Ostrzeżenie przed odstępstwem - ostatnia usługa brata J. Guńki Drukuj Email
Autor: Jan Guńka   
sobota, 26 września 2020 17:30

 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 26 września 2020 00:00

Lud ten sam mieszkać będzie, a między narody mieszać się nie będzie. (4 Mojż. 23,9)

Kto by pragnął mieszkać między poganami i zaliczony być do nich? Nawet nominalne chrześcijaństwo jest tego rodzaju, że trudno jest w jego ramach iść śladem Pana. Jest w nim tyle mieszaniny i dodatków, że nieraz wzdycha się raczej za mieszkaniem na odległej pustyni. Z pewnością Pan żąda, aby lud Jego szedł osobną ścieżką i jawnie odchodził od dróg świata. Na mocy Bożego wyroku, przez odkupienie i powołanie, jesteśmy oddzieleni, a nasze doświadczenie wewnętrzne odróżnia nas wyraźnie od ludzi świata; miejsce nasze nie jest na targowisku próżności, ani w mieście zepsucia, ale na wąskiej ścieżynie, którą wszyscy prawdziwi, Boży pielgrzymi zdążać muszą ku Swemu Panu.

To powinno nas nie tylko pogodzić z chłodem i szyderstwem świata, ale skłonić nawet do przyjmowania z radością takiego zachowania się, jako części tego, co stanowi nasz udział w przymierzu. Nasze imiona nie są w tej samej księdze, nie jesteśmy z tego samego nasienia, nie przeznaczeniśmy do tego samego celu, nie ufamy w tego samego wodza; dobrze więc jest, że nie mieszamy się z ludźmi tego świata. Jeśli znajdziemy się w liczbie wyzwolonych, wtedy jesteśmy zadowoleni z naszej dziwnej samotności aż do końca.

 
Ostrzeżenie przed odstępstwem (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Danny Kirby   
sobota, 26 września 2020 00:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania pt. "Ostrzeżenie przed odstępstwem"  wygłoszonego przez  br. Dannego Kirby  podczas konferencji "Postu i modlitwy", która odbywa się w zborze KZ w Lesznie w dniach 26.04-02.05.2014r. 

Br. Danny Kirby - to wieloletni współpracownik w służbie pastora Berta Clendennena oraz przez kilka lat pełniący posługę pastora nauczającego w zborze pastora Dawida Wilkersona.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj cz.1 

Słuchaj cz.2 

Kazania publikujemy za wiedzą i zgodą pastora Zboru w Lesznie br. Kamila Hałambca.

 
Na finale ziemskiej historii ludzkości Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
piątek, 25 września 2020 18:54

 
Konferencja młodzieżowa "Drogowskazy" cz.2 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
czwartek, 24 września 2020 00:00

Sesja 5

Sesja 6


 
Niech zmężnieją nam serca Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 23 września 2020 00:00

 
Łagodne napomnienie Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 22 września 2020 00:00

 
Świadectwo ze zboru w Zabrzu Drukuj Email
Autor: Andrzej Gocyła   
poniedziałek, 21 września 2020 10:01

 
Konferencja Młodzieżowa CHWZ "Drogowskazy" cz.1 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 20 września 2020 10:08

Zapis video Konferencji Młodzieżowej CHWZ w Kłodzku

Sesja 2

Sesja 3

Sesja 4

 
Antychryst raz jeszcze Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
sobota, 19 września 2020 09:46

 
Klejnoty obietnic Bożych - 19 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 19 września 2020 00:00

Pan, Bóg twój, w pośrodku ciebie mocny zachowa cię, rozweseli się wielce nad tobą, przestanie na miłości Swej przeciwko tobie i rozweseli się nad tobą z śpiewaniem. Sof. 3,17

Cudowne to Słowo! Bóg Wiekuisty w pośrodku Swego ludu w całym majestacie Swej potęgi! Obecność Jego wystarcza, aby natchnąć nas pokojem i nadzieją. Skarby nieograniczone spoczywają w naszym Bogu; Mieszka On wśród Swych zborów, lud Jego więc może się weselić i śpiewać. Nie tylko jest obecny wśród nas, lecz zajęty naszym zbawieniem: „zachowa cię”. Wybawi zawsze - stąd wziął Imię Jezus. Nie drżyjmy przed niebezpieczeństwem, gdyż On jest mocen nas wybawić.

Nie dość tego - nie zmienia się nigdy. Kocha, znajduje zadowolenie w kochaniu, nie przestaje kochać. Jego miłość raduje Go. Doskonałe jest dzieło miłości Bożej, dlatego Bóg raduje się śpiewając. Bo gdy Bóg wykonywał dzieło stworzenia, nie śpiewał, mówił po prostu: „jest bardzo dobre”. Ale gdy doszedł do dzieła zbawienia, wówczas Święta Trójca poczuła radość, która musiała wyrazić się w śpiewie.

Pomyślcie nad tym i zdumiewajcie się! Bóg-Jezus śpiewa pieśń weselną, Pieśń nad Pieśniami dla oblubienicy Swojej. Ona jest miłością, uciechą, ciszą, pieśnią Jego. Jezu, w Imię Twej nieskończonej miłości dla nas, naucz nas kochać Ciebie, radować się w Tobie, śpiewać Ci psalm życia!

 
Tryumf Ewangelii w obliczu przeciwności Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
piątek, 18 września 2020 09:40

 
Jeśli kto przychodzi do mnie Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
czwartek, 17 września 2020 20:00

 
Strumienie na pustyni - 17 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
czwartek, 17 września 2020 00:00

„... Pan to jest. Niech więc czyni, co jest dobre w oczach jego” (1 Sam. 3,18)

Naucz się we wszystkim widzieć Boga, a On wleje pokój do twojej duszy i opromieni wszystko co widzisz. Być może, iż okoliczności, mrok i smutek, który nas ogarnął, pozostaną bez zmiany; warunki nie zmienią się; lecz jeśli Chrystus, jako Pan i Wychowawca kierujący naszym życiem, przybliży się na nasze wołanie, wtedy „otoczy nas radością wybawienia”.

Widzieć Go i być przekonanym, że w swej mądrości jest nieomylny, Jego moc niezmienna, a miłość nigdy nie ustaje, wiedzieć, że nawet przy najsurowszym obchodzeniu się z nami, On szuka naszego ubogacenia duchowego – są to wartości, które pomagają człowiekowi, by w chwili rozstania się z ukochaną osobą, wielkiego smutku, czy utraty majątku, mógł powiedzieć: „Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione” (Joba 1, 21).

Tylko wtedy, gdy we wszystkim widzimy Boga, jesteśmy w stanie cierpliwie i z miłością odnosić się do tych, którzy nam dokuczają i przyczyniają smutku i utrapienia. Patrzymy wtedy na takich ludzi jako na narzędzia, których Bóg używa do wykonania swoich delikatnych i mądrych zamierzeń w stosunku do nas; i w końcu będziemy wewnętrznie wdzięczni im za błogosławieństwa, otrzymane za ich pośrednictwem. Tylko w takich warunkach możemy na zawsze pozbyć się ducha szemrania i uczuć buntowniczych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 152