Znać potrzeby współmałżonka Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 30 września 2017 19:30

Szczęście człowieka w dużej mierze zależy od zaspokojenia jego potrzeb. Myślę przede wszystkim o zaspokojeniu potrzeb duchowych, chociaż oczywiście ważna jest także ich strona materialna. W ostatnim okresie niemal każdego weekendu prowadzę nowożeńców w składaniu ślubowania małżeńskiego i modlę się z nimi o ich wspólne życie. Cieszę się z tego, ale jednocześnie wiem, że być małżonkiem, nie zawsze jest równoznaczne z byciem małżonkiem szczęśliwym.

Zdrową ambicją chrześcijańskich mężów powinno więc być zrobienie wszystkiego, by ich żona czuła się szczęśliwa. Aby była promienna i zadowolona. Ma to bezpośredni związek z zaspokojeniem jej potrzeb. Jest zrozumiałe, że nie można tego dokonać bez uprzedniego ich poznania i uświadomienia sobie charakteru tych potrzeb.
Więcej… [Znać potrzeby współmałżonka]
 
Już wiesz o co chodzi? Drukuj Email
sobota, 30 września 2017 00:00

 
Modlitwa jako ciężki obowiązek Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
piątek, 29 września 2017 00:00

Do listy problemów i kłopotów, jakie mają chrześcijanie, można by dodać jeszcze jeden przykry dla wielu obowiązek - modlitwę. Chrześcijańskie życie byłoby takie ciekawe, radosne i miłe bez tej smutnej potrzeby ciągłego myślenia o modlitwie, ale niestety, nagle przychodzi dzień, który oddziela nas od radości ogółu - dzień choroby, cierpienia i smutku. Myślimy gorączkowo o Bożej pomocy i wszelkich obietnicach zawartych na ten temat w Biblii, okazuje się, że potrzebujemy kogoś, kto jest mężem wiary.

Ostatnio zostałem zachęcony do podzielenia się paroma myślami o modlitwie. Tak dużo się o niej teraz mówi. Czasem mam wrażenie, że wielu mówi o tym dlatego, że chce uspokoić coś wewnątrz siebie, coś, co domaga się prawdy na ten temat w ich życiu. Jezus wspomniał faryzeuszy wystających na rogach ulic, by się pokazać. Dzisiejsza dyskusja o modlitwie jest chyba czymś podobnym. Modlitwa faryzeusza zawsze była widoczna, ale rzadko kto widział na nią odpowiedź. Modlitwa człowieka pełnego Chrystusa nie ma być na pokaz.

Więcej… [Modlitwa jako ciężki obowiązek]
 
Strumienie na pustyni - 27 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 27 września 2017 00:00

Bom znalazł ubłaganie... Joba 33, 24(BG)

Uzdrowienie przez wiarę, to objawienie władzy Chrystusowej nad naszym ciałem. To działanie życia Jezusa w naszym organizmie oraz zjednoczenie członków naszego ciała z ciałem Chrystusa i dopływ Jego życia. Wszystko to jest tak rzeczywiste, jak rzeczywistym jest Jego zmartwychwstałe i uwielbione ciało. Równie istotne jak fakt Jego zmartwychwstania jest to, iż On znajdując się w Niebie po prawicy tronu Boga Najwyższego, jest żywy i realny, ma prawdziwe ciało i duszę. Żywy Chrystus i wszystkie przypisywane Mu właściwości i władza, należą i do nas; my jesteśmy członkami Jego ciała. Jeśli potrafimy uwierzyć temu i przyjąć ten fakt dla siebie, możemy też żyć życiem Syna Bożego.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 wrzesień]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 26 września 2017 00:00

Lud ten sam mieszkać będzie, a między narody mieszać się nie będzie. (4 Mojż. 23,9)

Kto by pragnął mieszkać między poganami i zaliczony być do nich? Nawet nominalne chrześcijaństwo jest tego rodzaju, że trudno jest w jego ramach iść śladem Pana. Jest w nim tyle mieszaniny i dodatków, że nieraz wzdycha się raczej za mieszkaniem na odległej pustyni. Z pewnością Pan żąda, aby lud Jego szedł osobną ścieżką i jawnie odchodził od dróg świata. Na mocy Bożego wyroku, przez odkupienie i powołanie, jesteśmy oddzieleni, a nasze doświadczenie wewnętrzne odróżnia nas wyraźnie od ludzi świata; miejsce nasze nie jest na targowisku próżności, ani w mieście zepsucia, ale na wąskiej ścieżynie, którą wszyscy prawdziwi, Boży pielgrzymi zdążać muszą ku Swemu Panu.

To powinno nas nie tylko pogodzić z chłodem i szyderstwem świata, ale skłonić nawet do przyjmowania z radością takiego zachowania się, jako części tego, co stanowi nasz udział w przymierzu. Nasze imiona nie są w tej samej księdze, nie jesteśmy z tego samego nasienia, nie przeznaczeniśmy do tego samego celu, nie ufamy w tego samego wodza; dobrze więc jest, że nie mieszamy się z ludźmi tego świata. Jeśli znajdziemy się w liczbie wyzwolonych, wtedy jesteśmy zadowoleni z naszej dziwnej samotności aż do końca.

