Strumienie na pustyni - 09 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 09 grudnia 2018 00:00

Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały. (2 Kor. 4, 17) 

Zwróćcie uwagę na słowo: „przynosi”. Stale powtarza się pytanie – dlaczego życie człowieka przesycone jest krwią i zalane potokiem łez? Odpowiedź znajdujemy w tym słowie: „przynosi”; te warunki dokonują dla nas coś drogocennego. One nie tylko wskazują nam drogę do zwycięstwa, ale nawet coś jeszcze lepszego – prawo dotyczące odnoszenia zwycięstwa. Jest wynagrodzenie za każde cierpienie i smutek, a równocześnie one wypracowują tę nagrodę. Prawda ta zawarta jest w słowach drogiej, starej pieśni, którą śpiewamy:

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 grudzień]
 
Po co śpiewać razem? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 08 grudnia 2018 12:18
Jedną z wartości chrześcijańskiego zgromadzenia jest wspólne śpiewanie. Gramy i śpiewamy Bogu, a i sami mamy z tego wielką korzyść. Chwalcie Pana, albowiem dobrze jest śpiewać Bogu naszemu, bo to wdzięczna rzecz; pieśń chwały jest miła [Ps 147,1]. Gdy zbór śpiewa, dusze chrześcijan jednoczą się i wznoszą. Nabieramy chęci do dalszego służenia Panu. Każdy pojedynczy głos przyczynia się do brzmienia całości i wzbogaca doniosłość chwili. Trójjedyny Bóg jest wywyższony i uwielbiony, a zbór duchowo zbudowany.

Biblia objawia, że muzyka jest obecna i mile widziana w otoczeniu Boga. Świadczy o tym, na przykład, Janowa wizja nieba: A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść. A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków, upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc: Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało [Obj 4,8-11]. Każdy pragnący znaleźć się w niebie chrześcijanin już tutaj na ziemi powinien ćwiczyć się w śpiewaniu Bogu  na chwałę. Możemy to robić podczas nabożeństw i rozmaitych spotkań zboru.
Więcej… [Po co śpiewać razem?]
 
Przekleństwo ekumenii Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
piątek, 07 grudnia 2018 00:00

 
Będziesz miłował - cz. 4 Drukuj Email
Autor: Krystoń Zbigniew   
czwartek, 06 grudnia 2018 20:54

Poprzednie części znajdziesz  tutaj - pozycja 6 i 9

 
Bój się Boga i niczego się nie bój Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Bój się Boga i niczego się nie bój" wygłoszonego przez  br. Tomasza Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Pułapki naszych porównań Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 02 grudnia 2018 22:06

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Pułapki naszych porównań" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.12.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Osobiste przebudzenie Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
sobota, 01 grudnia 2018 21:38

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Osobiste przebudzenie"   wygłoszonego  przez  br. Dariusza Suszka.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wolisz zmierzch czy brzask? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

Zdrowy organizm człowieka potrzebuje światła. Coraz krótsze dni i chmurne niebo źle wpływają na nasze samopoczucie. Dla wielu jesień jest najmniej lubianą porą roku. Posiłkujemy się wtedy wypadami do miejsc, gdzie słońca nie brakuje albo przynajmniej witaminą D3. Wyczekujemy wiosny, gdy dni znowu staną się dostatecznie długie.

Ciemność. Czy ktoś w ogóle ją lubi? Owszem, są tacy. "Coraz to inni niegodziwi buntują się przeciw światłu, nie chcą znać jasnych dróg ani kroczyć ścieżkami dnia. Nim zaświta, powstają mordercy, napadają ubogich i potrzebujących, a w nocy są zwykłymi złodziejami. Cudzołożnik wypatruje zmierzchu, liczy na to, że nikt go nie dostrzeże i zakłada zasłonę na twarz. Włamują się po ciemku do domów, a za dnia zaszywają się głęboko, nawet nie chcą pokazać się w świetle. Bo dla nich wszystkich poranek to cień śmierci, dobrze znają wszystkie jego strachy" [Jb 24,13-17]. Zdaje się, że takich ludzi jest całkiem sporo. Książę ciemności na tyle opanował ich serca, że wolą przebywać w ciemnym kącie. Światło dla nich to dyskomfort.

Więcej… [Wolisz zmierzch czy brzask?]
 
