Przywłaszczony długopis Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
środa, 04 lutego 2015 18:10

Wyznajemy, że Jezus jest naszym Panem i pragniemy, aby Chrystus był w centrum naszego życia, jednak często zapominamy oddać Mu przywłaszczonego długopisu… 

“Albowiem istotą grzechu jest, że człowiek usiłuje zastąpić sobą Boga (…) Człowiek przeciwstawia się Bogu i stawia się w miejscu należnym jedynie Stwórcy. (…) Człowiek domaga się praw należnych jedynie Bogu.” (1)

W Edenie Szatan kusił Ewę „jeśli zjecie owoc będziecie tacy jak Bóg, umiejący rozróżniać dobro i zło”.  Pierwsi rodzice ulegli pokusie i odtąd z pokolenia na pokolenie ludzie dziedziczą skłonności do zajmowania miejsca Boga samolubnie koncentrując się na sobie i obwieszczając się panami własnego życia. Może to ostatnie wydaje się obce tym wszystkim, którzy nazywają siebie „Chrześcijanami” i „Wierzącymi”, ale chyba każdy z nas nie raz „brał sprawy w swoje ręce” mając swój własny pomysł na życie i różne kwestie z nim związane. Ta tendencja jest już widoczna u dzieci, a pierwszym przykładem, jaki nasuwa mi się na myśl jestem ja sama sprzed jakiś osiemnastu lat. 

Więcej… [Przywłaszczony długopis]
 
Korzeń rosnący w górę Drukuj Email
wtorek, 03 lutego 2015 00:00

 "....bacząc, żeby nikt nie pozostał z dala od łaski Bożej, żeby jakiś gorzki korzeń rosnący w górę, nie wyrządził szkody i żeby przezeń nie pokalało się wielu." (Hbr 12:15)

 
"Czucie" nie wystarczy... Drukuj Email
niedziela, 01 lutego 2015 00:00

Zobacz artykuł Bartosza Sokoła pt."Zbrodnia uwielbienia bez nawrócenia"

 
Dopaść, czy przepędzić? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 31 stycznia 2015 19:54

Pozwólcie, że wspomnę dziś największą z zapisanych w historii ludzkości, tragedię morską. 30 stycznia 1945 roku sowieckie torpedy dopadły niemiecki statek pasażerski Wilhelm Gustloff unoszący na swoim pokładzie około 10 tysięcy uciekinierów. Głównie byli to niemieccy cywile; kobiety, dzieci i ranni żołnierze. Uciekali przed nadciągającą Armią Czerwoną. Był silny mróz, a nie wszyscy pomieścili się w środku.  Na wysokości Helu stanowiący wielką szansę ucieczki okręt stał się dla większości z nich lodowatą trumną. Przeżyło jedynie około tysiąca osób.

O zatopieniu Wilhelma Gustloffa mówi się różnie. Było to bestialstwo sowietów , czy uzasadniony odwet na wrogach? Nie wdając się w tę dyskusję proponuję chwilę refleksji biblijnej na temat tego rodzaju sytuacji.

Więcej… [Dopaść, czy przepędzić?]
 
Co cię pobudza do służenia Bogu? Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
czwartek, 29 stycznia 2015 17:41

Pewnego razu Pan Jezus został zaproszony przez faryzeusza Szymona na posiłek. Jednakże to spotkanie, które miało być zwykłym przyjęciem z udziałem niezwykłego gościa zakończyło się w nieoczekiwany sposób. Przeczytajmy Ewangelię według Łukasza 7:36-50.

Więcej… [Co cię pobudza do służenia Bogu?]
 
Bolesne odkrywanie Drukuj Email
środa, 28 stycznia 2015 00:00

"Mojżesz spędził 40 lat w królewskim pałacu, myśląc, że jest kimś, potem żył przez 40 lat na pustyni odkrywając, że bez Boga był nikim; a ostatecznie spędził 40 lat odkrywając to, jak z Bogiem nikt może być kimś." Dwight L. Moody

 
Dostępna za darmo, ale nie tania... Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 20:00

 
O życiu oczami kobiety Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
poniedziałek, 26 stycznia 2015 17:24

Obserwując bliźnich próbowałam stworzyć mapę, na którą – niczym poszukiwacz skarbów – chciałam nanieść wszystkie czyhające na mnie niebezpieczeństwa, zaznaczyć pułapki w które wpadli inni, tak abym mogła szczęśliwie ominąć te miejsca. 

 Kilka lat temu miałam poważny problem, kiedy ktoś pytał mnie czym się interesuję. Zawsze to pytanie wprawiało mnie w zakłopotanie. Owszem miałam pewne zainteresowania, ale... Jak wytłumaczyć jednym słowem, że interesują mnie ludzie?... Ich zwyczajne życie, sposób postrzegania rzeczywistości, kreowania małej codzienności, ich zwyczaje i obyczaje, wyznawane wartości, priorytety, przyjmowane postawy i zachowania w różnych sytuacjach. Jak wytłumaczyć, że moje zainteresowanie historią to nie daty, wielkie bitwy, podboje Napoleona i polityka Józefa Piłsudskiego, tylko losy szarego człowieka w kontekście czasów w jakich przeszło mu żyć? Jak wyjaśnić, że interesuje mnie codzienność na tle wielkich wydarzeń historycznych i zwyczajne życie uwarunkowane obyczajami i kulturą w jakie zostało wpisane? Jak?...

