Ucisz się Drukuj Email
piątek, 20 marca 2020 11:00

 
Najważniejszy wybór Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
piątek, 20 marca 2020 10:39

 
Zapomniane „Błogosławiony jest ten….” Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
czwartek, 19 marca 2020 19:31

Niespełnione oczekiwania, zawiedzione nadzieje – rozczarowanie, uczucie znane każdemu od najmłodszych lat: odwołana wycieczka do zoo, zielony misiu zamiast różowego i deszcz na wymarzonych wakacjach zamiast słonecznej pogody. Oswajamy się od dzieciństwa z uczuciem zawodu i wchodząc w dorosłość myślimy, że wiemy o nim wszystko tak samo jak o życiu, które w końcu w całej okazałości roztacza się przed nami. Jednak młodzieńczy entuzjazm z impetem zderza się z niewidoczną ścianą zwaną realiami, wyhamowuje wpadając w trybiki przeróżnych systemów w miejscach pracy, a ostatecznie zostaje przemaglowany w kieracie codzienności. Kiedy wracamy do młodzieńczych marzeń i snów wydaje się, że o rozczarowaniu wiemy już wszystko. Do momentu, kiedy przychodzi nam się zmierzyć z sytuacjami, które wywracają nasz świat do góry nogami, kiedy stajemy wobec okoliczności, które rozsypują nasze życie na kawałki.

Więcej… [Zapomniane „Błogosławiony jest ten….”]
 
Głośno do mego Pana wołam Drukuj Email
Autor: GMB   
czwartek, 19 marca 2020 00:00

Stare, nowsze i najnowsze teksty i melodie zawsze w ciekawych i poruszających aranżacjach. Pieśni polskie i angielskie oraz towarzyszące im rozważania kierujące wzrok ku niebu i Chrystusowi, który jest początkiem i końcem wiary każdego chrześcijanina.

Więcej pieśni z działu wideo - muzyka znajdziesz  tutaj

 
Czy niebo jest dla wszystkich? Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
środa, 18 marca 2020 19:23

 
Rozmowa i małżeństwo - zakończenie cyklu Drukuj Email
Autor: Kazimierz i Ludmiła Sosulscy   
środa, 18 marca 2020 00:00
Jak stwierdziliśmy w poprzednim rozważaniu na małżeńskie tematy, otrzymanie i udzielenie przebaczenia wymaga przede wszystkim zrozumienia, czym się skrzywdziło współmałżonka i uznania tego, że się go (ją) skrzywdziło. Wymaga to przede wszystkim wysłuchania skrzywdzonej czy uważającej się za skrzywdzoną strony z autentyczną chęcią zrozumienia, co tak naprawdę ona czuje, jak odbiera słowa czy jakieś konkretne zachowania. Konfliktowy incydent ma często podłoże mniej lub bardziej uświadomionych, acz istniejących w małżeństwie kontrowersji, wynikających z różnic osobowościowych małżonków, uwarunkowań rodzinnych związanych z odebranym wychowywaniem, środowiskiem, w jakim się dorastało, wyznawanych wartościach i tym podobnych sprawach. To, co dla jednego z nich jest niedopuszczalne, być może dla drugiej strony nie ma takiego znaczenia. Jak więc uznać, że się skrzywdziło współmałżonka, gdy we własnym przekonaniu właściwie nie zrobiło się nic złego?
Więcej… [Rozmowa i małżeństwo - zakończenie cyklu]
 
Doceń swoje miejsce w szeregu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 17 marca 2020 13:46

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało  kazanie  pt. "Doceń swoje miejsce w szeregu"  wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Mówi świat, iż niebezpiecznie... Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2020 12:10

1. Mówi świat, iż niebezpiecznie

Drogą wąską jest mi iść,

Bo on nie wie, że mój Jezus

Raczy mię ostrożnie wieść. 

Ref: O, gdy Jezus mię prowadzi,

Stróża w Nim wiernego mam,

Ale nie odważyłbym się

Przez zwodniczy świat iść sam.

2. Mówią, iż złe czasy przyjdą,

Radość mi się zmieni w ból;

Lecz ja Zbawcy pewnie ufam,

Bo On najmocniejszy Król.

3. Chociaż znam me serce złudne,

Wiem, że wiele w nim jest wad,

Lecz On wzmacnia słabe siły,

Co dzień mię pokrzepia rad.


Słuchaj

 
Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 17 marca 2020 00:00

Nie bój się oblicza ich; bom Ja jest z tobą, abym cię wybawił, mówi Pan. (Jer. 1, 8)

Za każdym razem, gdy ogarnia nas lęk i czyni nas chwiejnymi, grozi nam niebezpieczeństwo znalezienia się w grzechu. Musimy wystrzegać się nie tylko pychy, ale i tchórzliwości. „Ośmiel się być Danielem.” Naszemu wielkiemu Wodzowi powinni służyć odważni szermierze.

A jakąż podstawę mamy tu do odwagi! Bóg jest z tymi, którzy z Nim są. Nigdy nie będzie z daleka, gdy godzina boju wybije. Czy grożą ci? Kimże jesteś, abyś miał się bać człowieka śmiertelnego? Czy duszę swoją stracisz? Bóg twój, Któremu służysz, znajdzie chleb i wodę dla Swoich sług. Nie zaufasz Mu? Szydzą z ciebie? Czy to skruszy kości Twoje, lub serce? Znieś to dla Chrystusa i nawet ciesz się z tego.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca]
 
Czy On wie? Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2020 00:00

 
Skala miłości Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 16 marca 2020 19:44

 
Nim wyszedłeś dzisiaj z domu... Drukuj Email
Autor: ADS Oświęcim   
niedziela, 15 marca 2020 15:10

 
Kościół w czasie zarazy Drukuj Email
Autor: bp Marek Kamiński   
sobota, 14 marca 2020 16:59

 
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 14 marca 2020 10:20

Jako sługa Słowa Bożego od czterdziestu lat wzywam ludzi, aby okazali posłuszeństwo Bogu i podporządkowali się Jego wskazówkom, jeśli chcą żyć wiecznie. Zazwyczaj jednak moje wezwania pozostają bez echa. Ludzie posłuchają, poczytają, pokiwają głowami, czasem podziękują za troskę i dalej robią swoje. Są i tacy, którzy oburzają się, że zawracam im głowę. Nie mają zamiaru rezygnować ze swoich przyzwyczajeń, zmieniać myślenia ani opuszczać utartych ścieżek życiowych. Boli mnie i smuci ludzka obojętność na wezwania Pisma Świętego. Przecież chodzi o ich dobro...

W tych dniach władze państwowe, nie tylko Rzeczypospolitej, ogłaszając zagrożenie epidemiczne, wzywają mnie do podporządkowania się określonym rygorom w celu zażegnania niebezpieczeństwa. Mogę posłuchać, pokiwać głową, podziękować za troskę i nadal robić swoje. Mogę powiedzieć, że przesadzają, a może nawet oburzyć się, że wzywają mnie do czegoś, co zakłóca mi rytm życia i godzi w moje zwyczaje. Owszem, mógłbym tak nastawić się do ogłoszonego wczoraj rozporządzenia w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego. Czy jednak taka postawa byłaby godna chrześcijanina..?

Więcej… [Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie?]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 140