Czy naprawdę Boże Ciało? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 31 maja 2018 00:00

 
Przywiąż się do Jezusa! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 29 maja 2018 00:00
Czytałem niedawno o interesującym zjawisku przywiązania. Pewien wdowiec z Chorwacji w 1993 roku przygarnął postrzeloną przez myśliwych samicę bociana. Po jakimś czasie, w zbudowanym dla niej na szczycie dachu gnieździe zaczął ją odwiedzać adorator. Relacja się zacieśniła, lecz gdy nastała jesień, kierowany instynktem bocian wyemigrował do ciepłych krajów. Bocianka nie poleciała, bo nie pozwoliła jej na to niepełnosprawność. Jednak wiosną bocian wrócił. Od tamtej pory minęło wiele lat, a bocian wciąż co roku przylatuje,  za każdym razem pokonując dystans około 14 tysięcy kilometrów i trafiając dokładnie do tego samego miejsca. Para doczekała się przez ten czas 62 piskląt. Bocian przylatuje zawsze w marcu o tej samej porze, a tajemnicą jego powrotów jest instynkt przywiązania.
Chcę w tym rozważaniu zastanowić się właśnie nad znaczeniem przywiązania w życiu chrześcijanina. Dlaczego? Ponieważ Bóg jednoznacznie i wielokrotnie wzywa swój lud, aby przywiązał się do Niego. Kochaj PANA, twojego Boga, słuchaj Jego głosu i lgnij do Niego, gdyż On jest twoim życiem… [5Mo 30,20].
Więcej… [Przywiąż się do Jezusa!]
 
Błogosławione resztki Drukuj Email
Autor: Godawa Paweł   
poniedziałek, 28 maja 2018 00:00

 
Daj Panu więcej niż to co się należy Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
niedziela, 27 maja 2018 00:00

 Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na naszym serwerze ftp folder Aleksander Barkoci - Kazania 2015 - 2018   archiwalnego  kazania , wygłoszonego przez br. Aleksandra Barkociego.

Nosi ono  tytuł "Daj Panu więcej niż to co się należy".

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj   

 
Okultyzm i jego konsekwencje w życiu ludzi Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
sobota, 26 maja 2018 20:58

 
Przyjmijcie Ducha Świętego Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 23 maja 2018 07:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Przyjmijcie Ducha Świętego" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Specjalna służba Drukuj Email
Autor: Cieślar Stanisław   
poniedziałek, 21 maja 2018 05:32

Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na  serwerze ftp w folderze  Stanisław Cieślar  wartościowego kazania pt. "Specjalna służba" wygłoszonego  przez br. Stanisława Cieślara pastora zboru w Gorzowie Wielkopolskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Jednego ci tylko potrzeba Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
niedziela, 20 maja 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Jednego ci tylko potrzeba"   zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018.

Zostało ono wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty obietnic Bożych - 19 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 19 maja 2018 00:00

Przetoż tak mówi Pan: Jeśli się nawrócisz, tedy cię nawrócę, abyś stał przed obliczem Moim; a jeśli odłączysz rzecz kosztowną od nikczemnej, będziesz jako usta Moje (Jer. 15, 19)

Biedny Jeremiasz! Ale czemuż tak mówimy? Płaczący prorok był jednym z wybranych sług Boga i uczczony przezeń bardziej, niż wielu innych. Ludzie nienawidzili go, ponieważ im mówił prawdę. Słowo Boże, które dla jego serca było bardzo drogie, słuchającym go, zdawało się gorzkie, jednakże u Pana swego znalazł uznanie. Przykazano mu, aby wytrwał w wierności, gdyż Bóg chciał nadal mówić przez niego. Musiał być śmiały i prawdomówny, konieczność wykonania się planu Bożego oznajmiał tym, którzy w owym czasie zwali się wiernymi; przeto Pan mu rzekł: „będziesz jako usta Moje”.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 19 maja]
 
List do zboru w Tiatyrze Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
piątek, 18 maja 2018 13:10

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania  pt. "List do zboru w Tiatyrze" wygłoszonego przez  br. Andrzeja Lubera  pastora zboru w Czechowicach - Dziedzicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 18 maja Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 18 maja 2018 00:27

... ponad miarę i ponad siły nasze byliśmy obciążeni tak, że nieomal zwątpiliśmy o życiu naszym; ... abyśmy nie na sobie samych polegali, ale na Bogu, który wzbudza umarłych... (2 Kor. I, 8. 9)

Uciśniony byłem ponad miarę – i to aż do końca,

Uciśniony tak ogromnie, że mi już zabrakło sił;

Uciśniona dusza, umysł i już jakby brakło słońca,

Uciśnione ciało, gdy przyjaciel odszedł, a wróg bił.

