Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą... Drukuj Email
Autor: DPŻ   
niedziela, 03 grudnia 2017 14:47

Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą... mówi Bóg.

  Jest tak blisko, że mógłbyś Go dotknąć. Jego twarz jest pełna miłości. Ukryty jesteś w Jego ramionach i trzyma Cię tak, jak orzeł ukrywa swoje młode w cieple skrzydeł. Jesteś ukryty w NIM - ukryty w Jego obecności i Jego miłości do Ciebie. On cały jest miłością. Jego obecność jest miłością. Jego słowa są miłością. Jego czyny są miłością.

ON CIĘ KOCHA.

Mówi do Ciebie. Jego głos jest z początku łagodny. Nie jesteś nawet pewien czy to Jego głos. Jest tak delikatny. Nie ma w nim żadnego napięcia, żadnego niepokoju.

Jest to czysty dźwięk, nie z tego świata, nieznany. Rozbrzmiewa głębokim pokojem, jest bardzo cichy i spokojny. A jednak jest równocześnie jak dźwięk potężnych, wezbranych wód. Posłuchaj, mówi do Ciebie:

„Nie lękaj się, bo JA jestem z Tobą;

nie trwóż się bo JA jestem Bogiem Twoim.

Umacniam cię jeszcze i wspomagam,

podtrzymuje cię moja prawica sprawiedliwa”

Iz. 41.10

Więcej… [Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą...]
 
Prawo zasiewu i zbioru Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
sobota, 02 grudnia 2017 20:26

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Prawo zasiewu i zbioru”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Z pewnością zrealizujesz cel... Drukuj Email
Autor: NDJ   
sobota, 02 grudnia 2017 00:00

 
A ty kiedy ostatni raz uczyniłeś coś dobrego? Drukuj Email
piątek, 01 grudnia 2017 00:00

...Wszystko co uczyniliście tym najmniejszym, mnie uczyniliście...

A ty kiedy ostatni raz uczyniłeś coś dobrego? Zobacz również  oraz "Dobre uczynki są ważne"

 
Przed Twym ołtarzem Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2017 00:00

 
Bogactwo chwały Drukuj Email
Autor: Kazimierz Sosulski   
środa, 29 listopada 2017 00:00

Chwała – to emanacja majestatu i potęgi Boga. Gdzie jest Bóg, tam też jest i Jego chwała.

Człowiek może jedynie włączyć się w nią dzięki mieszkającemu w nim Chrystusowi.

I to nadzwyczajnie nas wzbogaca.

Na serwerze ftp zamieszczamy rozważanie br. Kazimierza Sosulskiego „Bogactwo chwały” wraz z konspektem.

Jest to trzecie rozważanie z cyklu „Niezgłębione bogactwo Chrystusa”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

Kolejne rozważanie za dwa tygodnie.

 
Prowadzeni w kierunku ciemności Drukuj Email
Autor: David Wilkerson   
wtorek, 28 listopada 2017 21:07

”A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka. I będzie wędrował po niej utrapiony i zgłodniały (…), a gdy spojrzy na ziemię – oto trwoga i pomroka, straszna ciemność i nieprzenikniony mrok. (dosłowne tłumaczenie z angielskiego: i będą prowadzeni w ciemność).” (Izajasza 8,20-22) Wczoraj wieczorem byłem na festiwalu muzyki chrześcijańskiej. Nigdy nie zapomnę tego, co tam zobaczyłem, było to doświadczenie dosłownie rozdzierające serce. Po wyjściu z koncertu przez wiele godzin płakałem i jęczałem w Duchu czując gniew świętego Boga płonący przeciwko temu, co zobaczyłem.

Poszedłem na ten festiwal ponieważ “artysta”, który tam wczoraj występował kilka godzin przed występem przyszedł do mojego biura płacząc i mówiąc, jak bardzo kocha Jezusa, jak bardzo jest szczery i chce nauczyć się więcej o świętości. Powiedział, że poruszyły go moje kazania, które czytał. Jego słowa brzmiały właściwie – jego postawa wydawała się uniżona. Na jego prośbę poszedłem posłuchać jego i całej grupy, ponieważ zapewniał mnie, że nie będę zgorszony.