Gdybym Cię nie miał Drukuj Email
Autor: Zjazd CHWZ   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 
Boża rodzina Drukuj Email
Autor: Guńka Jan   
czwartek, 29 listopada 2018 10:00

Z przyjemnością informujemy, że na naszym  serwerze ftp w dziale Jan Guńka opublikowane zostało  archiwalne kazanie  wygłoszone przez br. Jana Guńkę  pt. ”Boża rodzina”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 28 listopada 2018 00:00

Ze smutkiem dowiaduję się, że od jakiegoś czasu umysły i serca niektórych osób w środowiskach chrześcijańskich są zarażane ideami spod hasła "JezusBEZreligii". Na początkowej stronie owej witryny internetowej zaproponowano do obejrzenia wywód zatytułowany - "DOBRA NOWINA JEST LEPSZA niż to co słyszałeś do tej pory" (pisownia oryg.). W materiale tym niejaki Sebastian przypisuje Bogu i chrześcijanom tak niestworzone rzeczy, że aż nie godzi się tego słuchać.

Więcej… [Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory]
 
Wyznania kościelnego milenialsa Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:14

To jeden z tych tekstów, który spieszę się napisać. Panuje dziś bowiem fatalne przekonanie, że stary młodego nie zrozumie, więc pisać wiarygodnie o młodości wolno tylko przed trzydziestką. Jeśli więc napisałbym cokolwiek podobnego za dziesięć lat uznano by mnie z dużą dozą prawdopodobieństwa za malkontenta, życiowego przegrywa i religijnego dinozaura, który co prawda nie ma już w sobie płomieni życia, ale gdzieś tam jeszcze potrafi postraszyć ponurym szkieletem skaczących radośnie młodzieniaszków. Stwierdzono by zapewne, że walczę programowo ze wszystkim, co nie przypomina szalonych lat 90-tych i najchętniej wróciłbym do czasów, w których Ronaldo nie miał na imię Cristiano, po ulicach jeździły na przemian polonezy i “maluchy”, a rzutnik w kościele uznawany był za szczyt modernistycznej ekstrawagancji. Cóż, z wielką satysfakcją omijam tą sprytną pułapkę, oznajmiając wszem i wobec: u mnie wciąż dwójka z przodu! Należę do tzw. milenialsów lub – jak kto woli – pokolenia Y. Ludzi niepamiętających już PRL-u i znakomicie odnajdujących się w cyfrowej rzeczywistości. A skoro tak, spoglądam na współczesną rzeczywistość młodzieżowej kultury raczej od wewnątrz niż z zewnątrz.

Więcej… [Wyznania kościelnego milenialsa]
 
Neopogaństwo Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
poniedziałek, 26 listopada 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Neopogaństwo"   (stanowiącego czwartą  cześć cyklu "Lud mój gnie gdyż brak mu poznania") wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas spotkania porannego w dniu 25.11.2018 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zaufać Jezusowi Drukuj Email
Autor: Zand   
sobota, 24 listopada 2018 00:00

Hymn “Tis So Sweet to Trust in Jesus” (O, jak cudownie zaufać Jezusowi) powstał w 1882 roku. Historię jego powstania opowiada film, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy.

Był rok 1882. Pewnego pięknego, słonecznego dnia Louisa Stead wybrała się wraz z mężem i córką Lily na piknik w okolice Long Island Sound. W pewnej chwili usłyszeli głos chłopca wzywającego pomocy. Pan Stead natychmiast pobiegł go ratować. Niestety chłopiec i Pan Stead obaj utonęli na oczach bezradnej Louisy i Lilly, które obserwowały całą tragedię z brzegu.

Nie mając żadnego źródła utrzymania, Louisea i Lilly stały się z dnia na dzień biedaczkami. Nie miały jedzenia ani pieniędzy, zaczęła je ogarniać rozpacz. Jednak pewnej nocy, ktoś nieznajomy zostawił pod ich drzwiami pożywienie, a Louisa spisała słowa pięknego hymnu, który przyszedł jej do głowy w chwili wdzięczności:


O, jak cudownie zaufać Jezusowi

Tak zwyczajnie trzymać się Jego Słowa

Wesprzeć się na Jego obietnicach

I wiedzieć, że: Tak mówi Pan


Jakiś czas później Louisa z córką wyjechały do Afryki Południowej jako misjonarki.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 115