Ściśniony byłem tak, żem ufać musiał tylko Bogu;

Uciśniony, aż poznałem, że mi służy rózga, kij;

Uciśniony, aż mi znaleźć się dał Pan u Niebios progu –

Ja w Nim, On we mnie! Wiecznej już światłości zorzo, dniej!

Nadmierne obciążenie zmusza nas do cenienia życia. Za każdym razem, unikając wielkiego niebezpieczeństwa, gdy nasze życie zostaje zachowane, wydaje się nam, że znów je od nowa zaczynamy, lepiej je cenimy i uczymy się wyciągać z niego więcej pożytku dla spraw Królestwa Bożego i w służbie dla bliźnich. Przeżywanie ciężkich okoliczności uczy nas współczucia dla innych w ich doświadczeniach i smutku.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 18 maja]
 
"Bóg mnie wyrwał z rąk ISIS" - Konferencja regionalna Drukuj Email
Autor: KCH Polkowice   
czwartek, 17 maja 2018 10:46

Temat Konferencji: "Bóg mnie wyrwał z rąk ISIS"
Zaproszony mówca: Petr Jasek (The Voice of Martyrs, USA)

Petr Jasek od 15 lat jest czeskim misjonarzem i dyrektorem chrześcijańskiej misji charytatywnej The Voice of the Martyrs w USA, który został aresztowany w grudniu 2015 r. przez sudańską służbę bezpieczeństwa. 22 stycznia 2017 r. został skazany przez sąd w Chartumie na 23.5 roku więzienia na podstawie bezpodstawnych zarzutów o szpiegostwo i działalność wywrotową na szkodę państwa.

„Pierwsze dwa miesiące były dla mnie chyba najtrudniejsze – powiedział – ponieważ zostałem umieszczony w celi razem z członkami Państwa Islamskiego, którzy mnie upokarzali, ponieważ byłem chrześcijaninem. Dręczyli mnie psychicznie i bili”.

Warunki w pozostałych miejscach były również ciężkie. Pięciokrotnie przenoszono go z więzienia do więzienia. Petr Jasek powiedział, że każda zmiana więzienia była zmianą na gorsze. Na jakiś czas umieszczono go w miejscu znanym jako „lodówka”, ponieważ strażnicy znęcają się w nim nad więźniami wypuszczając na nich mocne podmuchy zimnego powietrza.

Więcej… [Bóg mnie wyrwał z rąk ISIS" - Konferencja regionalna]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 17 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 17 maja 2018 00:00

Uprzejmi odziedziczą rzeczy dobre. (Przyp. 28, 10)

Księga Przypowieści jest też księgą obietnic. Miały one być przysłowiami ludu Bożego. Niniejsze przysłowie zadziwia nas. Przyzwyczajeni jesteśmy myśleć, że mamy prawo oczekiwać rzeczy dobrych, ale tu powiedziane jest, że mamy je odziedziczyć.

To znaczy, że wszystka złość i przebiegłość wrogów, nie zdoła sprawić zguby naszej: oni sami bowiem wpadną w doły, które kopią pod nami. Dziedzictwo nasze jest wiecznotrwałe, niezmienne tak, że nikt nie może nas z niego ograbić, albo sprowadzić nas z drogi zbawienia, abyśmy nie mogli osiągnąć celu.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 17 maja]
 
Chrystus we mnie Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
wtorek, 15 maja 2018 14:55
„Nie chodzi o to, bym znalazła się w innych okolicznościach, ale by Chrystus był we mnie”. Elisabeth Elliot

  Dzień był piękny, ciepły i słoneczny. Wysokie drzewa rzucały przyjemny cień osłaniając parkowe alejki baldachimem długich gałęzi, sycąc zmysły kolorem pięknej, świeżej zieleni. Wiatr delikatnie szeleścił młodymi liśćmi. Sam fakt, że w tak cudowny dzień mogłam spędzać przedpołudnie w parku powinien przepełniać serce wdzięcznością. Daleko mi jednak, prawdę mówiąc, było do sielskiego nastroju. Wprost przeciwnie, samopoczucie stanowiło ostry kontrast do jasnej, optymistycznej, wiosennej aury. 

Czułam się zniechęcona, zmęczona i przygnębiona. Od jakiegoś czasu modliłam się prosząc, aby Pan Bóg odmienił pewną sytuację, ale nie widać było żadnej Bożej interwencji, żadnej zmiany. I wtedy właśnie, w połowie parkowej alejki, zatopiona w niewesołych, pełnych żalu myślach, przypomniałam sobie pewien cytat:

Nie chodzi o to, bym znalazła się w innych okolicznościach, ale by Chrystus był we mnie. 

Więcej… [Chrystus we mnie]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 105