Jezus i uczniowie - dni po zmartwychwstaniu Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 10:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Paweł Sochacki 2015 - 2018  udostępnione zostało do pobrania archiwalne   kazanie  pt. "Jezus i uczniowie - dni po zmartwychwstaniu" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Odrzucenie Jezusa Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowych kazań  pt. "Odrzucenie Jezusa"  oraz "Zmartwychwstał" zamieszczonych  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018.

Zostały one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj "Odrzucenie..."

Słuchaj  "Zmartwychwstał"

 
Pokój wam! Drukuj Email
Autor: Hydzik Miichał   
niedziela, 01 kwietnia 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania  zamieszonego na  naszym serwerze ftp archiwalnego kazania  pt. "Pokój wam!" wygłoszonego  przez ś.p. br. Michała Hydzika.

Słuchaj 

 
Cena naszego zbawienia Drukuj Email
Autor: Hukisz Henryk   
sobota, 31 marca 2018 20:17
Wielkanoc, to szczególny czas przypomnienia tego, co jest dla każdego chrześcijanina najważniejsze. Podobnie jak każdy Izraelita musiał corocznie wspominać czas wyjścia z niewoli egipskiej. Dlatego dla każdego pobożnego Żyda czas Paschy jest szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za Jego miłosierdzie.
Osobiście wyznaczyłem dla siebie w tym przedświątecznym czasie rekolekcje. Zagłębiłem się w dość nietypową lekturę. Czytam po wielu latach jedna z najwspanialszych książek, jaka cieszyła się kiedyś ogromna popularnością. Chodzi o “Wędrówkę Pielgrzyma” Johna Bunyana. Treść tej ponadczasowej książki jest wprawdzie zapisana językiem już trochę archaicznym, lecz nadal czytelnym. Dlatego polecam wszystkim, którzy miłują Pana, by wyrazili swą miłość do Zbawiciela zadaniem sobie trudu przeczytania tej niesamowitej wędrówki do końca. (Na końcu znajdziesz link do ściągnięcia tej książki w pdf-ie)
Pragnę zachęcić tę lekturę, fragmentem opisującym dotarcie Chrześcijanina pod Krzyż.
Więcej… [Cena naszego zbawienia]
 
Jestem grzesznikiem! Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
sobota, 31 marca 2018 20:10

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   kazań   pt. "Poznać dzień nawiedzenia", "Jestem grzesznikiem" oraz  "A ty byś uwierzył?" wygłoszonych przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.


Słuchaj  "Poznać..." 

Słuchaj  "Jestem..." 

Słuchaj  "A ty..." 

 
Nie wiem, gdzie Go położyli ! Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
sobota, 31 marca 2018 20:07

"... i ujrzała dwóch aniołów w bieli siedzących, jednego u głowy, a drugiego u nóg, gdzie leżało ciało Jezusa.  A ci rzekli do niej: Niewiasto! Czemu płaczesz? Rzecze im: Wzięli Pana mego, a nie wiem, gdzie go położyli. A gdy to powiedziała, obróciła się za siebie i ujrzała Jezusa stojącego, a nie wiedziała, że to Jezus.  Rzekł jej Jezus: Niewiasto! Czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona, mniemając, że to jest ogrodnik, rzekła mu: Panie! Jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go wezmę.  Rzekł jej Jezus: Mario! Ona obróciwszy się, rzekła mu po hebrajsku: Rabbuni! Co znaczy: Nauczycielu! Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.  I przyszła Maria Magdalena, oznamując uczniom, że widziała Pana i że jej to powiedział." (Ew. Jana 20, 12-18) 

Czy największe święto chrześcijańskie, jakim jest zmartwychwstanie Chrystusa dla wszystkich ludzi, a nawet chrześcijan jest najbardziej istotne i najbardziej radosne?

Zostawmy na chwilę przeczytaną historię , a przyjrzyjmy się reakcjom ludzi na wieść o zmartwychwstaniu. Z cała pewnością odkryjemy fakt, że dla świadków tamtych wydarzeń wieść o tym, że Jezus zmartwychwstał nie była wieścią przynosząca radość, a raczej zwątpienie, smutek, niedowierzanie, otępienie, a nawet była to dla niektórych bardzo niewygodna wieść.

Myślę, że reakcja ludzi niewiele się zmieniła od tamtych czasów i dziś możemy obserwować podobne ludzkie postawy i nastawienia do faktu zmartwychwstania. Nawet , gdy większość ludzi przyznaje się do chrześcijaństwa, nie zmienia to faktu, że nastawienie wielu ludzi w konsekwencji jest dalekie od euforii, radości, czy poczucia zwycięstwa.

