Wizja Bestii Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2020 00:00

Ostatni z trzech amerykańskich filmów z lat siedemdziesiątych XX wieku, będący próbą zobrazowania pochwycenia Kościoła i sytuacji, w jakiej znajdą się osoby na to nie przygotowane.

 
Odległy grzmot Drukuj Email
środa, 15 kwietnia 2020 16:35

Drugi z trzech amerykańskich filmów z lat siedemdziesiątych XX wieku, będący próbą zobrazowania pochwycenia Kościoła i sytuacji, w jakiej znajdą się osoby na to nie przygotowane.

 
Przyjdę znowu! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 15 kwietnia 2020 16:30

W tych dniach, jak nigdy wcześniej, brzmią mi w głowie słowa Jezusa: A gdy pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem [J 14,3]. Czy jestem na to gotowy?

Na tę okoliczność odświeżam trzy filmy, które w czasach mojej posługi w Gorzowie Wielkopolskim otrzymałem na kasetach VHS od przyjaciela z Niemiec. Przetłumaczyliśmy je na język polski w profesjonalnym studiu tłumaczeń. Trzeba przyznać, że dla wielu z nas stały się one przyczynkiem do uporządkowania relacji z Jezusem i utrzymywania się w gotowości na Jego powrót. Dokładnie te 'oryginały' polskiej wersji, teraz już w formacie cyfrowym, zamieściłem ostatnio na kanale Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE, na YouTube.

1. Złodziej w Nocy (tytuł oryg. A Thief in the Night) prod. Mark IV Pictures, 1972, 69 min

2. Odległy Grzmot (tytuł oryg. A Distant Thunder) prod. Mark IV Pictures, 1978, 79 min

3. Wizja Bestii (tytuł oryg. Image of the Beast) prod. Mark IV Pictures 1980, 94 min.

Chociaż, jak widać, najnowszy z tych filmów ma już 40 lat, to jednak ich przesłanie wciąż pozostaje aktualne. Objawienie św. Jana, najpóźniej napisana księga Biblii, ma już około 1925 lat, a jednak jest bardziej aktualna niż dzisiejsze wydanie gazety, bo mówi o tym, co wciąż jest przed nami. Biblia jednoznacznie i wielokrotnie zapowiada nagły powrót Syna Bożego, Jezusa Chrystusa na ziemię.

Więcej… [Przyjdę znowu!]
 
Złodziej w nocy Drukuj Email
wtorek, 14 kwietnia 2020 00:00

Film pokazuje co się może stać, gdy nie będziemy gotowi na przyjście Jezusa.

Jezus przyjdzie by zabrać swój lud, a co z tymi co pozostaną?

    

 
Żyj i głoś czyny Pana Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
niedziela, 12 kwietnia 2020 17:55

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało  kazanie  pt. "Żyj i głoś czyny Pana"  wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Niedziela zmartwychwstania - KCH Kołobrzeg Drukuj Email
Autor: KCh Kołobrzeg   
niedziela, 12 kwietnia 2020 13:58

 
Zmartwychwstał Pan! Drukuj Email
Autor: Zand   
niedziela, 12 kwietnia 2020 13:35

"Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani, nie dopuścisz, by twój pobożny oglądał grób" [Ps 16,10].

W tę szczególną Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam, aby ta sama moc, która Jezusa wskrzesiła z martwych, ożywiła i Wasze dusze!

Niech ta moc zmartwychwstania już dziś objawi się w naszym życiu zwycięstwem nad grzechem i prowadzeniem nowego życia!

Niech prawda o zmartwychwstaniu Pana rozbudzi we wszystkich nas wiarę, że jak nasz Pan, tak i my nie pozostaniemy w grobie mocy grzechu i śmierci!

Zmartwychwstał Pan, przeminęła trwoga.

Zmartwychwstał Pan, zwyciężył śmierć.

Zmartwychwstał Pan, otworzył drogę,


Więc życie me ma teraz sens, bo żyje Pan.

Wiem, żyje Pan, w Nim pewność jutra.

Wiem, żyje Pan, pokonał strach I wiem, że On zna moją przyszłość,

Więc warto żyć, bo pewność mam, że żyje Pan.

Więcej… [Zmartwychwstał Pan!]
 
Trzeciego dnia zmartwychwstał Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
niedziela, 12 kwietnia 2020 13:30

„Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; […]”.

Zmartwychwstanie w ciele

Nasze kościelne wyznanie wiary głosi, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa było zmartwychwstaniem w ciele. Zmartwychwstały Jezus, który dał się widzieć, nie był duchem czy widmem. Był w ciele. Tak mówi Pismo: „On sam stanął wśród nich i rzekł im: Pokój Wam!

Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, ze widzą ducha. Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w sercach waszych? Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i patrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. Lecz gdy jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia? A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. A On wziął i jadł przy nich” (Łk 24, 36 ‑43). Nie było więc tak, że Jego zdjęte z krzyża i pogrzebane ciało leżało w grobie, a On dawał się widzieć jako duch. Wierzymy, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa było zmartwychwstaniem w ciele.