Więcej… [O życiu oczami kobiety]
 
Z punktu widzenia niebios Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
sobota, 24 stycznia 2015 16:00

Dziś stanąłem przed górą,

Na którą nie mam sił się wspiąć,

A zmagania tej podróży uczyniły mnie słabym,

Zarówno w ciele i w umyśle,

Z miejsca, gdzie stoję, na szczyt

Jest odległość, którą sam nie osiągnę,

Zatem ta podróż tysiąca kroków zaczyna się

Właśnie tu - na moich kolanach.

 
Wkrótce wzbiję się jak orzeł,

Wysoko na skrzydłach łaski,

Daleko do niebios,

Gdzie prawie ujrzę Bożą twarz,

Rosnąc w Jego wspaniałości,

Do wyżyn, których nigdy nie znałem,

To, co kiedyś wyglądało jak góra,

To tylko wzgórze z punktu widzenia niebios.

Więcej… [Z punktu widzenia niebios]
 
Gdy Bóg wyciąga dłoń Drukuj Email
Autor: Danny Kirby   
czwartek, 22 stycznia 2015 17:24

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania pt. "Gdy Bóg wyciąga dłoń"  wygłoszonego przez  br. Danego Kirby  w zborze CHWZ w Polkowicach.

Br. Danny Kirby - to wieloletni współpracownik w służbie pastora Berta Clendennena oraz przez kilka lat pełniący posługę pastora nauczającego w zborze pastora Dawida Wilkersona.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Chleb zaspokoi tylko jeden rodzaj głodu... Drukuj Email
Autor: Karl Kraus   
czwartek, 22 stycznia 2015 00:00

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. ( Ew. Mat. 4:4)

Ludzie, którzy doznali prawdziwego głodu, opowiadają, że potrafi on być tak dominujący, iż usuwa każdą inną myśl, każde inne pragnienie. Człowiek chce jeść, tylko jeść, jedzenie jest wszystkim. Szczęściem jest wtedy dla niego zaspokojenie głodu. Ale gdy wreszcie ma chleb i się nim nasycił, to znowu boi się, że go zabraknie. Jest niespokojny, staje się zapobiegliwy, chce mieć go na tyle, aby być pewnym, że ma pod dostatkiem jedzenia na dziś i na jutro.

Zaspokojenie głodu, dostatek chleba, a nawet zapasy nie przynoszą jednak spodziewanego uspokojenia i szczęścia. Syty człowiek stwierdza, że nie żyje się po to, aby jeść, ale je się po to, aby żyć. Dopiero wtedy uświadamia sobie swoje prawdziwe potrzeby, poznaje, że ma nie tylko ciało, ale i duszę. Dociera do niego, że nie wolno wszystkich sił, swego czasu, swojej energii przeznaczać na zdobywanie i gromadzenie żywności, na zaspokajanie potrzeb ciała. Nie da to ani szczęścia, ani świadomości właściwego wykorzystania swego życia. Człowiek oprócz chleba i bardziej niż Chleba potrzebuje Słowa Bożego, potrzebuje darów łaski i miłości Bożej.

Więcej… [Chleb zaspokoi tylko jeden rodzaj głodu...]
 
Pozwól odejść złości Drukuj Email
Autor: Zachariasz Brusiło   
wtorek, 20 stycznia 2015 20:58

Kazanie pt. "Pozwól odejść złości" - wygłoszone 15 stycznia 2015r. w Zborze CHWZ w Zabrzu przez br. Zachariasza Brusiło.

 
Pusta scena Drukuj Email
Autor: Administrator   
wtorek, 20 stycznia 2015 20:40

"Pusta scena" - jedna z tych pieśni, w których najważniejsze są słowa. Piękne wykonanie Patrycji Niewolik.

 
O życiowej konieczności Drukuj Email
Autor: Ropiejko Tomasz   
niedziela, 18 stycznia 2015 00:00

Nigdy ci tego nie wybaczę! Wykrzyczała zapłakana córka do swojego ojca, który właśnie zrobił jej scenę, bo przeczytał zawartość, skrywanego przez nią, osobistego pamiętnika. Co wykrzykują zdradzeni lub porzuceni małżonkowie? Jak się czuje osoba wykorzystana seksualnie? Z jakim bagażem w swoim sercu musi uporać się człowiek, który w dzieciństwie był świadkiem zamordowania swoich rodziców? Co ma pomyśleć rodzic, który właśnie się dowiedział, że jest okłamywany przez swoje dziecko? Co ma powiedzieć ktoś, kto został publicznie ośmieszony przez przyjaciela, albo żona nieustannie poniżana przez swojego męża? Z czym muszą sobie poradzić rodzice, którzy stracili jedyne dziecko w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę? Co rodzi się w sercu chrześcijanina, na którego temat w kościele, tak zwani „zatroskani”, rozpowszechniają zasłyszane plotki? Jak duchowny ma traktować wiernych, którzy się do niego uśmiechają w kaplicy, ale już podczas niedzielnego obiadu uszczypliwie komentują jego kazanie? Co ma zrobić pracownik, którego szef dał obiecany awans lub podwyżkę komuś innemu? Co ma o ludziach myśleć Bóg, którego przykazania i zasady codziennie i to z premedytacją są łamane?

Więcej… [O życiowej konieczności]
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 180 z 198