Więcej… [Prowadzeni w kierunku ciemności]
 
"Małpi gaj" Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
niedziela, 26 listopada 2017 16:32

Celowo umieściłem tytuł tego rozważania w cudzysłowiu, gdyż nie chcę nikogo obrazić dosadnością porównania. Niestety, obserwując najnowsze trendy i zjawiska w społeczności ewangelikalnej w kraju, nic innego nie przychodzi mi na myśl, jak właśnie to określenie. Aby być na bieżąco w kwestii znaczenia tego wyrażenia, googlowałem przez chwilę i ku memu zaskoczeniu, na monitorze znalazłem sporo adresów żłobków i przedszkoli o tej nazwie. Lecz nie o miejscu dla dzieciaków chcę pisać, lecz o zgromadzeniach organizowanych dla ludu Bożego.

Więcej… [Małpi gaj]
 
Strumienie na pustyni - 26 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
niedziela, 26 listopada 2017 00:00

" ... Kaleb rzekł do niej: czego chcesz? Ona odpowiedziała: daj mi wiano; skoro mnie wydałeś do suchej ziemi południowej, daj mi też źródła wód. Dał jej tedy górne i dolne źródła" (Księga Jozuego 15: 18-19)

Są to źródła, a nie stojące stawy. Błogosławieństwa i radości, zstępujące z wyżyn w czasie najbardziej upalnego lata i przepływające przez pustynną ziemię smutków i krzywd. Ziemie należące do Achsy znajdowały się w południowej części kraju i często bywały wysuszane przez palące słońce. Lecz z gór płynęły niewyczerpane źródła, które ochładzały, odświeżały i czyniły płodną wszystką ziemię. Są źródła, płynące po nizinnych miejscach życia, po miejscach twardych i pustynnych, bezludnych i najbardziej pospolitych, i jakiekolwiek by nie było nasze położenie, zawsze możemy znaleźć wyższe źródła.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 listopad]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 24 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 24 listopada 2017 00:00

Nie będzie się na wieki wadził ani gniewu wiecznie chował. ( Psalm 103,9)

Czasem będzie się wadził; inaczej nie byłby mądrym Ojcem takich nędznych i błądzących dzieci, jak my jesteśmy. Jego niezadowolenie jest bolesne dla miłujących prawdę, gdyż wiedzą, jak bardzo zasłużyli na nie i jak bardzo Go zasmucili. Wiemy, co znaczy Jego spór z nami i chylimy kolana przed Panem, żałując, że daliśmy Mu powód do gniewu.

Ale jakaż pociecha tkwi w tych słowach: „Nie na wieki będzie się wadził”. Gdy czynimy pokutę i zwracamy się Doń sercem złamanym przez grzech i już wyrzekającym się grzechu - On jest niezwłocznie znowu nam miłościw. Wcale nie jest to Bogu przyjemne ukazywać surowe oblicze tym, których miłuje z całego serca; radością Jego jest doskonałość naszej radości.

Pójdźcie, szukajmy Jego oblicza. Nie ma powodu do zwątpień ani trwogi. Miłujmy wadzącego się z nami Pana, a niebawem zaśpiewamy: „Odwróciłeś zapalczywość gniewu Twego, a ucieszyłeś mię”. Precz z wami, posępne przeczucia, kruki duszy naszej! Pójdźcie tu, do nas, korne nadzieje i wdzięczne wspomnienia, wy gołębice serca! On, Który z dawna ułaskawił nas, jako sędzia, chce nam znowu, jako Ojciec - przebaczyć. Przeznaczono nam cieszyć się Jego słodką i niezmienną miłością.

 
Problemy z dziećmi, krzyż i uwielbienie Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
wtorek, 21 listopada 2017 20:35

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego  kazania   pt. "Problemy z dziećmi, krzyż i uwielbienie" wygłoszonego przez  br. Bartosza Sokoła.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Jeruzalem! Jeruzalem! Drukuj Email
niedziela, 19 listopada 2017 17:46

 
Strumienie na pustyni - 18 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 18 listopada 2017 00:00

A błogosławiony jest ten, który się mną nie zgorszy. Łuk. 7, 23

Czasem bywa bardzo trudno nie zgorszyć się z Pana Jezusa Chrystusa. Zgorszenie może zależeć od okoliczności: znajduję się w więzieniu, uciśniony trudnymi warunkami życia, na łożu choroby, na miejscu nie cieszącym się popularnością - gdy właśnie miałem nadzieję na szerokie możliwości. Tak, to prawda, ale On wie najlepiej, co jest dla mnie bardziej pożyteczne. Moje otoczenie wyznaczone jest przez Niego. On zamierza przez nie wzmocnić moją wiarę, pociągnąć do ściślejszej społeczności ze sobą i umożliwia dojrzewanie mojej mocy. W więzieniu moja dusza powinna by kwitnąć.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 18 listopad]
 
Niechciany sukces Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2017 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 97