Więcej… [Trzeciego dnia zmartwychwstał]
 
Nabożeństwo Wielkopiątkowe Drukuj Email
sobota, 11 kwietnia 2020 13:35

Nabożeństwo Wielkopiątkowe z Centrum Chrześcijańskiego "Nowe Życie" w Gdańsku.

Kazanie rozpoczyna się w 25:40 min.

 
Wielkanoc w czasach zarazy Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
sobota, 11 kwietnia 2020 13:23

Nikt z nas – ludzi żyjących w XXI w. - nie spodziewał się, że przyjdzie nam zmagać się z codziennością naznaczoną pandemią. Obawy, zmartwienia i pytania bez odpowiedzi wzmagają się wraz z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Prawdopodobnie wszyscy się zgodzą, że nie tak powinien wyglądać ten czas. Rodziny rozdzielone granicami i kwarantannami, wystraszeni ludzie w długich kolejkach do sklepów spożywczych, zapach płynu do dezynfekcji, żołnierze i policjanci wędrujący ulicami i sprawdzający czy ludzi objęci kwarantanną jej przestrzegają, to nie jest typowy wielkanocny obrazek. A jednak obecna sytuacja ma w sobie coś, co zbliża mnie do wydarzeń, które rozegrały się dawno temu w Jerozolimie.

Więcej… [Wielkanoc w czasach zarazy]
 
Zwróć się ku Nadchodzącemu! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 10 kwietnia 2020 19:24
W jakim punkcie na osi naszego ziemskiego życia się znajdujemy? Czy mamy jeszcze dużo czasu? Czy możemy zwlekać? Odkładać ważne sprawy na potem? Zazwyczaj tak robimy, ale są sytuacje, że koniecznie trzeba rozpoznać wagę danej chwili i natychmiast podjąć decyzję. Coś takiego zdarzyło się pewnej kobiecie mieszkającej w biblijnym mieście Jerycho.
Potem Jozue, syn Nuna, wysłał z Szitim, potajemnie, dwóch zwiadowców: Idźcie — polecił im — i obejrzyjcie tę ziemię oraz Jerycho. Zwiadowcy ruszyli w drogę i przybyli do domu pewnej kobiety. Miała ona na imię Rachab, a trudniła się nierządem. U niej zatrzymali się na noc. Królowi Jerycha doniesiono jednak: Na tę noc przyszli tu na przeszpiegi jacyś mężczyźni z Izraela. Król Jerycha wysłał zatem do Rachab gońców z poleceniem: Wyprowadź tych mężczyzn, którzy przyszli do ciebie, do twojego domu. Przybyli oni na przeszpiegi do tej ziemi.
Więcej… [Zwróć się ku Nadchodzącemu!]
 
Skazanie Jezusa Drukuj Email
Autor: Stanisław Cieślar   
piątek, 10 kwietnia 2020 19:20


 
Śmierć Jezusa Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
piątek, 10 kwietnia 2020 00:00

„Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata […]”.

W typowej biografii znanych postaci, opis ich ostatnich dni i śmierci jest zazwyczaj krótki. Inaczej rzecz się ma, gdy idzie o Jezusa. Opowieść o kilku ostatnich dniach Jego życia, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu zajmuje prawie połowę przekazu czterech Ewangelii kanonicznych. Mówią one bardzo wiele o nauczaniu Jezusa na temat Jego własnej śmierci. Spójrzmy zatem na nią z Jego perspektywy.

Nieuchronność

Jezus nauczał, że Jego śmierć jest faktem nieuchronnym. Ona musi nastąpić. Już na początku Ewangelii Marka czytamy, że On – Oblubieniec – będzie uczestnikom wesela zabrany (Mk 2, 19). W następnym rozdziale widzimy Go w zetknięciu z faryzeuszami przy uzdrowieniu w sabat człowieka z uschłą ręką. Zapytał ich, czy wolno w sabat zachować życie, czy zabić. Oni zaś natychmiast zaczęli się naradzać, jak by Go zgładzić. Zaraz też po tym, jak Piotr wyznał, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, usłyszał z ust Mistrza, „że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, musi być odrzucony przez starszych, arcykapłanów oraz uczonych w Piśmie i musi być zabity, a po trzech dniach zmartwychwstać” (Mk 8, 31). Ten werset zasługuje na uwagę także ze względu na utożsamienie Syna Człowieczego – chwalebnej postaci, której dane zostały władza, chwała i królestwo, i której przeznaczeniem było wstąpienie do Sędziego (Dn 7, 13) – z losem Cierpiącego Sługi z Księgi Izajasza 53.

Jezus wiedział, że musi umrzeć. Ta kwestia występuje raz po raz w centralnej części najstarszej Ewangelii, jaką niewątpliwie jest Ewangelia Marka. Przepowiada On swój los prawie tymi samymi słowami w Mk 9, 31 i 10, 33, czego szczytem jest mowa o okupie (Mk 10, 45): „Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu”.

Więcej… [Śmierć Jezusa]
 
Wielki Piątek - Płacz nad własnym grzechem Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 10 kwietnia 2020 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 144