 
Czy Bóg potrzebuje cierpliwości? Drukuj Email
wtorek, 26 września 2017 00:00


 
Cierpliwość nie jest opcją! Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
wtorek, 26 września 2017 00:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Cierpliwość nie jest opcją!" wygłoszonego przez  br. Biernacki Tomasz.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Czy jesteś głodny? Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
poniedziałek, 25 września 2017 16:06

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Czy jesteś głodny?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas   nabożeństwa niedzielnego w dniu 24.09.2017 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Łaknę Cię Panie Drukuj Email
poniedziałek, 25 września 2017 00:00

 
Kazania z regionalnego spotkania dla małżeństw Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 15:57

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazań wygłoszonych przez br. Wiesława Janika oraz Romana Jawdyka  podczas regionalnego spotkania dla małżeństw, które odbyło się 18.05.2017 r. w  w zborze CHWZ w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

Słuchaj 

 
Trojaki tryb stanu małżeńskiego Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 23 września 2017 18:26
Mąż i żona – to jeden człowiek, jedno ciało! Cudowny organizm wspaniale funkcjonujący, gdy obydwie jego połowy, on i ona, skupiają się na pełnieniu wyznaczonej im przez Boga roli. Mąż ma miłować żonę tak, jak Chrystus Kościół. Żona ma ulegać mężowi tak, jak Kościół Chrystusowi. Omówiliśmy to w poprzednim wykładzie.

Dlaczego tak łatwo przestajemy się troszczyć o małżeństwo? Często bardziej zabiegamy o swoją firmę biznesową, o przyjaciół, czy nawet o działalność kościelną, aniżeli o swoje małżeństwo. Lecz uwaga! Nikt nie "dostaje" partnera na zawsze. Dozgonna to ma być nasza odpowiedzialność za utrzymanie i pielęgnowanie małżeństwa. A małżeństwo może przechodzić rozmaite fazy współżycia. Czasem niespodziewanie znajdzie się na niebezpiecznym zakręcie. Czasem przychodzi na związek dwojaga ludzi jakaś próba i ciężkie doświadczenie. Dlatego teraz, na użytek tego rozważania posiłkując się obrazem komputera, porozmawiamy o trzech trybach stanu małżeńskiego. Małżeństwo może działać w trybie normalnym, w trybie awaryjnym (kryzysowym) bądź w trybie serwisowym (naprawczym).
Więcej… [Trojaki tryb stanu małżeńskiego]
 
Butne oczy Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
piątek, 22 września 2017 00:00

Serce czyste stwórz we mnie , o Boże, a ducha prawego odnów we mnie! (Ps. 51,13)

Tymi słowami modlił się król Dawid do Boga, gdy zgrzeszył podwójnym grzechem. Pamiętamy tę historię. Serce Dawida zostało zanieczyszczone i w konsekwencji został zerwany kontakt z Bogiem. Zawsze następstwem grzechu jest zerwanie społeczności z Bogiem, kiedy Duch Święty zostaje zasmucony, a świątynia naszych serc staje się siedliskiem przeciwnika Bożego.

Izraelici corocznie obchodzili święto Poświęcenia Świątyni na znak odnowienia przymierza z Bogiem i odnowienia poprzez oczyszczenie świątyni.

Nie chcę przez to powiedzieć, że tylko raz do roku powinniśmy robić porządki w naszych sercach, ale raczej przeciwnie każdego dnia pilnować serc naszych jako tej Bożej świątyni Ducha Świętego w nas.

Nie mniej jednak jest dobrą okazją, by skontrolować nasze serca przed Bogiem i pozbyć się wszelkiego grzechu i brudu.

Więcej… [Butne oczy]
 
Kłopoty ze wzrokiem? Drukuj Email
czwartek, 21 września 2017 00:00

 
Strumienie na pustyni - 20 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 20 września 2017 20:00

Czy ci nie powiedziałem, że, jeśli uwierzysz, oglądać będziesz chwałę Bożą? Jan 11, 40

Maria i Marta nie rozumiały tego, co czynił Pan. Obydwie zwróciły się ku Niemu ze słowami: „Panie, gdybyś tu był, nie byłby umarł mój brat”. Opierając się na tych słowach, można by tak zinterpretować ich myśli: „Panie, nie możemy zrozumieć dlaczego tak długo byłeś nieobecny. Nie rozumiemy, jak mogłeś dopuścić, by śmierć zabrała naszego kochanego brata, którego Ty też miłowałeś. Dlaczego dozwoliłeś smutkowi i cierpieniu zrujnować nasze życie, gdy Twoja obecność mogłaby nas od tego uchronić. Dlaczego nie przyszedłeś na czas? Teraz jest za późno, już cztery dni, jak on leży w grobie”. Na to wszystko Jezus odpowiedział stwierdzeniem jednej wielkiej prawdy: „Być może tego nie rozumiesz, lecz powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, to ujrzysz”.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 20 wrzesień]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 94