Więcej, fakt zmartwychwstania nie ma często żadnego przełożenia na codzienne życie ludzi. Może powiesz: to wielkie wydarzenie ważne tylko w życiu Jezusa, ale czy ma wspólnego Jego zmartwychwstanie z moim życiem? Czy może mieć coś wspólnego? Czy zmienia perspektywę mojej ziemskiej teraźniejszości i przyszłej wieczności?

Więcej… [Nie wiem, gdzie Go położyli !]
 
Byłeś wart tylko 30 srebrników Drukuj Email
sobota, 31 marca 2018 18:30

Ile dla Ciebie wart jest Jezus? 
Kto się zaparł? Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
sobota, 31 marca 2018 18:27

Lubimy przypominać Piotra, który zaparł się Jezusa, ale czy on jeden to zrobił? Piotr złożył deklarację wierności i był gotów nawet oddać życie w imię tej deklaracji. Jeśli prześledzimy wydarzenia poprzedzające ukrzyżowanie, to nie tylko Piotr, ale i pozostali wtórowali deklaracji Piotra: „Rzecze mu Piotr: Choćbym miał z tobą umrzeć, nie zaprę się ciebie. Podobnie mówili i wszyscy uczniowie” (Mt 26:35).

Często lojalność wobec grupy kształtuje nasze decyzje. Piotr może sądził, że to była okazja, by zrobić wrażenie na pozostałych? Musiał naprawdę czuć się zły kiedy Jezus spojrzał na niego i powiedział: „…Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dzisiaj kur, a ty się trzykroć zaprzesz, że mnie znasz” (Łk 22:34). Czasami Bóg wysyła nam ostrzeżenie, by nie czynić pochopnie deklaracji, ale możemy być tak uparci, że raczej spróbowalibyśmy nagiąć prawdę niż zmienić nasze słowo. Lojalność Piotra była zaraźliwa, inni uczniowie powiedzieli to samo.

Więcej… [Kto się zaparł?]
 
Przy Twym krzyżu Drukuj Email
sobota, 31 marca 2018 00:00

 
Na Golgocie stanął krzyż Drukuj Email
Autor: Zand   
piątek, 30 marca 2018 00:00

 
Do krzyża zdążał Boży syn Drukuj Email
piątek, 30 marca 2018 00:00


Ta pieśń ma 33 lat.Wciąż bardzo wymowna.


 
Hołd ocalonych od gniewu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 29 marca 2018 00:00
Chociaż skutki gniewu zależne są od charakteru i możliwości osoby zagniewanej, to nawet gniew dziecka jest zjawiskiem przykrym i strasznym. A skoro gniew człowieka potrafi siać grozę, to co dopiero gniew Boga?! Gdy Bóg się gniewa, trzeba się bać. Jest to gniew święty i zawsze słuszny. Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę [Rz 1,18]. Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów [Ef 5,5-6].
Nawet Syn Boży – Jezus Chrystus – wiedział, że biorąc na Siebie nasze grzechy, będzie musiał spotkać się z gniewem Ojca. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.  Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich [Iz 53,5-6]. Stąd modlitwa Jezusa: Ojcze mój, jeśli można, niech mnie ten kielich minie; wszakże nie jako Ja chcę, ale jako Ty [Mt 26,39]. Największym problemem Jezusa nie było zbliżające się cierpienie fizyczne, lecz gniew Ojca. Syn Boży, który zawsze zyskiwał upodobanie w oczach Ojca, teraz miał spotkać się z Jego gniewem. I tak się stało. Następnego dnia, pijąc z tego kielicha gniewu Bożego, Jezus dramatycznie zawołał: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? [Mt 27,46].
Więcej… [Hołd ocalonych od gniewu]
 
W jaki sposób Bóg przemawia do człowieka? Drukuj Email
Autor: Polakowski Mariusz   
wtorek, 27 marca 2018 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."W jaki sposób Bóg przemawia do człowieka?" wygłoszonego przez br. Mariusza Polakowskiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Słuchaj, o Boże mojego wołania... Drukuj Email
Autor: Globisz Krzysztof   
poniedziałek, 19 marca 2018 20:03

Krzysztof Globisz w roku 2014  przeszedł udar mózgu, walczył z afazją, ale podjął trud przeczytania psalmu . To był wyraz determinacji i walki z przeciwnością w postaci choroby.

Psalm brzmi w tym położeniu bardzo wiarygodnie, to prawdziwa modlitwa i wołanie do Boga z głębi trudnego, granicznego doświadczenia.

Pan Krzysztof obecnie  powoli odzyskuje sprawność.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 104