprawimy.

Więcej… [Jest postanowione]
 
500-lecie Reformacji. Czy warto wspominać podział? Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
środa, 01 listopada 2017 02:00

W dniu 31.10.2017 r. mija dokładnie 500 lat od momentu, w którym augustiański mnich Marcin Luter przybił do drzwi kościoła w Wittenberdze słynne 95 tez, zapoczątkowując wbrew swoim oczekiwaniom jeden z najbardziej dramatycznych podziałów w łonie chrześcijaństwa. Właśnie, podziałów.

Dlaczego miałbym świętować lub chociażby tylko wspominać bolesne pęknięcie w samym sercu Europy? Ranę zadaną historycznemu chrześcijaństwu, krwawiącą przez wieki mimo prób jej opatrywania? Iskrę, która podpaliła świat, grzebiąc w ruinach średniowieczny porządek?

Więcej… [500-lecie Reformacji. Czy warto wspominać podział?]
 
Pięć kluczowych doktryn Reformacji Protestanckiej Drukuj Email
wtorek, 31 października 2017 09:23

U podstaw Reformacji Protestanckiej leżą cztery główne pytania lub doktryny, w których według reformatorów, Kościół Rzymskokatolicki był w błędzie. Te cztery pytania lub doktryny są następujące: W jaki sposób osoba jest zbawiona? Gdzie znajduje się religijny autorytet? Czym jest kościół? Jaka jest istota chrześcijańskiego życia? Aby odpowiedzieć na te pytania reformatorzy tacy jak, Marcin Luter, Ulrich Zwingli, John Kalvin i John Knox ustanowili coś, co jest znane jako „Pięć zasad Protestantyzmu” ( Pięć Sola – sola to łacińskiego słowo oznaczające „tylko”). Te pięć punktów było w samym sercu reformacji, i właśnie dla tych pięciu istotnych biblijnych doktryn, reformatorzy wystąpili przeciwko Kościołowi Rzymskokatolickiemu opierając się naciskom kościoła aby odwołali swoje nauczanie nawet pod groźba utraty życia. Te pięć kluczowych doktryn Reformacji Protestanckiej to:

1 . „Sola Scriptura”, lub tylko Pismo: to mówi o biblijnej doktrynie, że tylko Biblia jest jedynym autorytetem dla wszystkich kwestii wiary i praktyki. Pismo i tylko Pismo jest standardem według którego wszelka nauka i doktryna kościoła, ma być ustanawiana. Jak Marcin Luter elokwentnie wyraził, kiedy poproszono go aby odwołał wszystkie swoje nauki, „ Jeśli nie będę przekonany przez Pismo i zdrowy rozsądek - to nie zaakceptuje autorytetu papieży i jego rad ponieważ one sobie zaprzeczają nawzajem – moje sumienie jest więźniem Słowa Bożego. Nie mogę i nie odwołam niczego co jest sprzeczne z moim sumieniem i co nie jest ani właściwe ani bezpieczne. Boże pomóż mi. Amen.”

Więcej… [Pięć kluczowych doktryn Reformacji Protestanckiej]
 
Marcin Luter Drukuj Email
wtorek, 31 października 2017 07:00

....niech czyta, kto umie, Niech nauczy się czytać! Niech powraca - do Słowa!

Zobacz również

 
GMO ewangelii Drukuj Email
Autor: Hukisz Henryk   
wtorek, 31 października 2017 00:00
Praktycznie w każdym sklepie spożywczym kupujemy dziś produkty zwierzęce lub roślinne, które zostały poddane „inżynierii genetycznej”. Oznacza to, że do ich produkcji zastosowano modyfikację genetyczną, stąd zgodnie z obowiązującym prawem, muszą być oznaczone skrótem GMO. W wyniku zastosowania manipulacji w genetyce normalnych roślin, jak również zwierząt hodowlanych, uzyskano twór nienaturalny. Zwolennicy stosowania tej technologii uważają, że w wyniku tych zabiegów, otrzymuje się produkt lepszy od naturalnego.
Więcej… [GMO ewangelii]
 
Dlaczego dobrych ludzi spotykają złe rzeczy? Drukuj Email
Autor: Miszke Daniel   
poniedziałek, 30 października 2017 17:47

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Dlaczego dobrych ludzi spotykają złe rzeczy?" wygłoszonego  przez br. Daniela Miszkę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
...trudne nadejdą czasy... Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 00:00

 
Nieplanowane skutki grzechu Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 29 października 2017 13:09

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Nieplanowane skutki grzechu" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 29.10.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Automat do odpuszczania grzechów? (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
niedziela, 29 października 2017 10:00

"Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata" (J 1,29)

Coraz bardziej lubimy korzystać z rozmaitych automatów. Wybawiają nas one z kłopotliwego stawania oko w oko z drugim człowiekiem. Nie lubimy niepotrzebnych pytań, podejrzliwych spojrzeń, niekompetencji i humorów drugiego człowieka.

A więc bankomat pozwala nam pobrać swoje pieniądze bez obawy, że ktoś naprzeciwko będzie nam "zaglądał do kieszeni" i patrzył, że mamy ich tak mało albo tak dużo. Dzieciaki wyrastające w "błogosławionej" kulturze Zachodu bez obawy spotkania się z wymownym spojrzeniem sprzedawczyni mogą kupić sobie w przyjaznym automacie paczkę papierosów, a młodzieńcy - bez najmniejszego zażenowania - pierwszą prezerwatywę.

Jak to dobrze, że wynaleźli te automaty - myślimy - i coraz bardziej wyzwalamy się z zależności od innych ludzi, i od udręki stawania z nimi oko w oko.

Więcej… [Automat do odpuszczania grzechów? (przypomnienie)]
 
Czym oaza w pustyni Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 00:00

 
Codzienne studiowanie Pisma Świętego Drukuj Email
Autor: John Withe   
sobota, 28 października 2017 00:00

Pilnuj czytania... (1 Tym. 4,13) Błogosławiony ten, który czyta... (Obj. 1,3)

Wyglądali na niesamowite grono. Byłem pewien, że są prawdziwymi chrześcijanami. Sam doprowadziłem ich do Chrystusa. Pomimo tego, kiedy już nabierałem pewności, że idą dobrą drogą, oni zaczynali mówić i czynić najdziwniejsze rzeczy. Gdakałem nad nimi jak zdenerwowana kwoka, która wylęgła łabędzie. Wszyscy byliśmy studentami mieszkającymi w tym samym akademiku. Ludzie ci jakoś nie pasowali do mojego stereotypu chrześcijanina. Nie dlatego, by dopasowanie do stereotypu było rzeczą aż tak ważną, ale oni robili po prostu wrażenie nieodpowiednio "dostrojonych".

Jednakże rok później nie wahałem się nazwać ich pobożnymi. Rozumieli to, w co wierzyli, dokąd w życiu zmierzają. Stali się chrześcijanami. Jednym wytłumaczeniem tej różnicy był fakt, że w ciągu tych miesięcy wszyscy studiowaliśmy Pismo Święte, zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Więcej… [Codzienne studiowanie Pisma Świętego]
 
Bóg patrzy na nasze życie Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 17:07

 
Całym życiem! Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 00:00


 
Nie wrócę już... Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 97