Szczepić się, czy nie? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 03 marca 2021 00:00

Nigdy wcześniej natchnione słowa modlitwy apostolskiej o zbór w Filippi: I o to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie, abyście umieli odróżniać to, co słuszne, od tego, co niesłuszne [Flp 1,9-10a], nie były dla mnie tak praktycznie zrozumiałe i przydatne jak obecnie. Bardzo wyraźnie wskazują nam, gdzie i jak można znaleźć jasność w podejściu do spraw ogólnie zawiłych i kontrowersyjnych.

Chrześcijanie, dopóki są na świecie, wciąż stają w obliczu rozmaitych dylematów. W dniach pandemii covid-19 wielu z nas boryka się z rozterką: Szczepić się, czy się nie szczepić? Mając przed sobą alternatywę: Zaszczepić się i mieć dostęp do wszystkiego, albo spotykać się z szeregiem odmów i ograniczeń - ludzie chcą usłyszeć od swoich duszpasterzy, jak powinni w tej sytuacji postąpić. Czy już dziś mamy do czynienia z nadawaniem ludziom znamienia drugiej bestii [zob. Obj 13,16-18], czy może jednak to jeszcze nie to, czego przecież wszyscy chrześcijanie na pewno chcieliby uniknąć. 
Więcej… [Szczepić się, czy nie?]
 
Jozue i Kaleb Drukuj Email
Autor: KZ Głogów   
wtorek, 02 marca 2021 00:00

 
Boże odpocznienie Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
poniedziałek, 01 marca 2021 20:23

 
Religijne serce nas okłamuje Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

 
Strumienie na pustyni - 28 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

Przez niego więc nieustannie składamy Bogu ofiarę pochwalną. (Hbr. 13, 15)

Pewien misjonarz, zajmujący się odwiedzaniem biednych, potknąwszy się w ciemnej i brudnej sieni, usłyszał głos: „kto tam, gołąbku?” Misjonarz zapalił zapałkę, żeby zobaczyć skąd ten głos dochodzi. Jego oczom ukazał się niezwykły widok: obraz materialnej nędzy i cierpień fizycznych, a jednocześnie niebywałej ufności w Bogu. Twarz jakby wyrzeźbiona w czarnym drewnie, spokojne, proszące o pomoc oczy otoczone zmarszczkami. Zobaczył wychudzoną twarzy kobiety – Murzynki, leżącej na barłogu. Widok ten, wywołał w jego sercu głębokie współczucie. Był chłodny lutowy wieczór, lecz w piecu nie napalone, a w komórce panował zupełny mrok. Tego dnia nie jadła ani śniadania, ani obiadu, ani kolacji. Zdawało się, że nie pozostało jej nic, prócz reumatyzmu i wiary w Boga. Trudno wyobrazić sobie bardziej przygnębiające położenie, a mimo to, staruszka drżącym głosem nuciła swoją ulubioną pieśń, zanosząc Bogu ofiarę chwały.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 28 luty]
 
Sprawdź determinanty Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
niedziela, 28 lutego 2021 00:00

 
Oswald Chambers - film dokumentalny Drukuj Email
Autor: RBC Ministries   
piątek, 26 lutego 2021 21:11

Dokument o życiu i służbie Oswalda Chambersa (1874 - 1917), szkockiego kaznodziei ruchu uświęceniowego i pisarza, autora codziennych rozważań biblijnych "My Utmost for His Highest", znanych w Polsce pt. "Ku Tobie, Boże mój".

Produkcja - RBC Ministries (Our Daily Bread) - wydawca kwartalnika "Nasz codzienny chleb" https://codziennychleb.org/​​

Wersja polska powstała dzięki zaangażowaniu Iwony, Magdy, Ani, Sandry, Emanuela, Adama i Piotra z Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE w Gdańsku.

 
Miłością braterską bądźcie oddani jedni drugim Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
piątek, 26 lutego 2021 20:33

 
Tragiczne skutki nieposłuszeństwa Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
czwartek, 25 lutego 2021 20:29

 
Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 25 lutego 2021 00:00

Ale wy kapłanami Pańskimi nazwani będziecie. (Izaj. 61, 6)

Ta obietnica według brzmienia słów przeznaczona jest dla Izraela, ale według ducha zwraca się do nasienia z Ducha, mianowicie do wszystkich wierzących. Jeśli będziemy żyli zgodnie z powołaniem naszym, będziemy szczerze i zupełnie żyli dla Boga, wtedy ludzie zobaczą, że jesteśmy wybrani do służby świętej i nazwą nas kapłanami Pańskimi. Możemy pracować lub uprawiać handel, jak inni, a jednak być jedynie i całkowicie sługami Pana. Naszym poświęceniem jest składać stale ofiary w modłach uwielbienia i świadectwach oddania się naszemu żywemu Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty]
 
Czy sumienie ma zawsze rację? Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
środa, 24 lutego 2021 15:40

 
Strumienie na pustyni - 24 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 24 lutego 2021 00:00

Jan wprawdzie żadnego cudu nie uczynił, ale wszystko, cokolwiek o Nim powiedział, było prawdą. (Jan 10, 41)

Może jesteś niezadowolony z samego siebie? Nie jesteś geniuszem, nie posiadasz wybitnych zdolności i nie objawiasz jakichś wspaniałych darów. Dział twojego istnienia jest mierny. Dni twoje nie odznaczają się niczym, są jednostajne i podobne jeden do drugiego. Bez względu na to wszystko, twoje życie może mieć ogromne znaczenie. Jan nie uczynił żadnego cudu, lecz o nim właśnie Pan Jezus powiedział: „Nikt z tych, którzy się z niewiast narodzili, nie jest większy od Jana Chrzciciela”. Głównym zadaniem w życiu Jana było świadczenie o „Światłości” i być może, że to właśnie jest twoim i moim działem. On zadowolił się tym, że był tylko głosem wołającym na puszczy, który nawoływał ludzi do Chrystusa. Zgódź się być „głosem”, dźwiękiem słyszanym, choć nie widzianym; zwierciadłem, którego powierzchnia znika przy oślepiającym blasku słońca, które się w nim odbija; lekkim powiewem porannego wiatru, budzącym się o świcie i szepczącym: „zorza, zorza” i potem zamierającym...

Więcej… [Strumienie na pustyni - 24 luty]
 
Z czym przed oblicze Boga? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 23 lutego 2021 13:41

 
Panie daj mi święty (s)pokój! Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
wtorek, 23 lutego 2021 03:45

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 165